Skocz do zawartości
vito03

wymiana potencjometru gazu

Rekomendowane odpowiedzi

hej! mam problem z gazem w 1.9 tdi 110KM jak się tam można dostac do poencjometru? zerwała mi się linka można somą tę linkę z tym kułeczkiem wymienic czy trzeba cały potencjometr wymienic? trzeba pedały wyciągnąc? jak się do tego zabrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Rozebrałem bez wycjągania pedałów zestaw w aso 101pln.Trochę słabe dojście ale czego Polak nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba puścić nową linkę od pedału gazu do przepustnicy. Poszukaj fachowca który specjalizuje się w dorabianiu stalowych linek on będzie wiedział jak i gdzie włożyć ręce. Skoro linka pękła to sam i tak nic nie zrobisz, no chyba że chcesz kupić linkę na metry sam poprowadzić i zarobić końcówki;)

 

Pozdrawiam

 

 

Wprowadzasz kolegę w duży błąd. Temat przerabiałem w tamtym tygodniu.

 

Linkę możesz wymienić sam bez problemu. Nie ma żadnej linki do przepustnicy... jest jedynie ok 8-10cm linka od pedału gazu do potencjometru, który połączony jest z komputerem, pompą paliwa. Nie musisz wymieniać potencjometru, jeśli potrafisz i masz możliwość zarobić linkę to bez problemu... zdejmij tapicerkę tą pod kierownicą (ten element, w którym obsadzony jest np włącznik świateł), zdejmij pedał gazu, i analogicznie z prawej strony, głęboko za padełem znajduje się potencjometr, na jego trzpieniu przykręcony jest "półksiężyc", na który zaczepiony jest kawałek linki. Powodzenia, pozdrawiam!

 

Tak to wygląda:

http://img708.imageshack.us/i/gazq.jpg/

gazq.jpg

gazq.jpg

Edytowane przez IW4N
zdj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprowadzasz kolegę w duży błąd.

Tak. Teraz to wiem. Temat odkopany z głębi forum, dwa lata temu sądziłem inaczej i za bardzo opierałem się na budowie swojego silnika. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkadlubek
na jego trzpieniu przykręcony jest "półksiężyc", na który zaczepiony jest kawałek linki

 

Witam

Mam chyba ten sam problem. Prawdopodobnie zerwała się linka. Podczas spokojnego dodawania gazu, coś trzasnęło i pedał wpadł w podłegę. Pedał teraz luźno sobie sam lata. Obroty silnika trzymają się na wolnych obrotach.

W serwisie powiedzieli że cały element z "półksiężycem" na rys element nr 7, kosztuje ok 110zł. Chcę to sam wymienić w warunkach "pod blokiem". Myślicie że jest to możliwe? Doczytałem się że niby żeby wymienić ten cały element, trzba opuszczać wszystki pedały, gdyż trzeba się dostać do śrubki na potencjometrze gazu. Czy ktoś może wymieniał ten cały element? Nie chce zarabiać linki bo chyba szybciej będzie wymienic na nową część, a zarobiona linka nie wiadomo ile jeszcze może wytrzymać.

Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności