Skocz do zawartości
ziomal-stm

Pytanie o dane techniczne górnych głośników (gwizdków)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców w tym temacie ;d. Na forum nie znalazłem, w googlach też nie ma tego co potrzebuję.

 

Chodzi mi o takie dane jak: Moc Max, Pasmo, Impedencja, Skuteczność, Głębokość, Średnica. Lecz najważniejszy jest typ zastosowanego filtra (jaki kondesator, jak podłączony). Muszę dokupić takie tweeterki do tylnych drzwi (dodać) do oryginalnych głośników średniotonowych.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Takich danych to nawet w servisie nie znajdziesz.

Watpie zeby ktoś tobie odpowiedział na to pytanie.

A tak na marginesie to po co ci to hyba wazniejsze jest to jak one graja a nie jakie maja dane na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec dane sie przydają chcąć dobrać cos innego ... tak samo jak w przypadku wzmacniacza DSP (nigdzie nie ma żadnych danych) i nie wiadomo jakiej głośniki najlepiej do tego dobrac ... zwlaszcza ze czesto w dobrej cenie kupuje sie z internetu i nie ma mozliwosci podlaczenia i przesluchania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że chcę kupić z internetu. I co mi po głośnikach 200W skoro, jest tam zły kondesator i po podłączeniu się je spali, albo będą źle grać.

Jednak kto szuka nie błądzi. Możliwe, że ktoś więcej wie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej poszukaj oryginału, uderzyć do jakiegoś salonu który montuje car audio - ostatnio widziałem w jednym na pułkach głośniki z demontażów, w tym właśnie oryginały z B5. Ciężko będzie coś dobrze dobrać bo grają dosyć miękko, w porównaniu z hertzami które potrafią mi przestrzelić uszy na wylot wydaje mi się że nawet bardziej przyjemnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hertz to porażka ... jak sie chce wymienia to co jest w serii to lepiej poszukać czegos DLS

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu się zaczyna ... są gusta i guściki i to chyba nie miejsce na dyskutowanie o tym ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o takie dane jak: Moc Max, Pasmo, Impedencja, Skuteczność, Głębokość, Średnica. Lecz najważniejszy jest typ zastosowanego filtra (jaki kondesator, jak podłączony). Muszę dokupić takie tweeterki do tylnych drzwi (dodać) do oryginalnych głośników średniotonowych.

Moc nie ma znaczenia w tym przypadku. To tweeterek.

Przenoszą max do 25khz

Typ zastosowanego filtra oryginalnie ? Kondensator elektroniczny podłączony szeregowo o pojemności 10mF ( uważam, że ciut za dużo )

Wymiary całkowita średnica 41mm

Średnica wystającej kopułki 32mm

Głebokość montażowa wraz z kondensatorem 11mm

Produkcja - Indonezja, Ukraina, Chiny, Węgry.

Producent Philips.

 

Bardzo sympatyczne, nieźle brzmiące tweetery. Zwłaszcza po zastosowanie odpowiedniej zwrotniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producent Philips.

 

Bardzo sympatyczne, nieźle brzmiące tweetery. Zwłaszcza po zastosowanie odpowiedniej zwrotniczki.

 

Witaj,

 

a u mnie są Blaupunkty. Auto z roku 2003. Ciekawi mnie czy są tak dobre jak Philipsy.

 

Woofery też Blaupunkty, ale już pozbawione zwrotnicy. Nic w plastikowej obudowie nie ma - żadnej cewki i kondensatora.

 

Spotkałeś się już z czymś takim? Czyżby jakieś cięcie kosztów? ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie są Blaupunkty. Auto z roku 2003. Ciekawi mnie czy są tak dobre jak Philipsy.

Tak, również były wkładane.

Dokładnie takie same parametry tweeterów z lepiej dobranym kondensatorkiem. 2,2 mF

Nie wymieniaj.

 

Max 100W

skuteczność 90db

Pasmo przenoszenia identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moc nie ma znaczenia w tym przypadku. To tweeterek.

Przenoszą max do 25khz

(...)

 

Oto mi chodziło, dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie takie same parametry tweeterów z lepiej dobranym kondensatorkiem. 2,2 mF

Nie wymieniaj.

 

Dzięki za informację.

W sumie kondensator już wymieniłem na stryroflexa przy okazji wymiany fabrycznych wooferów ;-).

 

Założyłem Signaty H16.

Niestety bez zwrotnicy (fabryczny głośnik nie miał żadnego filtra).

To co teraz chcę zrobić, to dołożyć LC na woofera + jakiś rezystor na tweeter.

 

Tweetery na pewno wymagają przytłumienia. Dla normalnego odsłuchu ustawiam regulator wysokich tonów w okolicach (-3).

Całość pędzona z fabrycznego radia, bez wzmacniacza.

 

To co mogę potwierdzić, to fakt, że fabryczne woofery w passacie B5 nie nadają się do słuchania muzyki.

Z chęcią je sprzedam, nie założę ich nawet do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz
Albo na coś takiego http://www.artonaudio.com.pl/vifa.htm Ceny na 100% nie zgadniecie :P

 

199zł /szt.

 

Całkiem dobre tweetery home audio, mocno podatne na ukierunkowanie, co biorac pod uwagę ich rozmiar utrudnia nieco montaż w słupku.

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem Signaty H16.

Niestety bez zwrotnicy (fabryczny głośnik nie miał żadnego filtra).

To co teraz chcę zrobić, to dołożyć LC na woofera + jakiś rezystor na tweeter.

 

Wyliczałem cewki do signatów. Mam gdzieś zapisane. Klinij PW jak bedziesz zainteresowany to poszukam.

 

Rezystor dorzuć w okolicy 2,2-10 Ohm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do znawców w tym temacie ;d. Na forum nie znalazłem, w googlach też nie ma tego co potrzebuję.

 

Chodzi mi o takie dane jak: Moc Max, Pasmo, Impedencja, Skuteczność, Głębokość, Średnica. Lecz najważniejszy jest typ zastosowanego filtra (jaki kondesator, jak podłączony). Muszę dokupić takie tweeterki do tylnych drzwi (dodać) do oryginalnych głośników średniotonowych.

 

Witam mam te głosniki wymontowane z drzwi przednich , musze je pomierzyc i wymiary z fotkami moze jutro wrzuce na forum. Srednica napewno jest coś ponad 20 mm. Dokładnie podam później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności