Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Uniden 520XL + Sirio AS 100MAG... Co o tym sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol

Hello :!::)

Przegladalem troszke forum, uzywalem wyszukiwarki, ale nie udalo mi sie odnalezc niczeg na temat takiego zestawu, jak w temacie :(

Zastanawiam sie nad zakupem pierwszeg swojego radyjka w zyciu... Pomyslalem o tym zestawie-wiele osob mowilo mi, ze Uniden 520 to super radyjko, myslalem wczesniej o antence Hustler IC-100, ale w sklepie z CB-Radiami zaproponowali mi antenke Sirio AS 100 MAG... No i juz nie wiem :(

Taki zestaw na Allegro mozna kupic za okolo 350zl (razem z przesylka)-w sklepie chca za to 500 :/

Ogolnie wymagalbym antenki na magnes, jakiejs dobrej w okolicy metra dlugosci (nie chce dluzszej, bo to ma byc antena, a nie latarnia morska) i radia na poziomie-mowia, ze en inuden to president z inna nazwa na obudowie... No i cena do tych 350zlotych.

Podpowiedzcie mi, co myslicie o zestawie Uniden 520XL z antena Sirioa AS 100 MAG :?:

Z gory dziekuje za opienie i pozdrawiam :vw::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta antena ma tylko jedną wadę: standardowy magnes jest za mały i potrafi się przewrócić (podczas jazdy nie, ale w parkingu podziemnym, przy zachaczeniu o gałęzie itp.), poza tym jedna z najlepszych ok. 1m na magnesie, dużo lepsza od Hustlera i LitlleWill.

 

Jeżeli chodzi natomiast o radyjko to opinie są podzielone. Ogólnie to egzemplarze fabrycznie nowe lub Made in Philipines (o ile nie grzebane) są godne uwagi. Na allegro natomiast pełno jest egzemplarzy REFUBRISHED (czyli fabrycznie odnawianych) i te bardzo często nie trzymają częstotliwości, sieją po sąsiednich kanałach i zbierają śmieci z okolicznych kanałów. Takie radyjko trzebaby było oddać do serwisu w celu dostrojenia, wymiany filtrów pośredniej częstotliwości i dokładnego sprawdzenia.

 

Ciężko jest doradzić jakiś dobry zestaw za te pieniądze, pochlebne opinie zbiera np. radyjko OMEGA, TTi 770 i kilka innych. Decyzja i tak zawsze należy do Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta antena ma tylko jedną wadę: standardowy magnes jest za mały i potrafi się przewrócić (podczas jazdy nie, ale w parkingu podziemnym, przy zachaczeniu o gałęzie itp.)

A skąd kolego masz takie dane? :rotfl: Nie pomyliłeś czasem SIRIO z MIDLANDEM? Srednica magnesu SIRIO ma ponad 10 cm i ty uważasz to za małą podstawę? Poza tym - jeśli chodzi o przewracanie sie anteny, to:

- po pierwsze: przy jeździe z predkoscią ponad 200 km/h przez dłuzszy czas - antena jakoś nie spadła.

- po drugie: na jednym z poznanskich SPOT-ów, wjechałem na piętrowy parking i antena nie "położyła się". Jedynie bat się wygiął do niebezpiecznych wartosci.

 

Tomek - antenka jest jak najbardziej :ok: Jeśli trafisz na goscia, co ma odpowiednio zestrojony sprzęt, to słyszalnośc (i to bardzo czystą i wyraźną) masz na odległości ponad 13 km, czyli w linii prostej - na pewno koło 10 km wyjdzie. Sądzę, że jest to zadowalajacy wynik :D

 

EDIT//

 

ps: średnica magnesu SIRIO = 13 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT//

 

ps: średnica magnesu SIRIO = 13 cm

 

NIE, nic nie pomyliłem :!: Do AS 100 w standardzie jest magnes 95mm :!: :!: :!: Na tym 125mm który Ty masz nie ma problemów :-D Tak jak napisałem wcześniej podczas jazdy nawet 200 km/h przy standardowym magnesie jest wszystko ok, problemy pojawiają się przy napotkanych przeszkodach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE, nic nie pomyliłem :!: Do AS 100 w standardzie jest magnes 95mm :!: :!: :!: Na tym 125mm który Ty masz nie ma problemów :-D problemy pojawiają się przy napotkanych przeszkodach...

Przyznam, że takich o średnicy 95 mm nie widzialem. A jeśli chodzi o napotkane przeszkody, to raczej większośc "magnesówek" odklei się z dachu - zależy w któym miejscu bata zaczepisz o przeszkodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Sirio AS 100MAG ma podstawe o srednicy zblizonej do podstawy Hustlera IC-100... No moze wieksza o jakis centymetr (tak na oko), ale mniejsza niz w w Sirio 145 (czy jakos tak)...

Myslalem o zestawie z Allegro-radyko osobno i antenka rowniez osobno (bo nie ma takiego kompletu, jakbym chcial kupic)...

Czy myslicie, zeby po zakupie radia na Allegro (sprzedajacy pisze, ze nowe i z gwarancja) podjechac do jakiegos serwisu, w ktorym sie zajmuja CB, zeby sprawdzic takie radyjko, czy wystarczy podjechac tylko na strojenie :?:

 

http://www.allegro.pl/item402915067_mega_okazja_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_wtyk.html

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4569867

 

http://www.allegro.pl/item402322661_antena_cb_sirio_as_100_mag_gwarancja_vat_tanio.html

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=228477

 

Moze ktos z Was mial stycznosc z tymi sprzedajacym :?:

No i o co chodzi z tym przestrajaniem na "zera" :?: Ja bym chcial radyjko, ktore wystarczy wystric, podlaczyc i zeby caly czas grzecznie dzialalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy myslicie, zeby po zakupie radia na Allegro (sprzedajacy pisze, ze nowe i z gwarancja) podjechac do jakiegos serwisu, w ktorym sie zajmuja CB, zeby sprawdzic takie radyjko, czy wystarczy podjechac tylko na strojenie

 

Ja bym tak czy inaczej podjechał. Za zestrojenie anteny i sprawdzenie czy radio "stoi" w częstotliwości zapłacisz ok. 50 PLN, a przynajmniej będziesz miał spokojną głowę że wszystko jest z Twoim zestawem w porządku.

 

Radyjko: poproś sprzedającego o zdjęcia wnętrza i jeżeli na płycie nie znajdziesz napisu REFUBRISHED to możesz go spokojnie brać, jeżeli taki będzie to konieczna jest wizyta w serwisie w celu ponownego strojenia całego radyjka.

 

Antena: jak napisałem wcześniej brać ale z większym magnesem, z tym możesz mieć problemy bo ta antena jest cięższa i sztywniejsza od Hustlera.

 

Jeżeli chodzi o "zera" to taki jest standard pracy w Polsce, reszta świata ma "piątki". Chodzi tutaj o końcówkę częstotliwości z jaką pracuje radio, u nas #19 ma 27,180 MHz, a na zachodzie 27,185 MHz. Radyjko raz przestrojone w "zera" zazwyczaj nie wymaga ponownego strojenia po kilku latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odświeżam temat ale widzę ze ty małe sprzeczki były o magnes w as100 miałem tą antenę magnes ma 9,5 cm średnicy trzyma się do 210 km/h (szybciej nie próbowałem :P) i gałęzie go na pewno nie przewrócą codziennie przejeżdżałem pod bardzo niskim drzewem a antena stała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Dobra, dosc dlugo sie zastanawialem, dlatego tez w koncu zamowilem dzisiaj powyzszy zestawik na Alledrogo: Uniden 520XL + Sirio AS 100 MAG. Jak przyjdzie radio i dostroje caly zestaw (dopiero jak auto z serwisu odbiore) to opisze tutaj swoje wrazenia... A jak cos, to wczesniej zrobie test trzymania anteny (test magnesu) na dachu Octavii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuj, bo tez czeka mnie zakup cb i kolega Marcin Stos polecal mi taka sama antene, tylko radyjko inne, ale unidena tez biore pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, u jakiego użytkownika na allegro zamawiałeś to radyjko?? Bo sam przymierzam się zmiany radia i też zainwestuję w tego unidena, ja antenę już mam (Midland ML 145), także będzie mnie czekało tylko strojenie. I jeszcze jedno pytanie: dlaczego allegro? dużo taniej wychodzi niż jak byś zakupił ten zestaw gdzieś u siebie w sklepie??

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
dlaczego allegro? dużo taniej wychodzi niż jak byś zakupił ten zestaw gdzieś u siebie w sklepie??

Zakupilem u tego sprzedajacego:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1874386

http://www.allegro.pl/item410931705_mega_okazja_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_wtyk.html

 

Radyjko razem z przesylka wychodzi 205zl, a w sklepie niedalkeo mnie zawolali 349zl, czyli jak nic nieco prawie 150zl roznicy... Caly zestaw w sklepie wyszedlby mi przeszlo 500zl (bo za anatene liczyli sobie 159zl), a tak na Allegro mam komplet za 335zl, czyli w cenie samego radia ze sklepu-mozna uznac, ze antenke mam gratis-caly zestaw wyszedl mi ponad 160zl taniej ;)

Antena: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=228477

http://www.allegro.pl/item410409558_antena_cb_sirio_as_100_mag_gwarancja_vat_tanio.html

 

Zobaczymy wszystko, jak do mnie przyjdzie i wowczas bede mogl napisac wiecej o zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to daj znać co i jak ze sprzętem jak dojdzie

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Wczoraj wieczorem odebralem antene, ale radio niesttey jeszcze do mnie nie dotarlo... Moze w poniedzialek bedzie, wowczas do wtorku podjade gdzies je wystroic i bede testowac... Takze w przyszlym tygodniu cos tutaj naskrobie :D

Aha, antenka nowa, w fabrycznym opakowaniu-caly zestawik-razem z jakas folia aluminiowa do przyklejenia do magnesu (miedzy magnes a gume). Nawet trzyma sie na dachu-zawsze mozna ten magnes lekko wsunac pod reling (mam kombi)-wowczas o wiele lepiej powinien sie trzyma i opierac powiewom wiatru przy wyzszych predkosciach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet trzyma sie na dachu-zawsze mozna ten magnes lekko wsunac pod reling (mam kombi)-wowczas o wiele lepiej powinien sie trzyma i opierac powiewom wiatru przy wyzszych predkosciach ;)

I bez takich zabiegów będzie się trzymać. Skoro przy 200-u nie spada, to chyba wiecej nigdzie u nas nie "polecisz" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Skoro przy 200-u nie spada, to chyba wiecej nigdzie u nas nie "polecisz"

Danek, przy 200km/h to moj klekot dopiero zaczyna oddychac ;) Ale zarty na bok-nie mam zamiaru nigdzie smigac z takimi predkosciami, bo u nas nie ma gdzie-dla mnie najwazniejsze, zeby antenka trzymala sie do tych 160km/h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie najwazniejsze, zeby antenka trzymala sie do tych 160km/h ;)

No to nie ma problemu. Przy wyjeździe w niedzielę na mszę - wystarczy :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Sluchajcie, a pytanie mam takie zasadnicze-czy jesli radio jest nowe, antenka tez jest nowa, to trzeba to ze soba zestrajac :?: Bo u nas na forum wyczytalem, ze moze ulec spaleniu koncowka mocy (chyba), z kolei na http://www.cb-radio.pl wyczytalem, ze nowego sprzetu nie trzeba ze soba zestrajac-i juz nic nie wiem... Pytam tak na wszelki wypadek, bo to bedzie moje pierwsze radyjko i nie chcialbym niczego zepsuc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo stroić nie zawsze trzeba, ale SPRAWDZIĆ SWR koniecznie i jeżeli będzie zbyt duży dopiero wtedy stroić. Poza tym anteny nie stroi się do radia tylko do samochodu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie, a pytanie mam takie zasadnicze-czy jesli radio jest nowe, antenka tez jest nowa, to trzeba to ze soba zestrajac :?:

Jedyne co musisz pamiętać, to nie włączaj radia bez podłączonej do niego anteny. A jeśli o strojenie chodzi, to tak jak Marcin pisał: Stroi się sama antenę - poprzez wysunięcie bata lub też jego przycięcie. Pamiętaj tez o tym, że antenę ma ci dostroić w tym miejscu auta (a raczej dachu), gdzie masz zamiar zawsze antenę stawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności