Skocz do zawartości
marhal

Opis sposobu wymiany koła pasowego alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Lekko drga kolego. To dobrze czy zle? Bardziej dźwięk słychać z okolic(z boku,tylu) alternatora. W tygodniu oddaje auto do mechanika. Wymienię odrazu pasek,koło prasowe i nie wiem czy nie zrobić wymiany szczotek w alternatorze aby jego temat zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe najprościej sprawdzić tak: skręcić do oporu koła i w momencie dociskania zwrotnicy do odboju napinacz paska skacze jak głupi kiedy sprzęgło jest uszkodzone. Wtedy też może popiskiwać pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skręcić koła na maksa i jak mam skręcone to próbować skręcić mocniej do konca(słychać syk pompy i spadek obrotów) a 2 osoba niech obserwuje napinacz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej to jakbyś zwalił pasek i sprawdził ręką. Trudno to wytłumaczyć, ja znam jak powinien poprawnie pracować napinacz. Najczęściej zestawienie objawów jest takie: skręcasz koła do końca i słychać piszczenie pompy wspomagania i w tym czasie napinacz mocno zaczyna drżeć. Jest to słyszalne już w kabinie.

 

tutaj sobie obejrzyj na tubie jak działa napęd paska z rozwalonym sprzęgłem:

/watch?v=4EXYP1CmL9Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem, wymieniałem rozrząd i wszystko inne no i chciałem wymienić sprzęgiełko alternatora zakupiłem z firmy INA i okazało się że te sprzęgiełko nie pasuje na mój alternator gdyż na nim jest tylko rolka, jak odkręciłem rolke to jest nagwintowany trzpień i te nowe sprzęgiełko wkręciłem ale nie dało sie do końca bo zaczeło trzeć o obudowe alternatora i nie dało sie tego niczym zabezpieczyć o co tu chodzi?? Mam silnik 1.8T AWT 150km 2001 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności