Skocz do zawartości
MajeQ

huczenie tylnie lewe kolo

Rekomendowane odpowiedzi

PRZEPRASZAM POMYLKA W TYTULE CHODZI O TYLNIE PRAWE KOLO !!!

 

zaczyna huczec po mniej wiecej godzince jazdy, dzwiek wydobywa sie tylko przy skrecie w lewo, w prawo nic nieslychac. Gdy sie zatrzymam zgasze go, wystarczy na kilka minut i znowu jest spokoj na jakis czas o co chodzi ?? pomocy !!! huczenie dochodzi z prawego tylniego kola aha podczas jazdy wstarczy ze lekko nacisne pedal hamulca lub podciagne o pol zabka reczny to hałas ustaje momentalnie gdy popuszcze zaczyna sie od nowa pomocyyy !!

Edytowane przez MajeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MajeQ ;

 

Sprawdzałeś czy nie masz luzów na łożysku lub najbardziej prawdopodobne jest to ,że nie cofa się zacisk i klocki cały czas trą o tarczę , wytwarzając hałas - raczej to powinieneś sprawdzić w pierwszej kolejności.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzow na lozysku niema a co do tych klockow to czy jest to mozliwe ze halas slychac tylko gdy wlasnie to kolo jest bardziej obciazone ?? z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam :]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luzow na lozysku niema a co do tych klockow to czy jest to mozliwe ze halas slychac tylko gdy wlasnie to kolo jest bardziej obciazone ?? z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam :]]

 

Możesz jeszcze sprawdzić ,czy klocki w jarzmie nie mają nadmiernych luzów - to też może powodować hałas.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie jutro zajrze i napisze jeszcze czego sie doszukalem :]] dzieki za odzew :]] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy masz jakby się kończyło łożysko, ale te hopsztosy z hamulcem mówią że masz coś z hamulcami. Sprawdź co pisze Jurek jeśli nie to to jak podniesiesz koło pokręć kołem jeśli usłyszysz niepokojące dźwięki to prawdopodobnie będzie łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny objaw. Huczenie powodowała tarcza hamulcowa - miała spory rant. Pomogło delikatne zeszlifowanie . I jest super. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlifowales ?? czym ??? czy raczej dales do zplanowania czola tarczy na tokarce ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie huczało z przodu podobne objawy do twoich, w rezultacie zakupiłem zestaw naprawczy wymieniłem gumki.

Huczało bo na prowadnicach się przycinało, napchało się tam jakiegoś syfu poprzez pęknięto gumkę.

Po wymianie nic nie słychać :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie huczy powyzej 80km/h a przyczyna jest luzna tarcza hamulcowa lewy przod tylko nie wiem czego w niej brakuje ze ona luzna moze ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności