Skocz do zawartości
Gość nuki

BRC Sequence 24 do 1.8T POMOC POTRZEBNA!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nuki

Witajcie!

 

Chciałbym zamontować gazik do swojego Passata. Dzwoniłem do firmy Energy Gaz Polska www.egp.pl i dowiedziałem się jaki gaz zamontować. Właściciel powiedział mi, że do wyboru mam dwie opcje. Pierwsza to brc sequence 24 a druga to prins na japońskich wtryskiwaczach. Cena za BRC 2900 a za Prinsa 4900 nie ukrywam, że bardziej jestem przekonany do BRC. Człowiek z firmy EGP też twierdzi, że BRC spokojnie wystarczy do tego auta. Czy może mi ktoś powiedzieć czy to dobry wybór? Prosiłbym o pilną pomoc bo zdecydować muszę się do najbliższego czwartku.

 

A tak przy okazji to słyszał ktoś z forum o tej firmie? Energy Gaz Polska. www.egp.pl? Trochę czytałem o nich w internecie to raczej opinie mają dobrą.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie informację.

 

//większą czcionką się nie dało ??? - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukt5

Spokojnie mozesz montowac brc.Ja mam juz ja jakis czas i zlego slowa powiedziec nie moge.Tylko niech zamontuja grubszy przewod gazowy(chyba 8 mm)Mam ja w a6 AWT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nuki

to dobrze, bo wydawać 5000 zł na prinsa to mi się trochę nie widzi. A czy słyszał ktoś coś na temat Energy Gaz Polska? Dobrzy to gazownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Montowałem gaz w EGP w poprzednim aucie :

- nie najtaniej

- schludnie

- przeważnie mieli czas na regulacje

- cierpliwi dla upierdliwego klienta ;)

 

Rozstaliśmy się w pokoju - zamontowałem blosa :).

 

Właściciel posiada sporą wiedzę o gazie i tuningu.

Mają jednoosiową hamownię .

 

Zawsze montowali BRC, Prins , JTG. Proponuję zainteresować się też STAGIEM300.

 

W moim podpisie masz forum instalatora NikosWariat. Jeżeli chcesz wiedzieć jak koleś instaluje zapraszam na obejrzenie mojej instalki (Wawa, Mokotów) - dobrze zrobiona instalka do twojego zdaje się 3200.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem świeżym posiadaczem autka. Chcę zainstalować do niego LPG. Byłem u sprawdzonego gazownika i polecił mi instalację Brc za kwotę 3500 zł. Wydaje mi się to trochę drogo czytając to forum pojawiają się kwoty rzędu 2800-2900. Skąd taka cena, czy mam szukać gdzie indziej w mniej sprawdzonych warsztatach ??

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buzer

witam. mam instalacje BRCw b5 1.8T. załozyłem ją ponad rok temu i wszystko jest ok.okresowe regulacje , wymiany filtrów i wszystko w porządku. za instalacje zapłaciłem 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam się do montaż LPG w tej firmie (Superb 1.8T AWT).Szkoda tylko że nie mają na dzień dzisiejszy hamowni, bo jeszcze w zeszłym roku mieli.Ale podobno już w przyszłym roku będą mieli więc nie trzeba będzie jeździć po mieście w celu dostrojenia.

Ja chyba zdecyduję się na BRC bo o Prince chodzą głosy, że jest czuły na nasz gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wybrałem innego gazownika ale też z polecenia kuzyna który montował u nich gaz do swojego Mondeo. Zaproponowali mi instalację Stag300 i wtryski Valtek (podobno nie najlepsze) ale za cenę 2700 zł. Więc jednak się zdecyduję na taką opcję, nie jest to już w końcu najmłodsze auto tylko 10-letnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satg jest bardzo dobry ale niech ci założą wtryski magic jet lub plani jet :) zamiast kiepskiej jakości i szybkości pracy Valteki

Edytowane przez lysy777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny człowiek w 1.8 T dla którego zaoszczędzenie 300 pln jest głównym celem.

Ważniejsze od wtrysków(valtek to g...) jest reduktor.

Po raz kolejny mówię : KME Silver jest za słaby do 1.8 T - kto twierdzi inaczej żyje w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko 300 zł nie robi mi problemu ale 800 już tak. Zapytam o te inne wtryski bo jak rozumiem że te Valtek to szajs.

P/S Czy KME GOLD też nie wystarczy ??

Edytowane przez aswywiadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wtryskiwacze montują do tych silników w BRC Sequent 24? Valteki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej reduktor Europegas - tańszy i lepszy od Golda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej reduktor Europegas - tańszy i lepszy od Golda

NajlepiejEG 200 jest droższy od eg 150 o 10 zł ale jest pewność.

A Aswywiadu nie żałuj grosza bo obiecuję ,że nie zaoszczędzisz.

 

A jakie wtryskiwacze montują do tych silników w BRC Sequent 24? Valteki?

Nie zakładaj BRC zrób pospolite stag300,EG200,magic jet.pewne zadowolenie

 

//używaj opcji edytuj. dzięki. artmin

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Valteki na MagicJet, osprzęt Stag 300 i reduktor KME Silver (do 250 KM). W poniedziałek instalacja która potrawa dwa dni gdyż w moim amerykańcu trzeba przenieść filtr węglowy spod koła zapasowego. Dam znać jak to się będzie sprawować.

Pozdr.

"Witam

Posiadam instalację tak jak w podpisie i mam z nią od samego początku ten sam problem tzn. za dużo pali. Na paliwie palił tak w jeździe mieszanej bez szaleństw 10-11l/100 km więc na gazie spodziewałem że będzie to w podobnych warunkach między 12-13/100 km tak wynika też z postów innych użytkowników tego samego modelu. Niestety spalanie waha się między 15-16/100 km. Raz już byłem na poprawie map i nic to nie dało.

Teraz pytanie co by mogło realnie pomóc przed kolejną wizytą u gazownika ??

Nowe świece ? Nowe kable ? Czy nie ma szans na zejście z tych 2-3l/100 km

Proszę o jakieś sugestie i z góry dzięki"

Edytowane przez aswywiadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności