Skocz do zawartości
jacq

Wymiana AFN na AVG w passacie 3b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Posiadam passata b5 '99 z silnikiem AFN. Ma on swój przebieg i pewnie niedomagania (uszczelka pod głowicą puszcza, turbinka cieknie). Mam okazję wejść w posiadanie kompletnego silnika AVG z osprzętem z audi a4 rocznik 2000 z dość niewielkim jak na ten wiek przebiegiem (160 tyś - sprawdzone). Czytałem że są to bliźniacze konstrukcje ale nie wiem czy nie będzie problemu z zamianą silników? Wie ktoś coś w tym temacie? Czy wystarczy przełożyć silnik z osprzętem, czy trzeba kombinować coś z wymianą komputera, wiązek i tp? Czy nie będzie problemów z parametrami wyświetlanymi na MFA? Znalazłem podobny temat na forum ale nie ma w nim interesujących mnie informacji.

Z góry dzieki i pozdrawiam.

 

jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie potrzebujesz tylko ecu, silnik z wtryskami i pompa. reszta powinna byc p&p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co mu ecu?

 

 

 

pewnie odpali na tym, ale najlepiej gdyby jednak soft byl od avg. moze sobie wrzucic soft do tego ecu co ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem sterownik AVG nie śmigał już na szynie CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z tym ECU? Nie ukrywam, że zapytałem o ten problem na forum masters tuning i jak na razie jedna odpowiedż - inny osprzęt, inne nowsze ecu, inne wtyczki w osprzęcie więc wywnioskowałem że chyba nic z tego bez wymiany połowy elektryki... A Wy podnosicie mnie na duchu i zaczynam wierzyć że przekładka jest wykonalna:). Nie wykluczone że człowiek który ma ten silnik ma również sterownik do niego, pytanie tylko czy wystarczy prosta zamiana sterowników czy też instalacja elektryczna w ogóle nie będzie pasować? A może jednak wszystko będzie śmigać na AFNowskim ECU? Nie miał chłop problemu kupił sobie samochód...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spytaj goscia czy ma ecu i wiazke. skoro i tak masz zamiar wymieniac silnik to przelozenie wiazki nie bedzie takie trudne, tylko grzebac sie troche trzeba. na forum tdi widzialem posta. tam sa fachowcy, takze jak napisza tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Ja bym osprzet przelozyl zeby wtyki pasowaly i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności