Skocz do zawartości
Chomitex

Badnanie hamulców i amortyzatorów - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam Passata B4 z 1996r z silnikiem AGG -2,0 B+GAZ wersja Pacyfic. prosze o pomoc>

Troszeczkę czytałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na wsztstkie watpliwości.

 

Po badaniu diagnostycznym dostałem m.innymi taki wydruk. Obsługa powiedziała ze wszystko jest ok. Nurtuje mnie pytanie czemu sa takie róznice w sile hamowania, rozkładzie masy itp, a w amortyzatorach wartość 50% jest zaznaczona na czerwono. Jesli ktoś ma chwilke niech powie mi czy coś trzeba wymienic. Pozdrawiam

amorki2a.pdf

hamulce2.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amorki masz sprawne. z tym że ja przyjżałbym się czy przypadkiem nie masz pęniętej jednej sprężyny z przodu i stąd właśnie moło by być ta różnica pt:"50%".

 

o hamulacach się nie wypowiadam bo na kilonjutonach się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystko jest ok.

Inną sprawą jest to, że nie zawsze trzeba sie sugerować tym co pokażą wykresy po najechaniu na rolki.

Nie wiem czy wiecie, ale bywa tak, że kiedy amorek jest całkowicie zużyty na rolkach wciąż może wyjść ponad 70%. Na pierwszy rzut oka dziwne, ale dzieje się tak czasem jak koło podskakując akurat zgra się a wibrującym podłożem.

To niestety nie jest specjalnie dokładny sprzęt, Damian ma rację, że mółbyś sprawdzić sprężyny a amorki jak suche to wsiadać i jeździć, jak będą się kończyły to sam poczujesz a jak na nie spojrzysz to będzie widać, że się pocą.

Nei stresuj się na zapas :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wasze opinie.

Troszkę sie zastanawiałem czy z takim stanem technicznym bede mógł sie wybrac na urlop w sumie ok. 4000km, wiec wole wszystko posprawdzać. sprężyny sprawdziłem pobieznie, i wyglądaja na sprawne, wiec to moze wina amortyzatora. Pozdrawiam i zachęcam do badania swoich autek oraz publikowania wyników na forum.

koszt takiego badania wyniusł mnie 20zł, a jesli robię przeglądy okresowe to mogę częśćiej korzystać nieodpłatnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności