Skocz do zawartości
Gość MAlytorun

Błędy w climatronicu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MAlytorun

Kody climatronica przy braku ogrzewania.

Po wciśnięciu "obieg zamknięty" i "econ" pojawiają mi się następujące kody

25b lub 256 diabli wiedzą

4f7

4f8

4fa

jeśli ktoś wie co oznaczają tao proszę o pomoc, szukalem na forum ale nie ma wyjasnien do wszystkich tych kodów

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAlytorun

No dzieki za pomoc chociaz te wszystkie wpisy czytalem i tak do konca to nie odpowiadaja na pytnaie co nalezy zrobic z tego co zrozumialem ( byc może błędnie) jest problem z silnikiem od sterowania klapą znajdujacym sie pod schowkiem pasażera tak ? , należy go najpierw zresetowac przy pomocy kompa a jesli to nie pomoze to wymienić.

A tan błą 25b - ??? może wiesz coś na ten temat

Jeśli się mylę to proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

025B Silnik regulacyjny V85 pokrywy w przestrzeni na nogi lub odmrażania – V85

0256 Usterka hydrauliczna / mechaniczna

04F7 Mechanizm/silnik nastaw klapy temperatury – V68 (awaria siln/zablokowany)

04F8 Mechanizm/silnik nastaw klapy głównej powietrza – V70 (awaria siln/zablokowany)

04FA Mechanizm/silnik nastaw klapy nawiewu powietrza – V71 (awaria siln/zablokowany

------------------------------------------------------------------------------------

albo ten samochód sporo czasu stał i się wszystko zablokowało i to najprędzej, lub klima była nieprawidłowo odgrzybiana, wręcz zalana, czekać tylko jak wywalą błędy dmuchawy głównej...

skasuj to wszystko (przytrzymać dłużej ECON podczas diagnostyki)

przydał by się komputer i vag, trzeba by było sprawdzić czy silniczki (wszystkie) są sprawne, czy tylko zapieczone(czasami udaje się je odblokować).

jeśli masz dostęp do vaga to możesz się z tym pobawić...

wykonać TEST klimatronika i to nie jeden raz a kilka później przywrócić ustawienia fabryczne.

zobacz tutaj

Pozdrawiam

jeślinie masz dojścia do vaga to pobaw się wszystkimi nadmuchami i nawiewami- do bólu .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z silniczkiem nawiewu na nogi i mam kod bledu 25b. Sprawa wyglada tak ze gdy wlaczam i wylaczam nawiew na nogi nic sie nie zmienia - ciagle wieje (po sprawdzeniu blędów: wcisniete przyciski obieg zamkniety + "- temp" + ECON) zaczelo to dzialac a potem znowu przestalo przy pełnej diagnostyce. Pracę silniczka słysze wiec coś się tam rusza. Ogólnie nie reaguje tak jak powinno: właczanie/wyłączanie nie zmienia nic, właczenienawiewu na pasażerów wpowoduje wyłaczenie nawiewu na nogi...

 

Ktos się z tym postkał?może trzeba zresetować VAG'iem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie/Panie nie będę otwierał nowego wątku. Mam błędy w klimatroniku (sporadycznie 25b, 4F7) po skasowaniu powracają po jakimś okresie. Pytanie jest następujące jak w prawidłowo funkcjonującym układzie klimatronika zachowują się nawiewy. U mnie wygląda to w ten sposób.

Tryb: AUTO lub ECON

- w momencie kiedy układ dogrzewa wnętrze, ciepłe powietrze leci wlotami na nogi oraz na twarz

- w momencie kiedy układ schładza wnętrze, zimne powietrze leci tylko wlotami na twarz

 

.........oczywiście w każdym momencie mogę zmienić manualnie kierunki nawiewów..........

 

Pytanie: jak w Waszych autach rozprowadzane jest powietrze (którymi wlotami) podczas schładzania wnętrza i podczas dogrzewania wnętrza?

Pozostałe funkcje klimatronika zwiazane z automatycznym trybem dostosowania temperatury do zadanej działają prawidłowo, martwią mnie jedynie te kierunki nawiewów.

Proszę napiszcie jak jest u Was.

Edytowane przez ptasiekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nadzieje że moderator nie usunie . Mam kilka nie po kojących błędów w klima troniku auto niedawno kupiłem i dodam że nie idzie ich skasować . Może ktoś cokolwiek doradzi mi w tej kwestii ?

Log-WVWZZZ3CZ6E007194.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności