Skocz do zawartości
wafello29

Silnik osiąga wysoką temperaturę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Mam problem z paskiem z 97r. 1,8 t.Samochód po odpaleniu i przejechaniu mniej więcej 2 km osiąga już temp.90stopni.Włącza się wiatrak i cały czas chłodzi.Niepokoi mnie to i nie wiem gdzie szukać powodów.Niedawno byłem na kontroli komputerowej http://radio.elektroda.net/katalog.php i tam okazało się,że sonda lambda ma jakiś problem.Czy to może być przyczyną ? Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Edytowane przez wafello29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy chłodnica jest wtedy zimna ? Jeśli tak, to może się zawieszać termostat i nie puszcza obiegu płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał jak kolega tomazo72 na termostat,pewnie się zacina,jak u mnie padła sonda to samochód więcej palił i kolektor mi się bardzo grzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na czujnik temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez stawiam na czujnik temp, gdyby to byl termostat to wentylator by sie nie załączył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie da sie inaczej sprawdzic jak podpiac pod kompa i zobaczyc jaka pokazuje temperture

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak był już na badaniu komputerowym: http://telewizor.eu/forum/viewforum.php?f=2 i nie pokazało żadnego błędu oprócz sondy lambda to co ? Jeszcze raz go badać ?

Edytowane przez wafello29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędu nie pokaże tylko źle czyta temperature przy błędzie wentylator pracuje cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błędu nie pokaże tylko źle czyta temperature przy błędzie wentylator pracuje cały czas

 

Od sterowania pracą wentylatora klimy odpowiedzialny jest czujnik umieszczony w chłodnicy u dołu , natomiast czujnik temperatury G2/G62 , którego jedna czujka daje sygnał na wskaźnik , a druga do ECU.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności