Skocz do zawartości
Krynio

spalanie w 1.9 tdi 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szuchaj

mój pali średnio 5,5 - robię głównie trasę 25 km i trochę po mieście, w trasie tak do 100 km/h

jeśli przez dłuższy czas jadę z prędkością większą niż 120 km/h to już ponad 6 l bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 1z i mój ok. 7,5 w mieście ale w trasie 5,5 przy prędkości 130km/h z klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przejechałem 250km i jechałęm praktycznie cała trase 90-100km/h i spalił ponad 5l, jak to mozliwe ze niektorzy mowiła ze zchodza ponizej 5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj przejechałem 250km i jechałęm praktycznie cała trase 90-100km/h i spalił ponad 5l, jak to mozliwe ze niektorzy mowiła ze zchodza ponizej 5??

 

 

Po prostu kierownik kierownikowi nie równy.... - zakładając że auta 100% sprawne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj przejechałem 250km i jechałęm praktycznie cała trase 90-100km/h i spalił ponad 5l, jak to mozliwe ze niektorzy mowiła ze zchodza ponizej 5??

Może coś sie dzieje z autem nie tak... reczny ci nie trzyma, może warto sie tym zainteresować. Te silniki są na prawde oszczędne.

Ja monitoruje na bierząco spalanie, i jak tylko wzrasta to trzeba posprawdzac co jest przyczyną.Czasem to błachostka jak na przykład ciśnienie w oponach,innym razem coś bardziej zlożonego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankowałem za 80zł to jest 18 z czymś litrów i narazie jest przejechane jakies 275km i jeszcze troche paliwa jest nie wiem na ile mi to starczy dodam ze mam opony 195/60 R15 wiec iles tam kilometów oszukuje tylko nei wiem ile dokładnie. reczny jest raczej w porzadku. filtr paliwa moze mieć jakaś przyczyne wiekszego spalania?? dodam ze juz chyba jest do wymiany bo przewodami ida troszke bombelki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sprawdzić spalanie dokładnie to zatankuj po koreczek, wyjeździj zdecydowaną większość (mniejszy błąd pomiaru) i znowu zatankuj po korek. Tankowanie "za 50" i liczenie spalania wg wskaźnika jest bardzo mało dokładne.

A kkiedy ostatnio wymieniałeś filtr paliwa? Może masz już syf, a to dobre dla pompy nie jest. No i spalanie możesz mieć wtedy większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie zamierzam go wymienic bo zauwazyłęm ze bombelki maszeruja węzykiem. jakiej firmy kupic najlepiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MANN, Knecht :) Filtron sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o filtronie. słuchajcie przed chwila otworzyłem maske na rozgrzanym silniku i patrze na przezroczysty wezyk czy jakies powietrze leci, i wziąłem od dołu filtra podotykałem ten kolrek i nagle zaczeło walic na maxa powietrza, czyli wina filtra?? moze przez to silnik pracowac troche głosniej i wogle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze w paliwie nie ma prawa sie znaleźć:634: Posprawdzaj wszystko a na początek połączenia w szczególności te przy filtrze.Przez tp moze paliś wiecej, moga być też problemy z zapalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i własnie czuje ze jakos wiecej mi pali i zapala ciezej ale jak mam mało paliwa w baku... jak najlepiej posprawdzac te wezyki czy sa zdrowe?? zaciski przy filtrze niby sa wporzadku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ssuchyy1

Moj passek 1.9tdi 1Z na trasie 5.2-5.6 na miescie 8.7-10 litrów(wg. komputera pokładowego) to chyba troszkę za dużo:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

U mnie spalanie wyglada tak.

Miasto = 6 do 7

Trasa = 4 do 5

W zaleznosci jak jade,czy sie spieszy bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze spalaniem był tak

generalnie od momentu jak dokonałem zakupu (czyli ok 1 rok temu) spalanie wynosiło ok 4,0 l/100 km według MFA srednia prędkość ok 75 km/h też według MFA (co tydzień robiłem taka trasę Gdańsk Toruń); ostatnio jednak ponieważ mam problemy z silnikiem i na jednym z cylindrów mam słabsze sprężanie pali mi nawet litr więcej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeze do krakowa jakies 250km i zawsze jade 90km/h max 100 to zebym nie wiem jak delikatnie jechał nigdy ponizej 5 mi nie zszedł a nawet ponizej 5,5 pali tak na trasie 5,5-6 i zastanawiams ie jaka moze byc tego przyczyna. dodam ze jade 4 osoby i bagaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności