Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to Jaguar jest produkcji Indyjskiej :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja jak czytam to co Ty piszesz to wiesz co stwierdzam.

 

Opel należy do GM,a GM jest amerykański.

wybaczcie chłopaki opel jest niemiecką marką wykupioną przez GM. I teraz należy do koncernu GM. Tak że kończmy ten OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak zeszliśmy na temat Renówek, to powiem Wam, że początkiem roku mój wujaszek, kupił sobie nówkę z salonu Renaulta Scenica. Wypasiona itp itd. Po zrobieniu ok. 18.000 km, podczas jazdy w trasie (po Polsce), przy zmianie biegów, coś strzeliło, zgrzytnęło i auto się zatrzymało. Rozsypała się skrzynia biegów. Laweta, naprawa, czekanie... Pół biedy, że auto było na gwarancji i nic go to nie kosztowało, ale to jaja są. Kupujesz nowy samochód, wykładasz niemałą kasę i taka kiszka już na starcie...

 

 

to poczytaj sobie o tych co kupili B6 za grubą kasę... ;)

 

BTW

 

Jeździłem 406 SW 2,2 Hdi z 2001 roku i , tak samo jak Passat nigdy mnie nie zawiodła,i złego słowa nie powiem .Silnik rewela. Zapewne wielu z was wie że silniki PSA są montowane np : Mistsubishi, Lancia , Land Rover i inne znane marki.BMW również produkuje silnik 1.6 razem z PSA, montowane w Mini

 

nie skreślałbym Francuza tylko za to że nazywa się Peugeot czy Renault

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie ludziom którzy mówią ze niemieckie znaczy najlepsze. Mam passka i jezdzi lecz jest cholernie drogi w eksploatacji i w zakupie. 407 2.0 HDI 2005 rok na full wypasie mozna miec za ok. 37 000 (cena kilku egz. z allegro). Za paska z 2005 roku trzeba miec ok 55000 (b6). Szczerze wole 407. Nawet jesli będe musiał troszke dołozyc w eksploatacjui (ew. naprawy). Przynajmniej nie będę trząsł portkami gdzie go zaparkuje zeby nie ukradli. Robercie napisz nam jak ci sie to sprawuje. Czy jestes zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać rację koledze Michal.Enter Wydałem już nie małe pieniądze na passka no i ten ciągły strach racja , racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moge powiedzieć odnośnie mojego nabytku?

Po pierwsze porównanie 10 letniego autka z 3 latkiem wogule nie ma sensu. Mimo że dbałem o pasia i starałem sie go dopieszczać to jednak wiek dał o sobie znać i troszke trzeba było w niego włozyc pracy wysiłku i pieniędzy( szczeże to za kase jaką w ciągu roku w niego wpompowałem to kupił bym jeszcze jednego). Miarka sie przebrała i postanowiłem zamienić moją skarbonke na inną mniej pazerną.

Na chwile obecną to jest jeszcze za wcześnie wydawać opinie o peugeocie bo mam go dopiero 2 tygodnie. Mimo tego zrobiłem już 1200km i powoli zaczynam sie przyzwyczajać.

Napewno jest ciszej niż w pasku(ale on mial 10 lat) silniczek milo mruczy i nie puszcza bąków przy mocniejszym butowaniu (ten filtr fap czy cuś takiego) do tego jest naprawde żwawy i nie czuć zbytnio turbo dziury.Wszystko ozywa tak około 3000rpm i naprawde dziarsko sie zbiera. Zawieszenie troszke chyba za miekkie ale da sie przeżyć. wydaje mi sie że średnica zawracania jest większa niż w pasku. Biegi miło zestrojone i do tego sześć w połączeniu z motorem hdi daje to naprawde niskie zużycie paliwa, ale trzeba sie przestroić z jazdy innym autkiem bo inaczej też będzie żłopał. Jak już pisałem zrobiłem jakies 1200km i średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym wyniosło 7,2l na 100km. jestem co prawda jeszcze nie przyzwyczajony na 100% więc może będzie mniej.

co do komfortu to nawet milo sie lata. Jest zmieniarka,system audio JBL, klima automatyczna dwustrefowa, tempomat, lusterko fotochromatyczne,elektryczne fotele podgrzewane,fajna skóra i nic nie trzeszczy!!! Z minusów to na bank mało schowków i dziwne ich rozmiary i rozmieszczenie, podlokietnik może przeszkadzać w zmianie biegów jak jest w pozycji górnej (głupia regulacja albo góra - albo doł)ale to kwestia przyzwyczajenia. Co do bezpieczeństwa to jest aż 9 poduszek (jest na czym pospać), abs kontrola trakcji kontrola zawieszenia i takie tam duperele. Ma mnóstwo czujników , jak było mało luftu w kołach to sie domagal żeby dopompować!!!

Lampy są ksenonowe i naprawde nie ma porównania z tymi z paska (wcześniej to tak jakbym miał świeczki )

Pojemność bagażnika niewielka i tak troche mnie przeraża kształt luki bagażowej ale jeszcze nic wielkiego nie woziłem. Za to tylna klapa jest dzielona i da sie otworzyc albo szybe albo całość. Kanapa jest również dzielona 40:60 i jest dostęp z wewnątrz przez tzw luke na narty. Wszystkie fotele (prócz kierowcy)mają mocowania isofix więc jak rodzina sie powiększy to mam miejsce na 4 foteliki ( o mamo :P )

Co jeszcze moge napisać aaaaaaaaa mialem okazje przejechac sie z dzieciakami od mojego znajomego i nawet nie wiecie jak cichutko było w aucie, wystarczylo tylko odsunąc dach i panoramiczna szyba o powierzchni 1.6 m2 spowodowała że dzieciaki zamórowało. Zresztą ja sie wcale nie dziwie bo moja żona też była pod wrażeniam. Reasumując moje wypociny to jestem naprawde zadowolony mimo wczesniejszych obaw ale jak powiedziałem jest jeszcze za w cześnie na wyciaganie wniosków i wydawani opini. Autko jest po to aby jeździło więc zobaczymy co będzie dalej

Co do dalszego losu autka to w planach mam pomalowanie wszystkich listew w kolorze nadwozia, zmiane głośników i jednostki centralnej i prawdopodobnie zrobie coś z tym francuzkim zawieszeniam oraz zawirusuje mojego lwa

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat planuje powrót do stajni alfa romeo

no to będziesz musiał zaprzyjaźnić się z mechanikiem - niejedną flaszencję razem wypijecie podczas napraw alfy...:D

 

:vw:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
no to będziesz musiał zaprzyjaźnić się z mechanikiem - niejedną flaszencję razem wypijecie podczas napraw alfy...:D

 

:vw:!

Wiesz ale jak ktos twierdzi ze alfa jest bardziej dopracowana niz passat,to jest kompletnym laikiem w dziale motoryzacji.

 

Dlaczego właściciele Alfa Romeo nie mówią sobie Dzień Dobry. Bo sie rano widzieli w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ale jak ktos twierdzi ze alfa jest bardziej dopracowana niz passat,to jest kompletnym laikiem w dziale motoryzacji.

 

 

bzdury kolego wypisujesz, zainteresuj się tematem i dopiero wypowiadaj.jak na razie to wnioskuję że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.z wyrazami szacunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
bzdury kolego wypisujesz, zainteresuj się tematem i dopiero wypowiadaj.jak na razie to wnioskuję że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.z wyrazami szacunku...

Nie będę nawet tego komentował,jak popracujesz trochę jako mechanik to zabierz głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak popracujesz trochę jako mechanik to zabierz głos.

 

Panowie nie kłóćcie się. Ja mechanikiem (z wykształcenia) nie jestem i nawet alfą nie jeździłem i jeździć nie będę. Powiem tylko, że miałem sąsiada, który był (pozwolę sobie podkreślić to słowo) właścicielem alfy. Miał ją ze 4 lata, ale dużo się nią nie nacieszył. Tzn nie to że nią nie jeździł... bo jeździł - głównie do warsztatu i to aż nadto regularnie :D Na szczęście miał 2 auto (żony) które jej notorycznie zabierał bo musiał się czymś dostać do pracy :cwaniak: w końcu się wkur... i auto sprzedał. Oczywiście to nie oznacza, że wszystkie alfy są do bani. Może niektóre egzemplarze nie są...... :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np brera albo nowy spyder są ok ale nie zapominajmy że wszystkie auta te na gwarancji są ok dopuki coś sie nie zacznie je... .Ja tam z autkami troche mam do czynienia i powiem wam że 3 dni temu rozbierałem alfe 156 z chyba 2002 roku i poprostu masakra to była bo rdzy było więcej niż blachy a samochód eksploatowany w uk czyli brak drastycznych zim itd itp. Pozatym "kultura" wykonania tego samochodu poprostu era seicento sie kłania. Ale podobno te samochody mają "DUSZE" i są tworzone z "PASJĄ" ciekawe. Zastanawia mnie jeden fakt dlaczego wszyscy mechanicy w firmie chcą robic mercedesy i inne podobne pochodne,a jak przyjedzie nawet mało rozbita alfa to ludzi do roboty nie ma!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mechanik to nie wyrocznia.to że ktoś nazywa się mechanikiem nie znaczy że potrafi to robić, dobrych machaników ze świecą szukać.wyrażam swoją opinię i wkurw@#a mnie jak ktoś generalizuje i wszystko wrzuca do jednego wora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jeden fakt dlaczego wszyscy mechanicy w firmie chcą robic mercedesy i inne podobne pochodne,a jak przyjedzie nawet mało rozbita alfa to ludzi do roboty nie ma!!!!!!!!!!!

 

proste - bo nikt się za to nie chce zabrać.

Nie chce tu nikogo obrażać bo nie o to chodzi ale fakt pozostaje faktem - alfa romeo

i to którykolwiek model pozostawia dużo do życzenia jeśli chodzi o jakość wykonania, trwałość i bezawaryjność poszczególnych elementów, co się w bezpośredni sposób przekłada na trwałość całego aWta.

 

Tyle, że niektórym ludziom podobają się alfy.

Mnie podobają się garbuski :D te stare ofkors.

 

Cytat:

Napisał martin viewpost.gif

wyrażam swoją opinię i wkurw@#a mnie jak ktoś generalizuje i wszystko wrzuca do jednego wora...

 

Martin, chcesz mieć alfę, kup alfę nikt Ci tego nie broni przecież.

Życzę Ci aby jeździła jak najdłużej, paliła jak najmniej i obyś z nią w ogóle nie miał problemów.

Może będziesz mieć to szczęście i trafisz na taki bezawaryjny egzemplarz i tyle.

a statystyki i tak mówią swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z MODÓW zrobi porządek w tym topiku???

Za dużo kłótni, za mało konkretów.

To nie dział do przepychanek słownych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego , ja nie mówię że chce coś mieć czy nie.przeczytaj uważnie o czym napisałem, poprostu wyraziłem swoją opinię odnośnie pisania: alfa to złom, peugeot to złom itd , honda to złom... do tego sprowadzał się ten temat.

statystyki to statystyki, ale zapytaj co sądzą o nich ci którym nie "trafił" się bezproblemowy passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wystarczy popatrzeć za ile mozna mieć alfe 156 jtd,w tej cenie wychodzi co najwyżej passat b4.Alfa owszem wygląda znakomicie,ale nic po za tym,ma swoich zwolenników i niech tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

Panowie alfa i alfa a ja przykładowo chce powiększyc stajnie o Omegę i też tak źle o niej powiecie???

 

sorki za następne OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

W omedze nie ma normalnego silnika,rdzewieje,trzeszczy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie alfa i alfa a ja przykładowo chce powiększyc stajnie o Omegę i też tak źle o niej powiecie???

 

sorki za następne OT.

No to idąc tym nurtem, powinienem napisać tak:

Kumpel ma Omege B w kombi, benzynka z LPG. Strasznie się psuje. Narzeka jak cholera. Ople generanie to shit - nie kupuj.

W zamian polecam, np..... może Paska B5???

:D:D:D

 

 

IRONIA!

 

 

Pozdrawiam.

 

 

W omedze nie ma normalnego silnika,rdzewieje,trzeszczy itp.

Heheheheee.....

Wiedziałem, że na Omege też posypią się gromy...

:D:D:D

 

 

Może jednak zamkniemy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności