Skocz do zawartości
luk25mie

jaki olej dla wyciszenia łańczuszka rozrzadu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, korzystalem z szukajki i nie znalazlem jdnoznacznej odpowiedzi. a wiec jesli ktos moze pomoc jaki najlepiej zalac olej w 1.8t AEB z przebiegiem prawie 100 tys km. aby wyciszyc rzezienie rozrzadu, aktualnie mam wlany 10W/40 oplowski. czy pomoze zmiana na np. 10w/40 mobila czy lepiej wlac jakis syntetyk. nie wiem jaki olej auto mialo lany od nowosci czy syntetyk czy pol i troche boje sie ryzykowac tym bardziej ze za 2 tygodnie mam trase 2,5 tys km i nie chce zeby w trakcie kontrolka cisnienia oleju dala znac sobie.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W wielu innych markach samochodów przy problemach z nadmiernym hałasem wydawanym przez prowadnice łańcucha rozrządu, bardzo dobrze spisywał się olej Valvoline MaxLife 10W-40.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! Niestety zalanie Valvoline, czy jakiegokolwiek innego półsyntetyka nic nie da skoro juz jezdzisz na pólsyntetyku, a już tym bardziej nie pomoze pełnisyntetyk. Jedyny skuteczny sposób na naprawe to wymiana łancucha z napinaczem, nie da sie inaczej, niestety: Volkswagen rules, przyzwyczaic sie do kosztów ,albo zmienic pojazd na mniej usterkowy :-) po naprawie i weryfikacji stanu osadów zalać pełnisyntetyk 5w, 10w, w zaleznosci od zużycia oleju . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety zalanie Valvoline, czy jakiegokolwiek innego półsyntetyka nic nie da skoro juz jezdzisz na pólsyntetyku, a już tym bardziej nie pomoze pełnisyntetyk. Jedyny skuteczny sposób na naprawe to wymiana łancucha z napinaczem, nie da sie inaczej, niestety: po naprawie i weryfikacji stanu osadów zalać pełnisyntetyk 5w, 10w, w zaleznosci od zużycia oleju . Pozdrawiam

Przychylę się do wypowiedzi. Skoro na pólsyntetyku już ci klekocze, to zmiana oleju ci nie pomoże. Jedynie wymiana elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, jesli znajde gdzies to sprobuje vavoline bo i tak wymienic trzeba,oleju jak na razie nie zauwazam zadnych ubytkow, orientujecie sie moze czy mozna wymienic lancuch bez sciagania(ruszania) paska rozrzadu bo byc moze zdecyduje sie na wymane lancuszka z napinaczem tylko nie chce sie bawic w rozbieranie przodu a pasek zmienialem kilka miesiecy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch z napinaczem powinieneś raczej wymienic bez rozbierania przodu. Co prawda, to ci powiem (a raczej napiszę), ze miałem już pasek rozrzadu po przebiegu ponad 20 000 i jak wymieniałem pompę wody, to dalej na tym samym pasku "dośmigałem" do przebiegu 100 000 :D A sama wymiana oleju na wiele ci się nie zda, jak nie wymienisz tych zużytych częsci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności