Skocz do zawartości
Gość saymanek

MFA+ i średnie spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie przełączyłeś wskazanie MFA na "2" dwójkę (pali ci się w gornym prawym rogu mała 2?) i pokazuje ci średnie spalanie z kilkudziesięciu godzin jazdy lub kilku tyś km (przeczytaj posty powyżej). Aby zmienić wskazanie spalania od ostaniego "ruszenia" musisz prześć na "1" jedynkę - czyli podczas tego wskazywania 6.4L wcisnąć na kierownicy lub manetce jakieś OK lub "akceptację". Wydaje mi sie że u Ciemie to kwestia przyciśnięcia manetki (jakby wciśnięcie jej do kierownicy).

 

A kto powie jak wyzerować "2" - dwójkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jest 2 , przelaczalem z trybu info o spalaniu w tryb informacji radio , moze przycisnolem 2 razy lub przytrzymalem dluzej , musze zobaczyc w instrukcji jak przejsc znowu na 1 , dziekuje za podpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1 na 2 oraz z 2 na 1 przechodzi się "OK".

Guzik jest po prawej stronie multikiery lub od spodu manetki.

Zerujemy poprzez długie przytrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. Mam Passata b6 2tdi 110km z 2009 roku. Komputer pokładowy pokazuje mi godzinę, przejechane kilometry, ilość przejechanych kilometrów oraz temperaturę. Nie wiem jak ustawić aby pokazywało mi spalanie. Szukałem, klikałem, patrzyłem i nic. Mogę zrobić zdjęcie jeżeli to pomoże. Proszę o pomoc.

 

Godzinę, zmianę przebiegu np. na informację ile zostało do serwisu czy resetować ostatnią jazdę mogę w desce. Nie w manetce.

Edytowane przez bartek2c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić zegary na wersję z komputerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że nie mam komputera? Skąd ten wniosek?

Na tym panelu opisanym wyżej z manetki mogę sterować tylko tempomatem i to mi się wszystko ładnie wyświetla.

 

Tak jak tu widać sterowanie mam z deski. Komputer pokładowy mam.

http://imageshack.us/a/img534/5481/dscf4592l.jpg

http://imageshack.us/a/img18/4742/dscf4559t.jpg

 

Edytowane przez bartek2c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu jest przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest wyświetlany na dole w ekranie komputera pokładowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obsługi komputera pokładowego musi być albo kierownica z guzikami albo prawa manetka z guzikami.

Żadnej z tych rzeczy nie widzę, więc wygląda mi na to, że nie masz komputera pokładowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać manetki, to już nowe zegary, trzeba założyć manetkę i zobaczyć czy są jakieś funkcje menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy założyć nowe manetki? W jaki sposób to mogę zrobić?

Ile by to kosztowało, gdybym chciał żeby mi ktoś to zrobił?

I czy to już na pewno nie mam możliwości sprawdzenia ile spala czy nie wiem jak włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same manetki dadzą dopiero 50% szans...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to znaczy założyć nowe manetki? W jaki sposób to mogę zrobić?

Ile by to kosztowało, gdybym chciał żeby mi ktoś to zrobił?

I czy to już na pewno nie mam możliwości sprawdzenia ile spala czy nie wiem jak włączyć?

 

Kupić na alledrogo i założyć, sama używana manetka to nie problem ok. 100zł, każdy elektryk samochodowy da radę, trzeba tylko patrzyć czy kombi czy sedan. Jakbyś był z Warszawy to byśmy zobaczyli mam zdjętą moją manetkę.

 

To co koledzy z forum do tej pory pisali, w przypadku dołożenia manetki do fiz pojawiały się funkcje średniego spalania itp., nie było natomiast menu comfortu, navi.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikt ci nie da gwarancji że zadziała, podejrzewam, że nawet niektóre serwisy VW stwierdzą że tego nie da się zrobić :). Prawa manetka na końcu powinna mieć przełącznik góra dół oraz od spodu przycisk. Właśnie nimi poruszasz się po menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak znam VW to liczniki są okrojone z komputera.

Tak więc dołożyć trzeba i manetkę i odpowiednie liczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak znam VW to liczniki są okrojone z komputera.

Tak więc dołożyć trzeba i manetkę i odpowiednie liczniki.

 

Więcej wiary w VW ;). Wygląda na to, że tak było w przypadku starych liczników z niebieskim podświetlaniem, w przypadku nowych jest tylko podział benzyna/diesel (do zweryfikowania).

 

PS. a jeżeli nawet to co za problem wyminić licznik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy jak auto nie miało czegoś wyjeżdżając z fabryki to i 1% instalacji nawet nie jest przygotowany... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wiemy jak auto nie miało czegoś wyjeżdżając z fabryki to i 1% instalacji nawet nie jest przygotowany... :hmm

 

Jak nie przygotowany, ja wymieniałem licznik z małego fis czerwonego na biały i wszystkie funkcje mi chodzą, nawet temp. oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniałem licznik z małego fis czerwonego na biały i wszystkie funkcje mi chodzą

 

Funkcje, które ma licznik owszem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności