Skocz do zawartości
antrax

Wyciek z turbiny 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

WItam...

{Powtarzam jeszcze raz to zapytanie, ponieważ wylądowało ono w smietniku...nie mam pojęcia dlaczego}:(

O turbinach było już sporo, ale mojego przypadku nie mogę się doszukać:

Od czasu do czasu (ok raz na tydzień) przy spokojnej jeździe po mieście zauważam slady oleju przy śrubce gdzie przykręcona jest turbina (połączenie z tłumikiem? rurą wydechową? Nie mam pojęcia). Olej pojawia się tez po dłuższej jeździe w trasie jak pasek dostaje mocno w gaz. W każdym razie widac trochę czarnego, przepalonego oleju patrząc od góry. Miejsce zaznaczone strzałką na zdjęciu. Oleju nie jest dużo, jest jakby rozlany, nic w okolicy nie jest opryskane olejem. Jednocześnie zauważyłem mocno zabrudzony zawór EGR. Może olej jakimś cudem spływa z tego zaworu? Turbina działa, wszystko ok nie ma ubytków oleju...

Prosze o pomoc co to może być?

Szykowac się do wymiany turba? Było wymieniane przy 253tkm w Niemczech, a wiec 16tkm temu. Przynajmniej tak stoi w ksiązce...

Dzięki

1003143aou6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma to podczep swój post do któregoś z tematów o turbinach i wtedy nie poleci do kosza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kosza poleciał ze względu na tytuł. Ten pewnie tez poleci za tytuł. zmień tytuł np. na wyciek z turbiny albo poszukaj podobnego i tak jak łysy ci radzi podepnij pod ten temat a na pewno nie wyląduje w śmietniku. A interesujący cię temat znajdziesz tu i tu a najlepiej jak poszukasz na drugi raz tu. Troszkę chęci i wszystko znajdziesz. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo znacznie więcej chęci niż "trochę" odpowiedzi nie znalazłem...

Ale dzięki za cenne rady:)

Zmieniłem tytuł i mam nadzieję, że nie wyląduje w koszu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

przeglądałem dziś swój silnik i zobaczyłem, ze pod turbiną jest zaciapane olejem (dokłądnie tak jak na zdjęciach), powiedzcie mi z kąd to się wydobywa?? czy to moze już turbina jest na wykączeniu ? i ostatnimi czasy jakoś taki mulasty troszkę się zrobił.. nie wkręca sie tak na obroty jak dawniej po naciśnieciu pedała gazu nie czuć tego aż tak bardzo zeby sie zbierał..

Myślałem, by przeczyścic zawór moze EGR, ale czy to coś pomożE? próbowąłem go odkręcić i przeczyścić lecz nie dąło rady bo nie mogłem rozkręcic dwóch śrub i dałem sobie sokój.

 

 

e45dccec423dc797m.jpg

 

fc174f87711f0337m.jpg

 

czekam na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności