Skocz do zawartości
konr11

czy turbina do wymiany ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bylem dzisiaj w serwisie i u mechanika z moim passatem 2.0tdi/140KM i stwierdzili ze turbina przeladowuje cisnienie.Jak silnik zchodzi z obrotow to slychac takie charczenie z okolic turbiny do tego jak jade to samochod mi szarpie i czuje ewidentnie ocieranie i wowczas auto jakby traci na chwileczke moc.Czasem jade i trzymam gaz w jednym polozeniu po chwili slysze to ocieranie i nagle auto wystrzeliwuje jak z katapulty mimo tego ze gaz trzymam tak samo.Wszystkie odglosy sa slyszane z fotela kierowcy jakby dochodzily z okolic kola,przy przyspieszaniu wystepuje tez jakby syczenie. Dodam jeszcze ze jak jade bardzo powoli i jest idealnie cicho w samochodzie to slysze jak turbina wyje dziwiek mozna porownac do karetki na sygnale. Czy z takimi objawami mozna jezdzic ?Czy moze to miec wplyw na wieksze spalanie ? (mechanik stwierdzil ze turbina moze sie naprawic sama jak przejade jakas dluga trase) czy od razu wymieniac ta turbine ?Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
(mechanik stwierdzil ze turbina moze sie naprawic sama jak przejade jakas dluga trase)

A moze mechanik wspomnial Ci o zapieczonych kierownicach w turbinie :?::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę żeby turbinka sama się naprawiła.pojedz do jakiegoś fachmana i podłącz paska pod kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze mechanik wspomnial Ci o zapieczonych kierownicach w turbinie :?::hyhy:

 

Nic nie wspominal o kierownicach mowil tylko ze turbina mogla zostac przegrzana lub auto musialo dlugo stac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob sprawdzili ze turbina przeladowuje? wsiadl gosciu z lapkiem do auta i pojezdzil troche czy podpial sobie kompa w garazu i rzucil diagnoze? jesli to drugie to jedz do kogos kumatego. moze byc turbina, a jakze, ale przeladowanie sprawdza sie podczas diagnozy dynamicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposob sprawdzili ze turbina przeladowuje? wsiadl gosciu z lapkiem do auta i pojezdzil troche czy podpial sobie kompa w garazu i rzucil diagnoze? jesli to drugie to jedz do kogos kumatego. moze byc turbina, a jakze, ale przeladowanie sprawdza sie podczas diagnozy dynamicznej.

 

Witaj gosc jest kumaty sprawdzalismy podczas jazdy z podpietym laptopem ale tylko dla potwierdzenia jego slow bo jak odpalilem i przygazowalem to od razu powiedzial ze turbina przeladowuje. Mam pytanko do Ciebie czy moge z tym jezdzic ? dodam ze tez cos syczy podczas przyspieszania ten gosc powiedzial ze auto moze mi zaczac przechodzic w tryb awaryjny do tej pory nic takiego sie nie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzesw11

a mi padła turbina po raz drugi..................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARWICH123

a co robiles.

Mam pytanie !

Prawdopodobnie gwizdze mi turbina.

Ile z czyms takim da sie jeszcze przejechac?

Silnik nie gubi oleju i nie ma czarnego dymu za autem?

Dziekuje z gory za podpowiedzi!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzesw11

Ja nie mialem zadnych objawów, dosłownie zero, wydech szysciutki, nie dymił, i padła turbina wymieniłem na garreta ponoc lepsza, i jakos dziwnie gwizdzała od poczatku myslalem ze tak ma być przejechalem jakies 500 km i padła ........ogolnie mam dość tego auta.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności