Skocz do zawartości
Gość wero

dziura w oponie i jej wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wero

niestety dziś rozwaliłem oponkę i muszę coś kupić nowa 205/60 r15

mieszkam w Londynie wiec zaczylem od zera

naprawa rozwalonej opony ok 15 funto (60zl ) choc w 2 warsztatach mówią mi ze nie da sie naprawic (dziura po ostrzu od noza stolarskiego dlugosc naciecia 2 cm ...nie wiem jak to mi sie wbilo )

uzywane opony 4 szt 80f (320 zl) nie znanego pochodzenia

nowe na zamowienie marka narazie nieznana 4 szt. + wymiana +wentyle 170 f ( 700 zl)

 

no i cos co mnie mocno zastanawia opony dunlop takie same jak obecnie mam po 20 f (80 zl) za sztuke

nowe ale jakies lipne twarde jakby z plastiku bez wloskow takich jak maja nowe opony wogole jakies dziwne no i caly sklep z tymi oponami ,sprzedawca cos mi wkreca po angielsku ze to dobre opony ale ktos inny robi (chyba sam w piwnicy)

 

co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

jeżeli dużo jeździsz, albo będziesz jeździł ze 3 sezony to nie żałuj kasy i kup nowe opony markowe. Będziesz zadowolony i bezpiecznie dojedziesz.

Używane- z dwa razy będziesz musiał wymienić a i mniej bezpieczne (niższy bieżnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozwazałeś naprawę uszkodzonej opony ,znaczy że byla w niezlym stanie .Może warto kupić jedną nową taką jak zniszczyłes .Jak pozostałe trzy dojezdzisz, wtedy kupisz nowe, a tą jedną dasz na zapas ,lub wyrzucisz.Kupując dziś nowe wyrzucisz trzy ktore masz dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja osobiście kupowałem oponki na tej http://www.mytyres.co.uk/start.html stronie. Masz do wyboru wszystkie rozmiary jakie sobie zamarzysz :) A te po dwie dychy to pewnie jakieś nalewane badziewie, raczej omijaj ten sklep bo to jakaś lipa.:633:

 

choc w 2 warsztatach mówią mi ze nie da sie naprawic

 

Nic nadzwyczajnego tutaj nawet dziurka po gwoździu jest nie do naprawienia w większości wulkanizacji :crazy:

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wero

raczej zależało mi na szybkim i mało kosztowym rozwiązaniu sprawy

reszta opon już swoje przejechała

 

czy nikt się nie spotkał z oponami podróbkami o których pisałem powyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wero
Witam. Ja osobiście kupowałem oponki na tej http://www.mytyres.co.uk/start.html stronie. Masz do wyboru wszystkie rozmiary jakie sobie zamarzysz :) A te po dwie dychy to pewnie jakieś nalewane badziewie, raczej omijaj ten sklep bo to jakaś lipa.:633:

 

 

dokładnie określenie nalewane jest pasujące do wyglądu tych opon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej zależało mi na szybkim i mało kosztowym rozwiązaniu sprawy

reszta opon już swoje przejechała ?

 

Odwiedź jakiś szrot tam napewno coś dostaniesz za Ł 20-30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dziura w oponie i jej wymiana" :rotfl: a na co/na jaką? na większą dziurę? :rotfl:

Wybaczcie, spojrzałem z tzw. innej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6

jak ci bardzo zależy na kasie to kup jedną opone na szrocie i masz problem z głowy w anglii możesz mieć 4 opony z różnymi bieżnikami tak więc nie musisz bawić się w szukanie bierznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wero

poświecę parę złotych bo wybieram sie do polski i nie wiem czy nasza policja da sobie cos wytłumaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wero

nie chce zakładać nowego posta wiec dołączę pytanie które dziś nie daje mi spokoju

 

czy jest obowiązek posiadania opon zimowych jadać w grudniu przez niemcy ?

 

dziś człowiek z wulkanizacji powiedział ze po 15 listopada w Niemczech jest obowiązek posiadania opon zimowych chociaż na jednej osi ,jak nie to wysoka kara

??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na ten temat, jest takie coś w Niemcowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałbym przestrzec przed oponami używanymi, ja kupiłem cały komplet z felgami. Nawet zadowolony byłem bo kupno opon mi się odwlekło skoro miałem używki na "prawie" nowych zakupionych alusach. Problem w tym, że jedna z nich podczas jazdy pękła, nie muszę mówić co prawie się stało... Od razu zakupiłem nowiutkie Dunlop Sp sport 01 nie zważając na swój portfel. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza, opony to jedyny element który trzyma samochód na jezdni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności