Skocz do zawartości
gino9

Passat B5 contra Audi 80

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupilem Audi 80 92' 1.9TDI.Chcialem tylko napisac,porownac ze audi z roku 92 chyba jest lepiej wykonane od b5 2003'.Wsiadlem do b5 po tygodniu i znowu skrzypi ,plastik tani mi sie wydawal.Audi 16 lat fura i zero skrzypow trzaskow i ten material deska lepsze tworzywo jakies.W audi jest duzo fajnych schowkow,no i komfort tez nie najgorszy;) jak na te latka.Efekt taki ze zaczalem szukac a6. co wy na to????pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skrzypienia to zgodzę się, że passat wymaga po prostu trochę wkładu własnego w miarę jak przybywa mu kilometrów na blacie. Ale wszystko da się zrobić. Natomiast w życiu bym nie zamienił się na pełnoletnie audi ;) A już na pewno 4x-pędnego motoru 2.8 na jakiegoś 1.9TDi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak auto bylo rozbite to musi skrzypiec moj pasek ma przejechane ponad 300tys i nic w nim nie skrzypi.nie ma co poruwnywac. w latach 80 i poczatek 90 auta byly robione solidnie a teraz 5 lat i zlom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek nikt sie nie zamienia.Poprostu mam dwa.A w pasku nie tyle co skrzypi ale jak sa nie rownosci to cos w podszybiutam nie hallo.pasazerowie moze nie slysza ale ja tzn my slyszymy.heheheh.

 

Tomek moj pasek 100%bezwypadkowy.Przerabialem to w moim bylym pasku.poprostu zadziwilo mnie ta 80.

 

Jak cos to chce zamienic na A6 05'-...lub ta starsza 2.5 tdi 180koni,ale musze sie przejechac.

 

Acha.Zrobilem wypad 450km do Lands end na poludniowym zachodzie anglii i nocowalismy w autku i ...siedzenia w sedanie kladzone i sie wyspalem jak B&B,heheheh.pozyteczne tego w pasku nie widzialem i zaluje ze nie mam.pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestja gustu :) a audi a6 piekne autko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Audi jes poprostu zrobione z lepszych materialow,wiem bo mialem wczesniej A4 i 80 B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja szukalem przez dwa lata ladnej A4 najpierw potem A6 i dupa ...

oczywiscie mialem spore wymagania

samochod kupiony w polsce ,nieuderzony 4x4, kombi i full opcja

niestety nielatwo cos takiego znalezc nic z audi nie podchodzilo jak juz byl ladny to bity , jak niezle wyposazony to zajechany itd...

no i trafil sie pasek jak na polskie warunki niezle utrzymany i wyposazony

i tak zostalo, ale pojezdzilem troche tymi audikami no i powiem szczerze passat to jakby nie ta klasa naprawde duzo brakuje do A4 niewspomne o A6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i trafil sie pasek jak na polskie warunki niezle utrzymany i wyposazony

i tak zostalo, ale pojezdzilem troche tymi audikami no i powiem szczerze passat to jakby nie ta klasa naprawde duzo brakuje do A4 niewspomne o A6

 

Wydziwiacie :D:vw::cisza::vw:

 

O!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ja tez szukalem Audi a4,i jak wyzej wszystkie byly dojechane na maxa.Trafil sie pasek w stanie mi odpowiadającym i kupilem ale nastepne napewno bedzie audi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Poprzednio miałem Audi B4 ABK 2.0 Avant. Poruszam się pośród tysięcy tych aut, jako, że mam klub www.audi80.pl , wiec mogę powiedzieć słów kilka porównując obiektywnie do Passata B5.

 

Przewaga Passata B5. Od 1996r

1. Komfort - wielkość wnętrza, ergonomia siedzenia kierowcy, fotele.

2. Prowadzenie auta. Tu Audi B4 wypada stanowczo gorzej.

3. Design wnętrza znacznie świeższy i nowszy

4. Nowsze, lepsze silniki. Zwłaszcza diesle. B4 posiada najmocniejszy traktor 1Z 90konny

5. Więcej gadżetów do nabycia, chromów, reflektorów, pierdół rożnych.

6. Tylne hamulce. W Audi 80 B4 stają zaciski nagminnie. jeden to koszt 700 zł. Naprawiać często się nie da.

 

 

Przewaga Audi 80 B4. Od 1992r.

1. Materiały. Żadnego trzeszczenia.

2. Blacha. Mimo, że Passata też jest cynkowany, ale Audi 80 B4 wypada tu znacznie lepiej.

3. Cena podzespołów - tańsze.

4. Lepsze pasowanie wszelkich detali mimo wieku auta.

 

 

Podsumowując. Passat to wygodniejsze i przyjemniejsze auto, ale to przecież inna liga, inna epoka i inna cena, wiec co tu porównywać.

 

generalnie mimo, że jeden to koncern, to VW jest zdecydowanie z gorszych materiałów - każdy. Widocznie tak musi być ekonomicznie i marketingowo ;-)

 

U mnie w moim B5 przednia deska gra w rytm radia. Trzeszczy jak stare pudło. W Audi tego nie uwidzisz.

 

Poruszałem i miałem audi. 80 B4, A4. Teraz Passata B5. Dalej będzie znowu Audi. Tym razem choruje na A6 C5 w dobrym stanie. Audi to Audi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ukradli 2 audice B4 , wiem , że jedno i drugie to chodliwy towar ale został uraz i audi mijam z kilometra. No chyba , że Magdomobil ;).

Pozdrawiam Miłos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam popieram wypowiedzi poprzedników audi jest wykonane z lepszych materiałów jeżdziłem 3 lata audi 80 avantem teraz kupiłem passacika B5 . Ale na razie jestem bardzo zadowolony z pyszczka :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze w latach wczesnych 90tych robili samochody inżynierowie i były z dobrych materiałów a teraz robia samochody księgowi i byle jak najtaniej co sie odbija na jakosci elementów taka prawda. ja mialem audi 100 c4 z 92 r i tak jak inni mowili o 80tkach nic w niej nie skrzypiało. zmienilem na passata najpierw 97 AFN (rozbilem niestety ;/ ) teraz b5 z 2000 ATJ i wiem ze po 1. nigdy wiecej benzyny choć 2,3 AAR pięknie brzmiał (5R) po 2. tylko kombi a po 3. moze nastepna bedzie A6 C5 ale tylko z 1.9 AVF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności