Skocz do zawartości
zacek

prędkościomierz zwariował ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na samym poczatku powiem, ze jestem nad morzem i przyjechalem tu Passatem b4 Tdi, pisze do was z PDA. Przejdzmy do problemu, 20km przed osrodkiem wypoczynkowym predkosciomierz zwariowal i juz tak mu zostalo. Po odpaleniu samochodu predkosciomierz skacze na 30, 60, 90, nawet na 200 a przy przyspieszaniu pokazuje 0. Nie wiem co poczac, Pomocy. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też skacze, ale nieco delikatniej, przy przyspieszaniu z 40 na 60, 60 na 80 itp. Ale dzieje się to sporadycznie. Winą jest jakaś mała ingerencja przy przekręceniu licznika przez poprzedniego właściciela. Tak samo przestawił mi temperatur silnika, zamiast 90 pokazuje 110.

Może ktoś majstrował przy twoim licznku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po odpaleniu samochodu predkosciomierz skacze na 30, 60, 90, nawet na 200 a przy przyspieszaniu pokazuje 0

U mnie tak skakał, ale przy jezdzie problemem okazala sie zle wlozona likna do predkosciomierza, ale nie wiem jak jest u ciebie, licznik moze byc elektroniczny

Tak samo przestawił mi temperatur silnika, zamiast 90 pokazuje 110

Też tak mam tylko u mnie pokazuje 100 :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik faktycznie byl wymieniany z tego co wiem, ale jezdzilem nim juz 9 miesiecy i licznik dzialal dobrze. Co powinienem zrobic aby predkosciomierz dzialal znowu dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło (poruszanie) dociśnięcie linki która idze do prędkościomierza - w moim aucie jest w takim białym pancerzu, wychodzi ze skrzyni i jak bedziesz stał na przeciwko auta to bedziesz ją widzał po prawej stronie w tej przegrodzie między silnikiem a kabina na podszybiu ( mam nadzieje że rozumiesz :)) spróbuj ją docisnąć, może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys sie pofatygowal sie i zrobil zdjecie z zaznaczona linka bylbym bardzo, bardzo, bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku nie ma linki .Miałem to samo w swoim liczniku. Winny był jakiś scalaczek.Postaram się na jutro podać symbol .Podobno plaga w VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten scalaczek, gdzie sie on znajduje w aucie? duzo trzeba zachodu, zeby go wymienic? moge poprosic o symbol?

P.S. ile srednio on kosztuje.

Pomocy ;(

 

Wczoraj późnym wieczorem wróciłem z nad Bałtyku, teraz mogę sie wsiąść za naprawę licznika.

W drodze powrotnej prędkościomierz najpierw falował a później opadł na zero i nie ruszał sie przez całą drogę, licznik km tez nie ruszał się. Poza tym zauważyłem, ze wskazówka od poziomu paliwa tez zachowywała sie inaczej niż zwykle, mianowicie przy przyspieszani lub zwalnianiu falowała:/

proszę powiedzcie mi gdzie może tkwić problem :( nie stać mnie na kolejnego mechanika:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznik od sprawdzenia czy linka z licznika nie wyskoczyła, ja miałem taki własnie przypadek że linka wyskoczyła mi z licznika, a co do wzkaźnika temperatury może sam czyjnik miałem taki przypadek że nowy czujnik miałem uszkodzony i pokazywał zawyżoną temperature lub wzakazówka sie dziwnie zachowywała lub sam licznik jest uszkodzony mechanicznie bądź elektronicznie ze wzkaźnikiem temperatury zobaczyłbym jeszcze zimne luty było o tym sporo na forum.

Pozdrawiam i daj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik temperatury działa dobrze, pokazywał całą drogę 90, Wskaźnik paliwa faluje przy przyśpieszaniu lub zwalnianiu. A co do linki, to mój licznik wygląda tak jak poniżej, a chyba taki model nie ma linki?

dsci2394sc0.jpg

P.S. żeby dostać sie do tej linki to trzeba wyciągnąć zegary?, nie ma innej możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje ten model niema linki licznikiem :( może coś z elektroniką licznika byłu dużo postów na temat zimnych lutów w liczniku ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni forumowicze na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś wreszcie trochę czasu na naprawę prędkościomierza, ale niestety wyciagnołem licznik, zdemontowałem wierzchnią warstwę i mam problem. Żeby wyciągnąć całe wnętrze z tego plastiku trzeba odczepić wszystkie zatrzaski i odkręcić co najmniej 2 śruby które są pod tarczami, a tarczy nie da się wyjąc bo wskazówki je trzymają/. Próbowałem je wciągnąć ale się mocno trzymają i boje się żeby nie zepsuć. Moze ktoś wie jak się ściąga te wskazówki z tarcz?

proszę o szybką pomoc.

 

P.S. Zimne luty które mam naprawić znajdują sie zapewne od drugiej strony i dlatego muszę wyciągnąć ten licznik?

dsci2808wb8.jpg

Edytowane przez zacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć całe zegary, nie same tarcze. Nie ruszaj wskazówek, bo nie ma takiej potrzeby. Jak wyciągałem u siebie zegary to wyciagałem je jako jedną całość, nie oddzielnie tarcza, wskazówka i powiedzmy "podstawa". W B4 jest pewnie tak samo jak w B3 więc chwyć za obrotomierz i jednym zdecydowanym ruchem wyciagnij go. A najlepiej będzie jak wpiszesz w szukajce hasło "zimne luty", jest obszerny temat, gdzie znajdziesz informacje na wszystkie nurtujące Cie pytania, są zdjęcia i opis jak to zrobic bodajże na liczniku z B4, owocnej pracy :)

 

//EDYSZYN

 

co żebyś nie błądził

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=436&highlight=zimne+luty

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyjąc to ustrojstwo, przelutowałem wszystkie większe punkty, oraz te które były w rzędach iiiiiiii..... niestety nic to nie dało. Wskaźnik od prędkości po włączeniu zapłonu leciutko drgnie, a od paliwa buja się jak przyspieszam lub hamuje. Czyli bez zmian. Jakieś inne propozycje:/?

 

P.S. Z ciekawostek znalazłem zdechłą mysze!!, lekko podsuszoną :D i masę jakichś drobin papierków w tej dziurze co linka od prędkościomierza powinna być a u mnie nie ma ze względu na to ze mam elektryczny licznik.

 

Tak wygląda licznik po rozbiórce.

dsci2809de3.jpg

 

dsci2812wc3.jpg

Edytowane przez zacek
Dodanie zdj??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się odświeżył i sobie przypomniałem,że miałem podać symbol teko układu scalonego.Jest to układ "ELMOS 10417A" Na, twojej fotce znajduje się pod tarcza obrotomierza pod cyfrą 30.wymien go i twój problem się skończy.Ja z tym walczyłem 2 miechy,opis usterki znalazłem na forum AUDI.

scalaka nie mogłem nigdzie kupić ,więc kupiłem licznik od anglika za pare zeta i przełożyłem.

ps.musisz szkać licznika bez kołków podpierających wskazówki, podobno inne nie pasują

Edytowane przez arpi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można znaleźć taki "licznik od anglika za parę zeta" ?

To w każdym angielskim liczniku znajduje się taki ELMOS 10417A?

 

NP. coś takiego będzie dobre?

http://allegro.pl/item414539349_licznik_elektryczny_opel_astra_ii_g_benzyna_anglik.html

Edytowane przez zacek
dodanie linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taki licznik kupiłem w Koninie na auto złomie za 40 zł.szukałem długo bo do vr6 wołają po 300-400 zł.taki układ znajduje sie w kazdym liczniku do passata B4,bez kołeczków podpierających wskazówki(rocznik 1995-1996).szukaj tylko w licznikach grupy VW-AUDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozejrzę się po szrocie za licznikiem, rozumiem ze mam szukać licznika od audi lub VW rok produkcji 95/96 Anglika(tarcza w milach), bez kołeczków podpierających wskazówki?

 

P.S. A gdybym nic nie znalazł to czy taki licznik dobrze by działał w moim autku?

http://allegro.pl/item426391979_licznik_elektryczny_vw_passat_b4_1995_r_poj_2_8_e.html

komputer by działał?

 

P.S.S

Czy taki licznik jest odpowiedni?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=428517473

arpi73, Ty rozbierałeś licznik na szrocie aby sprawdzić czy znajduje sie w nim elmos?

Edytowane przez zacek
p.s.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz koniecznie kupowac licznika z wersji angielskiej. ELMOS 10417A jest w każdym liczniku. Rzecz w tym, że liczniki od angoli sa tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś na moje pytania powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności