Skocz do zawartości
Gość Rogas

2,8 V6 ACK - przyczyny spalania oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hezek

ja uważam że jak na swoją moc to bardzo ekonomiczne silniki :)

no i to V6:rolleyes: mają coś w sobie że o dźwięku nie wspomnę :fun:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.

po pierwsze nie o to chodzi. jak kolega wyżej napisał jakoś "nie przekraczając 4000obr/min"

panowie to po co jezdzić samochodem z taką mocą(przyjemność z jazdy sie kłania), nie rozumiem tego ni w ząb, jak sobie jade to jade i nie ma przeproś coś mi odwali to daje ile wlezie i koniec.

 

Ja też nie rozumiem 'ni w ząb' - przy 3000-4000 obr/min, ten samochód porusza się na 5 biegu z prędkością około 120-130 km/h. Jeśli to dla kogoś mało (w warunkach miejskich - a o takich pisałem), to chyba jesteśmy z innej planety...

 

"Smok" napisał, że jak mu coś odwali, to daje ile wlezie, i koniec. Gdybyś szanowny Smoku poczytał to co napisałem powyżej nt. mojej prawej nogi, to może głębiej przeyślałbyś sprawę. Mój klient jadąc Subaru zabił 3 osoby - teraz czeka go za to około 9-10 lat pozbawienia wolności (i to bez warunkowego zawieszenia wykonania kary - czy jak wolisz 'bez zawiasów'). On też uważał, że (jak to piszesz) "nie ma przebacz"; też "dawał ile wlazło"; zapewne też nie spalania było jego głównym punktem zainteresowania. Jaki tego skutek? 27 letni chłopak, spędzi następne lata (może te najlepsze) w więzieniu. Jedyne co można napisać o jego życiu w tej sytuacji, to właśnie Twoje "i koniec...". Przemyśl ten temat - nie Ty jeden zresztą...

 

Ja też lubiłem 'nacisnąć' ten samochód - ale po kolejnej wizycie w areszcie, jakoś samo mi przeszło. Jak wyjadę na autostradę, wykorzystam ten silnik - w mieście i poza nim, ma mi służyć do przemieszczania, i ewentualnie do napawania się melodią tłoków. I to mi wystarcza - dojeżdżam na czas, wygodnie, bezpiecznie, i żyję jako wolny człowiek. Bez wyrzutów sumienia. A to nie ma dla mnie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Smok" napisał, że jak mu coś odwali, to daje ile wlezie, i koniec. Gdybyś szanowny Smoku poczytał to co napisałem powyżej nt. mojej prawej nogi, to może głębiej przeyślałbyś sprawę. Mój klient jadąc Subaru zabił 3 osoby - teraz czeka go za to około 9-10 lat pozbawienia wolności (i to bez warunkowego zawieszenia wykonania kary - czy jak wolisz 'bez zawiasów'). On też uważał, że (jak to piszesz) "nie ma przebacz"; też "dawał ile wlazło"; zapewne też nie spalania było jego głównym punktem zainteresowania. Jaki tego skutek? 27 letni chłopak, spędzi następne lata (może te najlepsze) w więzieniu. Jedyne co można napisać o jego życiu w tej sytuacji, to właśnie Twoje "i koniec...". Przemyśl ten temat - nie Ty jeden zresztą...

 

smutne to niestety.

ale przycisnąć też trzeba z głową.

a ty się tak nie bulwersuj.

pozdrawiam.

a poza tym delikatnie zeszliśmy z tematu.

Edytowane przez smok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie o to chodziło w pytaniu.

 

2.8 spala olej i w zależności jak kto go traktuje mniej lub więcej.

Niemniej uważam ze 1L na 1000 to za dużo.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz.herman

Witaj kolego.Z mojego doświadczenia przy naprawach silników benzynowych mogę śmiało potwierdzić, że spala Ci część oleju przez uszczelniacze zaworów.

Możesz to sprawdzić odkręcając jeden z kolektorów dolotowych jak autko postoi i jest zimne zaworki będą mokre.Jazda na krótkich odcinkach i częste uruchomienia podnoszą zużycie oleju. Jazda na trasie na obrotach 4 tys i wiecej też podnosi zużycie.

Jeżeli będziesz wymieniał uszczelki glowic to wymień uszczelniacze polecam REINZ lub ERLING. Pozdrawiam mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
Niemniej uważam ze 1L na 1000 to za dużo.

 

przy takim zużyciu to po co wymiana :) moim zdaniem nawet 2 L na 10000 to jest w normie oczywiście jak kolega pisał w zależności od deptania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeży jestem z silnikami benzynowymi, cały czas na ropce się jeździło a poprzedni samochod mnie rozpieścił bo nawet kropli oleju nie brał czego nie moge powiedzieć o nowym samochodzie :P

 

Jaka jest zdrowa " nowmalna " dawka oleju którą silnik pochłonie w " pracy " ??

Jaki olej polecacie do tego silnika ?

Co ile w tym silniku wymieniacie olej

Nie zawsze mam lekką nogę, czy od żywej jazdy więcej oleju będzie brał ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem zalany Motul 10w40 ale wsysał dużo, przed wymiana zrobiłem płukanie silnika jakims specyfikiem Motula i zalałem Motulem 15W50.Zdecydowanie mniej go zżera. Generalnie to jest juz wiadomo ze te silniki lubia olej.Karol na gazie i przy wiekszych predkosciach bierze wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokon musimy się cignąć we WRO :P I obalić moze co znowu :D

A dziś zmieniłem Olej na ten sam co Kamil na nim jeździ 10W40 i zobacze z moją nogą czy będzie go ubywało - moze trzeba folgować ? :( A podtlenek LPG ma znaczenia na spalanie oleju (dramatycznie większe niż na PB) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kokon musimy się cignąć we WRO I obalić moze co znowu

bardzo chetnie :)

moze trzeba folgować ?

e tam, nie trzeba :)nie po to chyba masz v6 zeby jezdzic na emeryta ;)

dramatycznie większe niż na PB) ?

ciezko powiedziec, wiem ze wiecej zżera oleju przy gazie, u mnie przy tym 10w40 poszlo chyba 2.5-3 litry na 10tys km. słaba sprawa bo trzeba pilnowac tego stanu o czym nie zawsze sie pamieta, na szczecie jest piszczalka i obrazek na Fisie jak juz jest tragicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

właśnie podejrzewałem swojego 2,8V6 4x4 AMX o zwiększony pobór oleju, ale pomiędzy wymianami (co 12tys) wyszło 3,5litra dolewki czyli ok 340ml / 1000km. Dodam że przebieg to 190.000 jazda po mieście na gazie. Olej Midland 10w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj mam 393tys od nowosci serwioswany w aso w austri i leje do niego litr na 10tys i jest ok ta jednostka jest udana bo po takim przebiegu czy plus 30 czy minus 30 a dodam ze mieszkam w alpach pali idealnie i suzy bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności