Skocz do zawartości
radeq

Pompa paliwowa passat 1.9 TDi syncro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam ten problem! padła pompa paliwa! Powiedz kolego od jakiej BMKI pasuje!? Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a może powie mi ktoś dlaczego u mnie pompe elektryczna (w baku) zmieniam juz trzeci raz w ciągu 1.5 roku o co chodzi ze to tak pada...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś pomóc poniewaz jak pisałem wyżej wymieniam pompkę która jest w baku juz 3 raz od czego może ona padać bak był czyszczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flassh

Witam, proszę o poradę :dolamam (sedan, 1,9 TDI, syncro, 1999r).

 

Jakiś ***** - debilowaty złodziej chciał spuścić mi paliwo ze zbiornika i oto efekt jego pracy:

- przecięty przewód elektryczny od ABS (tylne koło, strona prawa),

- zrobiona dziura w zbiorniku w okolicy mentolowej opaski mocującej zbiornik do nadwozia (klika głębokich rys o długości 1-3 cm na dnie zbiornika.

 

Przewód ABS naprawiłem, w zbiorniku w miejscu w którym był wyciek wkręciłem śrubę M8 z nakrętką dwoma dużymi podkładkami metalowymi i uszczelkami gumowymi. Wyciek był w "rogu" baku, śruba na razie go zatamowała, ale jest to rozwiązanie tymczasowe (puki co z pozostałych rys nie ma wycieku) :fajny

Mam problem, żeby kupić używany zbiornik paliwa do tego modelu, a o wymianie to na razie nawet nie chcę myśleć (ze względu na dużą ilość elementów do zdemontowania w celu wyciągnięcia zbiornika) mi.in. po wstępnych oględzinach: demontaż tłumików, wału kardana, chyba trzeba odkręcić tylną belkę ?, odłączyć przewody hamulcowe i spuścić płyn... :dupablada

 

Dlatego zapytam:

1. Z jakiego tworzywa/plastiku zrobiony jest zbiornik?

2. Czym skutecznie można go naprawić ( klej/spawanie/lutowanie - tworzywa) ?

3. Czy z innych modeli VW syncro/4 motion lub Audi quattro można podmienić zbiornik (czy benzynowy można dostosować?) ?

4. Czy ktoś mógłby zamieścić schemat wyposażenia zbiornika (wszystkich elementów wchodzących w jego skład: pompa, czujniki poziomu, przewody paliwowe/przelewowe umieszczone w zbiorniku itp.).

5. Opis (ogólny) wyszczególnienie elementów w celu demontażu zbiornika paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! mam ten problem! padła pompa paliwa! Powiedz kolego od jakiej BMKI pasuje!? Pozdrawiam!!!
Celowo odkopuje ten temat i cytuję wypowiedź dla potomnych. U brata w Passacie 1.9TDI ATJ 4Motion 2000r padła pompa w baku. Oryginalnie był wkład 4D0 906 091B. Wg katalogu Inter Cars zamienniki dostępne lub na zamówienie, to:

- Pierburg 7.02701.54.0 ~ 580zł

- Delphi FE0496-12B1 ~400zł

- Siemens VDO 220-801-012-001Z cena około 1100zł

 

Rozmiary wkładu:

- średnica 43mm

- długość 138mm

- ciśnienie 0,5bara

 

Niemal, że identyczna pompa jest w BMW E39 2.0-3.0D od 1996r. Pasuje idealnie w miejsce oryginału, ma te same ciśnienie. Jedyna istotna różnica jest w króćcu, który w oryginale skierowany jest do góry, a w tej z BMW jest w bok. Posiada również w górnej części przetłoczenie, ale niczemu to nie przeszkadza w prawidłowym montażu. Na poniższym foto załączam zdjęcia obu pomp podających.

 

pompy.jpg

 

Koszt pompy włoskiej produkcji wynosi 99zł (ERA770051A). Sprawuje się bardzo dobrze. Póki co nie mam zastrzeżeń.

Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności