Skocz do zawartości
kret

czujnik parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! czy to prawda, że każdy z 4 czujników parkowania jest inny i nie można kupic "dowolnego"? Tak mi powiedział młody łepek u elektryka, ja potrzebuje prawy tylny i znalazłem kilka na: http://moto.allegro.pl/search.php?string=czujnik+parkowania+vw&from_showcat=1&category=0&country=1 i nie wiem czy to ma znaczenie jaki kupie. może ktoś zna ten temat i może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kret ;

 

4B0 919 275 A GRU czujnik ultradźwiękowy (05.02-06.05) są zamienne miejscami.

Cena ok 235 zł/szt

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te które znalazłem na allegro to beda pasowały? moge zamawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy te które znalazłem na allegro to beda pasowały? moge zamawiac?

 

Ma być nr części jak wyżej podałem - dowiedz się u wystawiających towar o nr. Jeśli mają ORI czujki to na obudowie jest nr.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Czy oryginalne czujniki były montowane w zderzaku czy w dolnej listwie zderzaka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że w listwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w listwie a mam raczej orginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak z oryginalnym czujnikiem ma inną listwę jak bez czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4B0 919 275 A GRU czujnik ultradźwiękowy (05.02-06.05) są zamienne miejscami.
i taki właśnie znalazłem, tj z takim nr, 60 zł z przesyłką. tylko mam czerwony... w czarnym nadwoziu... czy ktoś wie czym moge usunąć ten kolor? czy lepiej sprayem czarnym psiknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i taki właśnie znalazłem, tj z takim nr, 60 zł z przesyłką. tylko mam czerwony... w czarnym nadwoziu... czy ktoś wie czym moge usunąć ten kolor? czy lepiej sprayem czarnym psiknąć?

 

Możesz pomalować powierzchnię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4B0 919 275 A GRU czujnik ultradźwiękowy (05.02-06.05) są zamienne miejscami.

Cena ok 235 zł/szt

 

Witam,

Mam komplet czujników 7H0 919 275C (chyba od VW Transportera).

Mechanicznie są identyczne z 4B0 919 275 A do passata.

Zastanawia mnie, czy mogę je zastosować w passacie zamiast oryginałów (których nie mam) w oryginalnej dokładce zderzaka.

Czy nie będzie jakiś problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy do montażu czujnika parkowania w Passacie B5 r99 (sedan) konieczne jest zdejmowanie tylnego zderzaka??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy do montażu czujnika parkowania w Passacie B5 r99 (sedan) konieczne jest zdejmowanie tylnego zderzaka??

 

Pozdrawiam

 

Oczywiście, bo jak poprowadzisz kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakich czujników, ja montowałem te allegrowe (w sedanie), i bez problemu kable przeprowadziłem bez zdejmowania zderzaka, a zadanie mam i tak utrudnione bo mam ramę od haka, także trochę sprytu i dasz radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co potrzeba do założenia orginalnego parktronika. Domyślam się że :

Moduł koszt około 50 zł

Wiązka przewodów na allegrogo widziałem za 70 zł

i cztery czujniki koszt około 50 zł za sztuke.

Gdzie znajduje sie moduł czy jest on gdzieś w tylnej części samochodu bo jakos dziwnie krótka ta wiązka przewodów. Czy buzer tez jest zintegorwany z modułem czy trzeba osobny?? U mnie jakiś klakson jest w bagażniku od alarmu czy ten by się nadał czy za głośny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co potrzeba do założenia orginalnego parktronika. Domyślam się że :

Moduł koszt około 50 zł

Wiązka przewodów na allegrogo widziałem za 70 zł

i cztery czujniki koszt około 50 zł za sztuke.

Gdzie znajduje sie moduł czy jest on gdzieś w tylnej części samochodu bo jakos dziwnie krótka ta wiązka przewodów. Czy buzer tez jest zintegorwany z modułem czy trzeba osobny?? U mnie jakiś klakson jest w bagażniku od alarmu czy ten by się nadał czy za głośny??

 

Moduł - jest tego pod dostatkiem na allegro.

Wiązka jest 2 częściowa - tak abys mógł odpiąć i zdjąć zderzak z czujnikami. Część wiązki wpinaną do czujników pewnie kupisz w komplecie z czujnikami - gorzej jest z częścią wpinaną do modułu. Zrobienie wiązki to nie filozofia, ale koszty kostek w ASO są zdecydowanie za duże. Czasami trafiają się moduły z samymi wtyczkami odciętymi od instalacji, wtedy to już mniejszy problem (wtyczki są bardzo nietypowe i ciężko je zaadoptować z czego innego).

Moduł w kombi jest w schowku po stronie pasażera (u mnie za apteczką, nie wiem jak jest w innych konfiguracjach)

Buzer jest osobno ale na jednym uchwycie - najlepiej szukaj kompletu: uchwyt plastikowy, buzer, moduł np jak w poniższej aukcji:

http://allegro.pl/passat-b5-fl-modul-parktronic-3b0919283-i5461799505.html

"Buzer"/syrena od alarmu się nie nada :D:D

 

Zapomniałeś jeszcze o dokładce zderzaka w kombi lub listwie pod czujniki w sedanie. Najlepiej kupić to w komplecie z czujnikami - wyjdzie taniej.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki w ASO obecnie nie są takie drogie wcale.

u mnie najtrudniej było znaleźć dokładkę do zderzaka (kombi), ale jak już znalazłem, to za dobrą monetę razem z czujnikami i wiązką od A6 (nie jest dzielona).

Także najlepiej zacząć poszukiwania od dokładki/listew bo trafiają się z czujnikami od razu, jak już będziesz to miał to moduł z uchwytem i buzzerem najlepiej w komplecie. I jedziesz z koksem.

Ja u siebie całość podłączyłem na sam tył ( zasilanie, aktywacja przy wstecznym ) i nie podpinałem diagnostyki. Założyłem również wiązkę od Audi A6, która to jest w jednym kawałku a nie dzielona.

Plus - łatwiej znaleźć, minus - jak kiedyś będę ściągał zderzak będzie trochę przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kostki w ASO obecnie nie są takie drogie wcale.

Wątpie aby potaniały :), nie pamiętam dokładnie ale z 5 lat temu jak zakładałem to kostki i kilkanaście pinów osiągały cene nieadekwatną do całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chinskie podróbki z alledrogo co o nich sądzicie?? Czy lepiej kupic używke orginalu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności