Skocz do zawartości
RobPia

Gaz Sekwencja sonda lambda

Rekomendowane odpowiedzi

Czy instalacja gazowa sekwencyjna bierze ustawienia z sondy lambda czy poprostu ja emuluje ?

Pytam bo na gazie auto chodzi ok, a na benzynie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na benzynie niedomaga, gdyż zapewne nie odpowiednio ustawione są czasy wtrysku o ile montaż został prawidłowo wykonany.

Sonda jest podłączana do odczytu - analizy dla montera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy instalacja gazowa sekwencyjna bierze ustawienia z sondy lambda czy poprostu ja emuluje ?

Pytam bo na gazie auto chodzi ok, a na benzynie nie.

 

RobPia ; ECU Instalacji gazowej sekwencyjnej jest podłączony do ECU silnika i " bierze" sygnały ze wszystkich zainstalowanych czujników .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawwek

witam , ja miałem ten sam problem i okazało się ze w parowniku membrama przepuszcza bo juz była spekana po 130tys km jazdy na gazie i przesto przestawiała komputer benzyny , auto tez cięzko mi zapalało jak jezdziłem na gazie teraz po wymianie membramy i zmapowania na nowo chodzi idealnie i pieknie zapala, a instalka nie kozysta z lambdy , pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RobPia ; ECU Instalacji gazowej sekwencyjnej jest podłączony do ECU silnika i " bierze" sygnały ze wszystkich zainstalowanych czujników .;)

 

Śmiem twierdzić że to bzdura :) Niby z których czujników korzysta (poza czasami wtrysków wtryskiwaczy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecu silnika zbiera sygnały ze wszystkich swoich czujników (sondy też) przelicza je i wystawia odpowiedni czas wtrysku. Sterownik lpg (sekwencja ) wzoruje się na'' produkcie '' wyjsciowym ecu jakim jest czas wtrysku , czyli pośrednio na wszystkich czujnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności