Skocz do zawartości
martin

Instalator TV/SAT poszukiwany-potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Pewnie znajdzie się na forum ktoś kto zajmuje się tym zawodowo.

Mianowicie potrzebuję pomocy odnośnie podłączeń których muszę dokonać w domu.

Więc , tak , mam polsat cyfr. , ale jak już wszędzie się dowiedziałem nie da się go podzielić na inne odbiorniki z niezależnym oglądaniem kanałów.

Teraz tak, ekipa budowlana będzie "zamykać" mi już zabudowę poddasza, co za tym idzie mam ostatnią szansę żeby przygotować instalację.

 

Docelowo w przyszłości będzie CYFRA którą za pomocą splitera da się rozdzielić.

Na kominie jest talerz polsatu z oryginalnym konwerterem.

Z tego co się zorientowałem to muszę kupić konwerter QUAD , czyli nazywając to moim językiem na 4 kable.

ale tu się nasuwa pytanie bo są też konwertery Quatro , w takim razie pada pytanie co wybrać? który będzie teraz obsługiwał jeszcze Polsat , ale docelowo będzie to cyfra +

 

instalację w postaci 4 kabli mam już wypuszczoną na komin.

 

kolejna sprawa.

Spliter dostaje ori kartę i działa sobie w skrzynce zamontowanej na poddaszu tak?

czyli według wszelakich informacji muszę teraz pociągnąć kabel telefoniczny do każdego z pomieszczeń gdzie chciałbym mieć TV tak?

 

oczywiście mam już instalację antenową do każdego z pomieszczeń , bez obaw .

 

Czytam i czytam , pytań mam coraz więcej może ktoś pomoże rozrysować "na chłopski rozum" taką instalację.w necie oczywiście to jest , ale dla tych co mają pojęcie zawodowo.

 

i co najważniejsze:

zamiana konwertera wymaga ponownego ustawiania satelity?czy może plug'n'play , i będzie śmigać ten polsat cyfrowy.

czy potem gdy zmieniam polsat na cyfrę muszę: ustawiać satkę od nowa?zmieniać talerz, zmieniać konwerter?

 

jeżeli ktoś się orientuje to prosiłbym o pomoc.

wolałbym to zrobić teraz , a nie później pruć ściany czy też puszczać kable po ścianach

 

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staaarryy - to temat do niezłego wypracowania :D

 

jeśli chodzi o konwerter to quad, np.:

http://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarny_quad_fullband_0_2_db_golden_interstar_A9831.htm

 

jeśli chodzi o instalacje - jak wpuścisz solidne rurki w ścianie i zaplanujesz puszki (takie miejsca gdzie ci się będą kanały krzyżować) to zawsze sobie weń coś wpuścić możesz

 

jeśli chodzi o sat to nie ma znaczenia czy odbierasz polsat C+ czy FTA - jak masz ustawione na hotbirda to każdy ci odbierze i niezależnie od konwertera i od anteny (jak jedno odbiera to i drugie będzie)

 

jeśli chodzi o spliter to zależy na czym on pracuje, ale faktycznie najpopularniejsze to są te na skrętce telefonicznej

 

musisz sobie tylko rozplanować gdzie będzie stał każdy z odbiorników... - bierzesz kartkę i schematycznie, poglądowo rysujesz plan pomieszczenia/ pomieszczeń

zaznaczasz sobie gdzie planujesz postawić odbiornik/i

sprawdzasz jeszcze w specyfikacji splitera max długości przewodów

i tyle

ja to najbardziej nie lubię tego sprzątania po takim bałaganie bo przed bałaganem to frajda ;)

 

 

a co do reszty... to tylko internet bo to jest dużo pisania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale już mi pomogłeś chociażby z tym hotbirdem

dzięki wielkie, właśnie biorę się za rozrysowanie tego bałaganu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz z jednej Anteny rodzielić sygnał na kilka odbiorników tak żeby na każdym można było oglądać co innego to musisz nabyć MULTISWITCH

A tu linka do strony na której są różne tego typu wynalazki:

http://sklep.delta.poznan.pl/?kamery.html&page=shop/browse&category_id=5ec0bc38da430d1964b1530bd75bb887&category_current=5ec0bc38da430d1964b1530bd75bb887&ps_session=4f552d8ae551d043d85510e830c9c12d

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz z jednej Anteny rodzielić sygnał na kilka odbiorników tak żeby na każdym można było oglądać co innego to musisz nabyć MULTISWITCH

A tu linka do strony na której są różne tego typu wynalazki:

http://sklep.delta.poznan.pl/?kamery.html&page=shop/browse&category_id=5ec0bc38da430d1964b1530bd75bb887&category_current=5ec0bc38da430d1964b1530bd75bb887&ps_session=4f552d8ae551d043d85510e830c9c12d

 

Pozdrawiam

 

I do tego wystarczy tylko ten multiswitch, żadnych dodatkowych konwerterów :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ostatnio rozmawiałem o tym ze swoim szefem w pracy,i po przeczytaniu kilku opisów w internecie wychodzi na to że tak.

Poczytaj jeszcze bardziej w necie na temat tego MULTISWITCHA,ale wydaje mi się że on wystarczy do tego.

Zastanawialiśmy się jak rozdzielają sygnał w hotelach z jednej anteny na tyle TV.

W tym linku co podałem jest o tych Multiswitchach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie będę zakładał nowego wątku

sprawiliśmy sobie n-kę, i mam pytanie czy można usunąć dany kanał z listy? albo czy można zmusić tuner żeby automatycznie ładował dany profil użytkownika przy starcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności