Skocz do zawartości
kris22bln

Audio w moim pasku ,Hifonics , wzmak i skrzynka jbl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zmienic naglośnienie w swoim passku, i w sumie mam dylemat jak to zrobić.

Po

1.Chcialbym zostać przy orginalnym radiu (funkcja Gala ,sciąga polskie stacje radiowe za granicą,fajna obsługa i zero zakłuceń).

2.seryjne tweetery raczej zostaja tez bo dobra jakość dzwięku.

 

Mam do dyspozycji tube magnat megaforce 2120 (2x subb 30cm) i wzmacniacz magnat 900.4 4kanł.

 

Miałem prędzej włożone to w golfie 3(mały bagażnik ) i grała można powiedzieć aż za mocno tzn przednie głośniki +zwrotnice i tweetery były podłonczone do radyjka a tuba była zmostkowana z 2 kanł. + 2 gloś. w klapie.Z tym ze tube wyciszylem na wzmaku bo grała za mocno do głośnik.przednich.

chodzily lusterka boczne a o brzeczeniu tylnej klapy to juz nie wspomne.

do rzeczy : mam radia gamma v i z tego co mi wiadomo idzie z tej kostki Iso wyprowadzić kable na Chinche ? A co z remonte - sygnal na włonczenie wzmaka?

Czy może ktoś poleci dobre radio ,ale w sumie wolał bym ori.

Czy ta tuba zagra lepiej w większym bagażniku? Chodzi mi jak to ustawić żeby bas był ,,czysty i mocny

czy poprostu odłonczyć jeden z dwóch subów bo wydaje mi się że ta skrzynia wogóle jest zrobiona żle przez producenta jeden ,,dusi drugiego ,, :P zależy mi na czystym dzwięku bez charczenia -w domu mam zestaw harmann/kardon i w passku chcialbym żeby mi tez dobrze grało

 

A jak Wy myślicie? proszę fachowców o wypowiedzi

 

zero propozycji ?

DSC00005.jpg

bc168ac6f2c91134[1].jpg

Edytowane przez kris22bln
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie normalną, zamknięta skrzynkę ok 35 litrów, nie żaden bandpass,a już zdecydowanie nie Magnata.

Wzmacniacz wybierz jeden z polecanych wielokrotnie na forum. Zerknij w szukajkę dział CA.

 

Remote to 12V pojawiające się po włączeniu radia. Weź je z dowolnego miejsca radia.

Gamma 5 ma wyjścia liniowe na system aktywny oraz wyjscie na dodatkowy wyświetlacz (powinna chodzić z wyświetlaczem FIS między zegarami).

 

schematy zerknij na http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie normalną, zamknięta skrzynkę ok 35 litrów, nie żaden bandpass,a już zdecydowanie nie Magnata.

Wzmacniacz wybierz jeden z polecanych wielokrotnie na forum. Zerknij w szukajkę dział CA.

 

Remote to 12V pojawiające się po włączeniu radia. Weź je z dowolnego miejsca radia.

Gamma 5 ma wyjścia liniowe na system aktywny oraz wyjscie na dodatkowy wyświetlacz (powinna chodzić z wyświetlaczem FIS między zegarami).

 

schematy zerknij na http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

 

Dziekuje za schemat,a jaką skrzynkę polecasz? no i pytanie czy zmieniać także przednie głosniki ?chce żeby przód grał czysto i ładnie soprankiem a z tyłu z bagażnika żeby dopełniało basem

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i pytanie czy zmieniać także przednie głosniki ?chce żeby przód grał czysto i ładnie soprankiem

Wypadałoby. Również wiele razy sugerowaliśmy co kupić, więc nie będe powielał tego. Zerkniesz sobie na forum.

 

Skrzynkę wybierz sobie z oferty bassera, robią bardzo przyzwoicie.

http://basser.pl/podstrony/3produkcja/cennik_detal/obud_pl_mdf.htm

 

Jeśli zdecydujesz jaki wzmacniacz, wówczas będzie można wybrać do niego głośnik.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypadałoby. Również wiele razy sugerowaliśmy co kupić, więc nie będe powielał tego. Zerkniesz sobie na forum.

 

Skrzynkę wybierz sobie z oferty bassera, robią bardzo przyzwoicie.

http://basser.pl/podstrony/3produkcja/cennik_detal/obud_pl_mdf.htm

 

Jeśli zdecydujesz jaki wzmacniacz, wówczas będzie można wybrać do niego głośnik.

 

Pozdrawiam.

 

Odświeże troche

 

A więc kupiłem radyjko

JVC KD -AVX

http://www.allegro.pl/item490284899_jvc_kd_avx2_mp3_dvd_divx_multimedia_lcd_3_5.html

 

radio można podłączyć pod system 5.1 dts i dpl

cały czas się zastanawiam jakie głośniki wybrać ,jedni zachwalają te a inni jeszcze inne.

widze kolego, że siedzisz w tym troszku i napewno polecisz coś dobrego bo wiesz o co chodzi.

czytając posty wnioskuje signat wychodzi bardzo dobrze.

a co z firma hifonics wiesz coś o tej firmie ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

No i zamienił stryjek siekierke na kijek.

 

Zależy ci na czystym dźwięku a kupujesz kosmodrom JVC.

 

Z takim podejściem zostawiłbym orginalne głośniki.

 

Jaki masz cel???

 

Idziemy w multimedia? Jak tak to uuuu przygotuj portfel bo beda pustki cisowskie.

 

Jakie granie cie interesuje kupujesz magnata i nie pasuje tobie jego brzmienie (brak brzmienia)??

akurat to ze masz w domu harman kardona mi nic nie mowi o tym jakie granie preferujesz poza tym ze musi ładnie wyglądać.

 

Prosze cie o wypunktowanie

 

1. Ile kasy chcesz maks wydac na audio w pierwszym podejściu.

2.Ma to być Stereo czy multimedia??

3.Jak ma to grać (Ma to być zrównowazone brzmienie,łupanie, z uwypuklona średnicą, czysta góra)im wiecej nam w tym punkcie napiszesz tym bedzie łatwiej

4.Jakiej muzyki słuchasz w samochodzie najczęściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu w passku gra ! po wielu przemysleniach zalozylem

 

przod

2x Hifonics tx.6.2 c na zwrotnicach plus 2 tweetery

tyl

2 x mid bass magnata

bagaznik

wzmak - jbl gto 75.4

skrzynka jbl gt4

 

gra to wszystko swietnie , jestem bardzo zadowolony nic dodac nic ujac

Edytowane przez kris22bln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności