Skocz do zawartości
slawekm65

Bingo M - opis parametrów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Dziś wymieniłem elektronikę instalacji gazowej. Do tej pory miałem Lecho, a teraz wymieniłem na Bingo M. Czy ktoś z forumowiczów potrafi opisać co oznaczają poszczególne parametry sterownika i jaki mają wpływ na pracę silnika.

Edytowane przez slawekm65
nie doprecyzowany temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kazdy samochod nawet jesli posiada taki sam silnik moze sie roznic w ustawieniach.Zalezy to od stopnia zuzycia silnika ,rodzaju zamontowanego parownika i miksera a takze stylu jazdy.Najlepiej wez jakiegos gazownika i zrob ustawienia podczas jazdy.No i nie ustawiaj zbyt ubogo bo to czasami podwyzsza zuzycie paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cristof, dzięki za odpowiedź. Czytałem twoje wcześniejsze posty i bardzo mi się podobały. Co do mojej instalacji to wolę sobie sam zrobić, ale brakuje mi trochę wiedzy teoretycznej. Obecnie jeżdżę bardziej na ustawieniach fabrycznych niż na własnych i spalanie + dynamika nie odbiegają od tego co miałem wcześniej, czyli 9l - trasa 11-12 miasto. Z gazownikami to jest tak, że ten który założył to ma już klienta za nic, a drugi jest obrażony, że to nie u niego się zakładało. Tyle dygresji. Dodam, że mam reduktor Landi LE98. Jak możesz coś podpowiedzieć to z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie w Twoim Passacie jest normalne.Jesli silnik chodzi plynnie to wszystko jest OK i nie ma co tam grzebac.Moj tez tak pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale lubię trochę wiedzieć co się z autem dzieje. Może delikatnie należałoby podkręcić dynamikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelekk24

panowie zakupiłem elektronikę bingo m według instrukcji jest wpięcie w wtryskiwacz pin 11 morze ktoś mi powiedzieć do jakiego kabla mam się podpiąć silnik 1,8 abs monowtrysk bo mam teraz przełącznik stag 2 w i elektronikę stag lplus i chcę to wyciągnąć bo pali mi duzo gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to taka wtyczka która wchodzi do monowtrysku od przodu ale które to dokładnie kabelki to teraz nie pamiętam , z boku po prawej jest TPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelekk24

tps znalazłem szary kabelek z prawej strony jak ktoś pamięta jaki to kabelek niech napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo_07

Witam

Ostatnio podłączyłem sie kablem pod bingo m, i zauważyłem ze sonda działa nie poprawnie, tzn stała caly czas na 0,9v - bogata mieszanka, a silnik nierówno pracował, zauważyłem rownież , ze nie mam podłaczonego tps-u, kabel uciety przy centralce( gazownicy nei podłączyli - partacze). Mam do was pytanie, czy ktoś mógłby mi pomuc poprawnie skonfigurować ten strownik, poniżej wklejam kilka screenów, przed wymianą sondy, dzis wymieniłem na boscha oryginalną i na słuch chodzi duzo lepiej, zobaczymy jak bedzie jak podłącze pod kompa.

 

 

 

benzoscas7.jpg

w320.png

 

benzustio2.jpg

w320.png

 

gazoscwe6.jpg

w320.png

Edytowane przez Pablo_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo_07

To jak , kto jest chętny do pomocy w ustawieniu tej instalacji, jest to moja pierwsza instalka więc nie mam zbyt duzego pojęcia na ten temat, wiem ze musze podpiąć tps tylko która to wtyczka stojąc przed samochodem po prawej czy po lewej stronie wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie, a jeśli chodzi o ustawienie to poszukaj jest tego sporo w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum Golfa - w dziale Techniczny ->LPG

Z tym TPSem to trochę jest porąbane - ma dwie ścieżki i są różne "szkoły" jak toto podłączyć.

Poszukaj, poczytaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności