Skocz do zawartości
Gość KociK

Renowacja felg aluminiowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KociK

Witam, mam pytanie odnośnie renowacji felg:> mianowicie, co o tym sadzicie, jakie ceny w/g was były by odpowiednie?? Pytam, ponieważ otwieram nowa firmę i chciałbym, dowiedziec sie czy ma to jakąś przyszłość czy byłby na to popyt:)

 

 

z góry dzięki za wasze opinie :)

 

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Renowacja felgi stalowej to przeważnie 30zł od sztuki za piaskowanie i malowanie podkładem i czarną farbą. To jest obok mnie najniższa cena ale jakość nie jest zadowalająca. Malowanie standardowe bo proszkowe jest nieco kosztowniejsze więc i mniej klientów może na to być. Ja oddaje tam gdzie biorą przynajmniej 20zł za piskowanie felgi stalowej + dodatkowo malowanie. Zleciłem malowanie Hammeritem. Musisz też pamiętać, że malowanie piaskowanej felgi pochłania bardzo dużo lakieru czy farby. Wypiaskowana felga i wogóle wypiaskowany metal bardzo mocno pije farbę/lakier.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość METAMORPHOSIS

mam krótkie pytanko...czy wiecie może jak przygotować felgę...uprzednio malowaną(lakier oryginalny) do malowania proszkowego?........wiem jak uzupełnić ubytki(czytaj głębokie rysy) ale nie wiem co ze starym lakierem czy trzeba go usunąć czy wystarczy zrobić coś innego?

 

P.S. dałbym to firmie do zrobienia ale porządne lakiernie proszkowe się tym nie zajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak całą felgę wypiaskować?

Przecież zawsze można zadzwonić albo podjechać do lakierni proszkowej i zapytać fachmanów jak powinna być przygotowana taka felga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwolę się dołączyć ze swoim pytaniem do tematu. Będę oddawał do renowacji jedną felgę Phoenix 17". Czy ktoś zna może producenta czy kod lakieru który najmniej odbiegałby kolorystycznie od oryginału? Nie chcę żeby dekielek czy druga felga różniła się od tej "nowej". W zakładach oferują zwykle jeden rodzaj srebrnego lakieru. Przy renowacji kompletu nie ma problemu, ale przy jednej sztuce różnica może być widoczna.

Phoenix.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wawie za paskowanie i malowanie proszkowe 15 alu (błyszczący grafit) płaciłem po 75 za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz do dobrego lakiernika i ci zrobi nawet nie poznasz. A rodzajów i odcieni sa setki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rykach biorą za 17 cali 390 usuwanie starej farby i malowanie proszkiem jest jakaś paleta kolorów ale widziałem robotę ma to wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku za piaskowanie i malowanie metodą proszkową moich alu (15 cali) płaciłem 50zł za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Gdańsku za piaskowanie i malowanie metodą proszkową moich alu (15 cali) płaciłem 50zł za sztukę.

 

tyle samo płaciłem za 17 cali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności