Skocz do zawartości
zdun_VW

Poczta, notatki - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie z mojego roku na studiach wrzucają notatki, wszelkie informacje itp. na jednego wspólnego mejla, do którego wszyscy mają dostęp. Wszystko ładnie pięknie, ale.....objawiła się anonimowo taka jedna "kur*a" :!: co celowo wszystko usuwa.

Może macie jakieś rozwiązanie tego problemu :?: może te notatki gdzieś indziej da rade wrzucać, tak żeby były tylko do sciągnięcia, bez możliwości edycji :?:

 

sory za takie nazwanie tematu, ale nie miałem pomysłu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Jest kilka portali-np. www.chomikuj.pl

Wybierzcie jedna odpowiedzialana osobe z grupy, ktora wrzucalaby tam materialy spakowane rarem, mialaby dostep do zarzadzania tym kontem-a pozostale osoby majace link do "Chomika" moglby jedynie sobie sciagac pliki-i nikt niechcianuy niczego by nie usunal.

 

P.S. Ale swoja droga widze, ze te maile grupowe sa strasznie popularne :)

Edytowane przez Krawcol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mamy takie małe darmowe forum i na nim się dzielimy. zdjęcia na imageshack pliki na rapidzie itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
my mamy takie małe darmowe forum i na nim się dzielimy. zdjęcia na imageshack pliki na rapidzie itp. itd.

 

Forum było, ale nie odniosło sukcesu. Ludzie nie chcieli się rejestrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku było tak że jeden koleszka zbierał notatki/ściągi skanował/robił zdjęcia i na swoim www dawał linki do rapida i też było dobrze ale forum u nas naprawde wymiatało z tym że w wakacjie znikło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na początku było tak że jeden koleszka zbierał notatki/ściągi skanował/robił zdjęcia i na swoim www dawał linki do rapida i też było dobrze ale forum u nas naprawde wymiatało z tym że w wakacjie znikło...

 

No Ja założyłem forum, porobiłem odpowiednie działy, zrobiłem podział na grupy, semestry. spakowane materiały wrzucałem np. na Rapida i link umieszczałem na forum. Codziennie wysyłałem mejla na ten wspólny adres, żeby ludzie sie rejestrowali no i zarejestrowało się.............6 osób :/ więc nie było sensu dalej tego prowadzić, niereformowalni ludzie i tyle. Skoro wolą robić sobie na mejlu forum to już ich sprawa. Założyłem konto na chomiku i tam bede wrzucał notatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić tak:

Każdy zakłada sobie swoje konto gdziekolwiek.

Zakładasz gdzieś jedno konto z którego będzie można zrobić przekierowanie na własne skrzynki każdego.

Mejle wysyłasz na to jedno konto i poczta jest z automatu rozsyłana do poszczególnych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można to zrobić tak:

Każdy zakłada sobie swoje konto gdziekolwiek.

Zakładasz gdzieś jedno konto z którego będzie można zrobić przekierowanie na własne skrzynki każdego.

Mejle wysyłasz na to jedno konto i poczta jest z automatu rozsyłana do poszczególnych osób.

 

no tak, tylko, że na tym koncie z którego szły by przekierowania trzeba by wprowadzić adresy na które ma to byc przekierowane, zwazywszy na to, że Ci ludzie są leniwi i niereformowalni to za dużo roboty :) ale pomysł przedni :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adresy trzeba wpisać tylko raz, później dopisywać ewentualnie nowe.

Wyobraź sobie teraz sytuację, gdy na koncie do którego wszyscy mają dostęp ta osoba, która usuwa mejle zmieni hasło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adresy trzeba wpisać tylko raz, później dopisywać ewentualnie nowe.

Wyobraź sobie teraz sytuację, gdy na koncie do którego wszyscy mają dostęp ta osoba, która usuwa mejle zmieni hasło..

 

No i tak może być :]

Pomysl który podajesz był by dobry, gdyby ludzie wysyłali na ten jeden adres tylko i wyłącznie jakies materiały no i ew. starosta info o poprawkach, zmianach w planie itp. Niestety to mission impossible, bo z tego jednego wspólnego konta zrobili sobie forum dyskusyjne, więc zrobiłby sie jeden wielki bałagan, bo ludzie dostawali by multum mejli dziennie z jakimis bzdetami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka portali-np. http://www.chomikuj.pl

dokładnie, u nas też funkcjonuje chomik i się sprawdza :D ważne żeby hasło do administrowania (kasowania) mieli np. tylko starości, a cała reszta mogła tylko dodawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności