Skocz do zawartości
Gość szczur78

silnik Passat 1978r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szczur78

prosze o podanie stron na temat passata B1 1978 r

wiem ze w polsce jezdzi zołty po tunnigu nie mam kontaktu z tym czlowiekiem a chcialbym sie dowiedziec jaki silnik mozna by wstawic do niego.marzy mi sie silnik od audi 100 z 1990 r 2.3E 136 km

wyjac stary silnik to nie problem natomiast zamocowac nowy inaczej zbudowany to jest wyczyn i w dodatku nie wiem czy sie zmiesci .

dlatego prosze o mozliwie jak najwiecej stron lub maili do osob wiedzacych cos na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cosmo

na 95% podejdzie kazdy silnik z B2 czyli najwiekszy to 5E z 2.2 136KM (ew audi qattro 2.2 220KM :twisted:) jedynie to skrzynie biegow tez trzeba zmienic na ta z 5E poniewaz inna po pierwsze nie spasi bez piersciienia laczacego a po drugie jest do niego dostosowana pod wzgledem obciazen (no i sprzeglo sie zmiesci z 2.2). tez mysle nad swapem :twisted: ale to jak znajdze sie kasa tyle ze moze max 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczur78

dzieki tez myslalem o tym silniku .w sumie podobny do tego z audi tylko mialem watpliwosci czy sie zmiesci ale przeciez buda w b2 jest prawie takich samych rozmiarow co w b1.mam nadzieje ze to bedzie chodzic tak sobie obliczylem to okolo 8,5 sek do setki by mial w tedy tylko ze klatke trzeba bedzie wstawic i rozpietki bo by sie rozlecial przy tej mocy chociaz byly w nich montowane silniki 1.6 110 km wersja gli czy gls niepamietam .patrzalem na mobile.de i na autoscout24.de to kiedys byly do kupienia ze 2 samochody a teraz nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tpolo

z tego co się orientuję to w paskach b-2 silniki 4-o garowe mają mocowanie na ławie a 5-iątki na podłużnicach a więc problemem nie będzie zmieszczenie klamoctwa a raczej umocowanie diabła coby nie wyrwał się i nie rozpoczoł osobno życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chodzi i mocowania łapy, swap w B2 z 1,6 na 2,3 to:

 

Silnik 5 cylindrowy zamocowany jest bezpośrednio na pasie przednim a 4 cylindrowe są zamocowane na belce (ala ceownik) ktora jest przymocowana do pasa przedniego około 60 zgrzewami.

 

Nastepne uchwyty są na podłuznicy.jak to napisal Tpolo. :641:

 

Wlasnie jestem w trakcie przygotowania komory i wstawiania łap pod 5 garów. :641:

Fotki te nie są moje ale kumpla u mnie to samo tylko inny kolor :629:

 

A zeby 5garowca wstawic do B1 to nie wiem. wiem ze w 2,3 odleglosc oslony od rozrządu jest około 2 cm. jak nie mniej !!!!!.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wyglada wzmocnienie w amerykanskich budach :D lapa od 2,2 z uchwytem chyba na niby promy . moze ktos wie. jest takich uchwytów 8 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Ładna Niunia sie szykuje:) Kumpel też ma paska B1, też chce do niego 2,3E zapakować... Nawet kolor ten sam :rotfl: Daj znać, jak sie sprawuje nowy silniczek :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel też ma paska B1, też chce do niego 2,3E zapakować... Nawet kolor ten sam

 

akurat ja i beuu mamy w b2. w b1 musi pożądnie wymiatac.

sluze pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Na razie prace nad B1 zostały zawieszone :( z powodów finansowych, a przy okazji podczas którejs bezsennej nocy pojawił sie nowy szatański pomysł :hyhy:

Kumpel chce w nim obniżyć dach o jakieś 10-15cm, poskracać szyby, żeby był niższy i miał małe, podłużne okna, cos na wzór amerykańskich furek... Jak tylko sie cos zacznie dziać w tej kwestii, to wrzucę fotki... Aż sie nie moge doczekać, do tego na warsztacie jest jeszcze Golf 1. Ma juz zmienione zawieszenie na gwintowane, obniżone i utwardzone, teraz poszukujemy jakiegos fajnego silniczka :)

 

Chcemy zrobić z kumplem straszaki na dresów, niepozorne autko, a tu nagle tylko smrodzik dla pana w BMW, albo Golfie II, z którego słychać Umc Umc Umc... :)

Ostatnio mi sie to spodobało, nie wiem czmu :P

 

Prace posuwaja sie powoli, bo klepiemy sobie po godzinach... A coraz mniej czasu jest na to :( Ale czego sie nie robi dla Paska :):vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności