Skocz do zawartości
Gość Forest

Alpine CDA-9884 czy Clarion DXZ588?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Forest

Zawsze następuje ten dzień kiedy trzeba wybrać. Jako wieloletni fan Alpine mam dylemat. Oglądałem dzisiaj te dwa modele i wizualnie Clarion jest cieniutki. Wyświetlacz jest jeszcze fajny, ale ogólnie wygląda jak chińska tandeta. Panel lata z 2mm jak wciśnie się jakiś guzik, jakby nie był w ogóle przymocowany do radia. Pan ze sklepu powiedział, że tak ma być i tyle. Nie przemawia to do mnie jednak :) . Kolega doradził mi ten model, ale Alpine wizualnie i funkcjonalnie pewnie też zjada tego Clarionka. Nie wiem czy usłyszę różnicę w dźwięku pomiędzy tymi modelami. Mam wzmaka Sony XM-4045 i na razie z przodu Hertze ESK165. Skrzyni na razie nie będę montował. Czy jest sens kupować tego Clariona? Alpine jest ładniejsza, ma zielone podświetlenie i jest cieńsza, co też ma znaczenie. Clarion za dużo wystaje, ramka jest tak na oko półtora raza grubsza niż od Alpine i do tego jeszcze grubszy panel. Doradźcie mi, proszę. Z używanych Alpine nic na razie ciekawego nie ma. 9812 jest srebrna - odpada. Zostaje tylko 9884 albo tańsza CDE 9880. Muzyka różna - przeważnie TOTO, czasami coś innego w tym stylu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Z tej dwujki wybrałbym Alpinke głownie ze względu na finkcjonalność.

 

Pokrętło jest dużo wygodniejsze od tego clarionowego patentu.

Co do samego brzmienia to oba modele wypadają bardzo podobnie nie ma co sie tu rozdrabniać Hi endu po radyjku do 1000zł nie znajdziesz.

Za ta cene można by sie jeszcze zastanowić nad jakaś używką na zaprzyjaźnionym forum mogą tobie cuś takiego doradzić.

 

Przeciwko clarionowi przemawia też "6-kanałowe 2V wyjście RCA" Alpine ma 4v wyjścia.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przeciwko clarionowi przemawia też "6-kanałowe 2V wyjście RCA" Alpine ma 4v wyjścia.

 

Na czym polega ta różnica w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma mocniejszy sygnał- lepszy.

 

ja tez bym był za alpine'm szczegolnie ze jestes wieloletnim fanem marki :) jeszcze pioneer deh7000ub jest fajny w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym alpine jest jedna wada jak przycisniemy pokretlo to mamy mozliwosc zmiany bass/treble itd. a w czasie jazdy nie trudno wcisnąć pokretlo zamiast sciszyc/podglosnic

 

Alpine jest ładniejsza, ma zielone podświetlenie

hmm w tym modelu mozna zmieniac kolor podswietlania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam właśnie ten model Alpinki CDE 9880, radyjko eleganckie, jakość dźwięku to chyba każdy wie, jedynie to wyjście na USB na krótkim kabelku z tyłu radja jakoś dziwnie zrobili. Trzeba dokupić przedłużkę i poprowadzić bokiem, chyba że się podepnie pendrive-a z muzyką i wrzuci do wewnątrz razem z radjem :P Radyjko jak najbardziej można polecić.

 

PS. Clariony kiedyś miały fajne wyglądy, teraz wyglądem cofają się niż idą do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clarionowi co jakiś czas ktoś inny robi elektronikę.

Mi ta firma się od kilku lat bardzo nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest

Chyba też się na Alpine skuszę. Oglądałem wczoraj jeszcze raz tego 588 i nie przekonuje mnie jego wykonanie. Co z tego, że fajnie gra jak wstyd się z tym pokazać. Do jakichś tam japońców z lat dziewięćdziesiątych może i to pasuje, ale do grupy VW z 2003 - nie bardzo. Pozdrawiam i dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności