Skocz do zawartości
Gość Art

Automat, olej i problemy...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Art

Witam,

Moja skrzynia pracuje bez zażutu po wymianie oleju biegi są przełączane cicho i płynie w górę i w dół, ostatnio jednak pod gwałtownym hamowaniu skrzynia biegów zachowuje się tak ja by była wysprzęglona dopiero dodanie gazu powoduje załączenie biegu i szarpnięcie do przodu..(boję sie że kiedyś tak się rozłączy że nie ruszę z miejsca...;-(()

Czy może to być wina oleju ????

Miałem zielony olej VW zlałem stary wymieniłem filtr i usczelki i zalałem czerwony..(Ravenol Dextron II)

Jednak z tego co wiem spora cześć oleju pozostaje w sprzęgle i do piero po jakimś czasie się miesza z resztą..

Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem..

 

Panowie i Panie jaki olej polecacie do zalania automatu w B3..

za orginalniy zielony olej VW w sklepie liczą sobie po 6 dych za litr..;-((

 

Pozdrawiam

Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Moja skrzynia pracuje bez zażutu po wymianie oleju biegi są przełączane cicho i płynie w górę i w dół, ostatnio jednak pod gwałtownym hamowaniu skrzynia biegów zachowuje się tak ja by była wysprzęglona dopiero dodanie gazu powoduje załączenie biegu i szarpnięcie do przodu..(boję sie że kiedyś tak się rozłączy że nie ruszę z miejsca...;-(()

 

wyglada na zbyt niskie cisnienie. jaki masz stan oleju? czy nie smierdzi spalenizna i jest przejzysty?

 

Panowie i Panie jaki olej polecacie do zalania automatu w B3..

za orginalniy zielony olej VW w sklepie liczą sobie po 6 dych za litr..;-((

 

 

ja leje syntetycznego MOBILA. palce 250PLN za cala operacje (filrt, olej, uszczelka) z robocizna

 

moze sproboj VAGiem wykasowac bledy ze skrzyni (uwaga nie wszystkei ASB komunikuja sie ze standardowymi VAGami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Czy może to być wina oleju ????

 

Oczywiscie że może.

Niestety popełniłeś błąd przy wymianie zalewając skrzynię innym płynem ATF.(różne kolory i prawdopodobnie właściwości).Większa część płynu została w skrzyni ,tworząc z nowym niewłaściwą mieszankę.Żeby uniknąć ewentualnej awari skrzyni proponował bym ci wykonać kolejne wymiany płynu 2 lub 3, w celu ujednolicenia w/w.

Zdecyduj się na któryś zalecany płyn ATF,podjedź do odpowiedniego warsztatu i najlepiej metodą odsysania pozbądź się części płynu.Następnie uzupełnij nowym do wymaganego poziomu.Po tym zabiegu krótka jazda i ponownie -odsysanie i zalanie nowym.

Im więcej wymian wykonasz tym lepiej.

Poziom płynu(powinien być ciepły) mierzy się w pozycji P lub N ,przy pracującym silniku i z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

 

Jak już się z tym uporasz to zdaj relację jak działa skrzynia.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Art

Dzięki Panowie za podpowiedzi..

Problem polega na zbyt niskim stanie oleju.. :615:

Mechanik zmieniająć olej sprawdzał jego stanna wyłączonym silniku..!!!!!

Dziś rano sprawdziłem i brakowało prawie litr oleju...!!

Dolałem i jak ręką odioł..

Wszystko działa..

Zauważyłem iż olej nie jest klarowny..

Oznacza to że musze jescze raz go wymienić..

Pytanko..

Czy wiecie jakie oznaczenie ma ASB do której wchodzi duży (wielkości miski olejowej w ASB) płaski, metalowy filtr oleju ..????

ew. jak się dowiedzieć jaka skrzynia biegów jest zamontowana ???

Pozdrowionka..

Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
jak się dowiedzieć jaka skrzynia biegów jest zamontowana ???

 

Na skrzyni wybity jest symbol.

Olej wymień,powinien być klarowny.

 

Dobrze że wszystko zakończyło się pozytywnie.

 

Mechanik zmieniająć olej sprawdzał jego stanna wyłączonym silniku..!!!!!

 

eh ci mechanicy :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Art

Na skrzyni wybity jest symbol.

 

Czy wiesz w którym miejscu ???

 

pozdro

art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość solmark

Jeśli masz książkę serwisową to w niej jest naklejka z różnymi oznaczeniami. Obok symbolu silnika jest symbol skrzyni biegów. Taka sama naklejka jest w bagażniku na podłodze prawie pod tylnym siedzeniem. Symbol skrzyni jest w tej samej linijce co symbol silnika (najpierw silnik potem skrzynia). Z tego co wiem, to w automacie VW ma być deksron III (chyba dobrze napisałem nazwę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Mechanik zmieniająć olej sprawdzał jego stanna wyłączonym silniku..!!!!!

 

jak najszybciej zmiej mechanika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to jest ABCadlowo warsztatowe!!!!!

 

Zauważyłem iż olej nie jest klarowny..

Oznacza to że musze jescze raz go wymienić..

 

oznacza to ze uszkodziles skrzynie i konsekwencje predzej czy pozniej wyjda.

spobuj wymnienic olej ale metoda "dynamiczna" a nie zadnym odsysaniem. jezlei bylo to tylko krotko trawaly brak oleju to to co mialo sie wytrzec (opilki) juz sie wytalo i nie bedzie olej brudny po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności