Skocz do zawartości
Gość a9ntek

samochód z UE gotowy do rejestracji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a9ntek

Panowie mam pytanie. zmieniam passata na młodszego i jest mnóstwo ofert aut sprowadzonych z UE i przy każdym napisane jest "gotowy do rejestracji","opłacony, gotowy do rejestracji". Co to wogóle oznacza? Co musze zrobic i jakie dokumenty musi mi dac sprzedający, żebym mógł zarejestrowac auto. Jakie koszty??

Prosze o podpowiedz. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zadzwonić i spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co musze zrobic i jakie dokumenty musi mi dac sprzedający, żebym mógł zarejestrowac auto. Jakie koszty??

Prosze o podpowiedz. Z góry dzięki.

 

Musisz zrobić dużo....

Przede wszystkim musisz mieć pewność, że masz oryginalny dowód rejestracyjny, ponieważ po wejściu Polski do strefy Schengen, by zarejestrować samochód sprowadzony z krajów UE, trzeba mieć jego oryginalny dowód!!

 

W przypadku aut sprowadzanych z takich krajów jak Austria, Bułgaria, Finlandia Holandia, Szwecja, Luksemburg, Niemcy i Norwegia by w ogóle mówić o możliwości rejestracji niezbędne są DWIE części dowodu rejestracyjnego.

 

Ponadto potrzebujesz takich świstków jak:

- pierwszy przegląd techniczny w kraju

- dowód opłaty skarbowa w urzędzie celnym

- dowód opłaconej akcyzy w urzędzie celnym

 

następnie z opłaconą akcyzą lecisz do Urzędu Miasta by zapłacić za wydanie decyzji o zwolnieniu z VAT.

Tam dostajesz kolejny świstek i lecisz do okienka swojego US i posłusznie wypełniasz deklarację VAT-24.

Dostajesz (lub nie) decyzję i z decyzją lecisz do Wydziału Komunikacji i tam wyskakujesz z kaski za opłatę recyklingową, wydanie karty pojazdu, czasowego dowodu, czasowych tablic i takie tam.

 

Po tym wszystkim jeszcze tylko czekasz miesiąc i w zasadzie masz zarejestrowane autko z "twardym" dowodem rejestracyjnym i docelowymi blachami.

 

Ufffffff. Tyle. Oby się przydało.

Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a9ntek

acha czyli z tego co rozumie, to jezeli sprzedający załatwił już opłaty celne i akcyze i jest przegląd techniczny i tłumaczenia, to ja tylko załatwiam ten cały VAT 24 i ide do komunikacyjnego. dobrze rozumiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a9ntek

czyli kcałkowite koszta to 162 zł VAT 24 + rejestracja + oczywiście cena samochodu.

 

ostatnie pytanie:nie ma znaczenia,że akcyza i inne są wystawione na kogoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnie pytanie:nie ma znaczenia,że akcyza i inne są wystawione na kogoś innego?

 

akcyzę płacisz ZA auto a nie od osoby:crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasowych tablic

żadnych czasowych tablic - dostajesz odrazu te właściwe a po twardy dowód później się zgłosisz.

 

Gotowy do rejestracji - w moim przypadku to była faktura od gościa i inne dokumenty (z tym do wydz. komunikacji, czyli koszty rejestracji i nic pozatym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żadnych czasowych tablic

 

może coś się zmieniło - ja dostałem najpierw czasowe tablice, chociaż auto kupowałem od mojego ojca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może coś się zmieniło - ja dostałem najpierw czasowe tablice, chociaż auto kupowałem od mojego ojca

 

jak samochód sprowadzasz dostajesz odrazu tablice

 

w styczniu kupiłem samochód w pl i też dostałem odrazu tablice a twardy dowód odebrałem po dwóch tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubii

Witam. Sprowadzilem z zagranicy paska 2.5 tdi rok 2004. na rachunku z kontrahentem wpisalismy cene 3500 Euro. ile akcyzy zaplace? wie ktos jak to policzyc?? i co z oplata recyklingowa? czy za diesla jest jakos taniej? ile sie tego placi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Sprowadzilem z zagranicy paska 2.5 tdi rok 2004. na rachunku z kontrahentem wpisalismy cene 3500 Euro. ile akcyzy zaplace? wie ktos jak to policzyc?? i co z oplata recyklingowa? czy za diesla jest jakos taniej? ile sie tego placi?

 

Akcyza to 13.6% z 3500E

 

Nie ma rozróżnienia czy diesel czy benzyna -jedynie poj. silnika - pow. 2000cm3 jest 13,6 %- a poniżej 2000cm3 jest 3.1%

 

Oplata recyklingowa 500 zł

 

 

Tu możesz sobie wszystko obliczyc

 

http://www.autokalkulator.pl/

 

następnie z opłaconą akcyzą lecisz do Urzędu Miasta by zapłacić za wydanie decyzji o zwolnieniu z VAT.
Jak na moje oko to do US a nie do UM Edytowane przez lukas63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akcyza to 13.6% z 3500E

 

Nie ma rozróżnienia czy diesel czy benzyna -jedynie poj. silnika - pow. 2000cm3 jest 13,6 %- a poniżej 2000cm3 jest 3.1%

 

Oplata recyklingowa 500 zł

 

 

Tu możesz sobie wszystko obliczyc

 

http://www.autokalkulator.pl/

 

Jak na moje oko to do US a nie do UM

 

 

13,6% sie zgadza ale nie z 3500€ tylko z wartości auta w Polsce pomniejszonej o 33%

Radze poszukać jakiegoś handlarza lub rzeczoznawcę który za jakąś opłatę pomoże zmniejszyć akcyzę do zapłaty.

Teraz nie patrzą co na umowie wpisałeś.

 

Znajomym naliczyli za:

VW Golf 1,8l 1998r - ok 390 pln

A4 2,5 TDI 1999r - ok 2500 pln

akcyzy.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31294

 

Powodzenia i pozdrawiam.

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności