Skocz do zawartości
Gość marcinmsm

czyta tylko orginalne plyty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinmsm

witam, mam problem z odtwarzeniem plyt wypalonych na komputerze, gdyz moj passat czyta tylko orginalne plyty, nawet te z jakis czasopism. czy ktos sie juz z tym wczesniej spotkal ? W aucie jest standartowe radio z nawigacja na 1 cd bez zmieniarki, nawigacja czarno biala. Prosze o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wypalić płytę z mniejszą prędkością może da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz MCD, tak ?

spróbuj wypalić płytę z mniejszą prędkością może da radę.

to też, ale spróbuj jeszcze czyszczenia lasera, zobacz Tu

a jak z płytkami navi ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmsm

wypalalem juz na kilku komputerach, w kilku roznych wersjach nero, na tanich i drogich plytach i na roznych predkosciach i to samo ;/ a co do navi mialem niemiecka orginalna i ja wczytala ale ze byla to mapa niemiec to jakas strzalka sie pojawila i sama nie wiedziala gdzie jest, jak wsadzialem mape polski na nieorginalej plycie to to samo co z plytami audio.. error.. z tym ze te mapy byly od audi a6 wiec mialy prawo nie dzialac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym ze te mapy byly od audi a6 wiec mialy prawo nie dzialac ?

płyty te same do audi i do vw DX, sądząc po roczniku twojego auta to masz wersję navi MCD czytającą płyty w formacie DX, więc obstawiam zabrudzony laser.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje radio tez nie czyta wypalanych płyt. Ale jest oprócz złotówkowych cd-rów jest coś takiego jak płyty "audio cd". Ja poszedłem sobie do sklepu nie dla idiotów, wybrałem po sztuce od każdego producenta( z 10 płyt) i wyszło że najlepiej wypadają płytki Fuji. Radio czyta ja jak orginały i jest zadowolone, ja jestem zadowolony bo wole nie wozić orginałów w aucie :)

DSC00692.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmsm

dzieki wielkie i tak tez sprobuje :) zobacze z tymi plytami audio mysle ze to moze byc to, bo z laserem nie wydaje mi sie ze jak by byl zabrudzony to by nie czytal kopi chociaz pewnie tez sprobuje jak sie okaze ze plyty audio nie dzialaja. Aczkolwiek ciekawi mnie bardzo czemu tak jest.. mam w pracy innego passata i wszystko dziala bez zarzutu, tam jest tylko zmieniarka na 6cd zamiast navi. dzieki za pomoc jutro sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zapomniałem. Wypalaj płytki jak najwolniej i na zwykłej wypalarce cr-rw a nie na dvd bo niestety jak się wypala na dvd to jest niedobrze :/

A co do wersji nero to nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale powiem że jak wypaliłem płytke w "Burrrn" (program do wypalania płyt audio) to nie chciało mi jej czytać także radze zostać przy nero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie czyta CD-eRów może być spowodowane testowaniem/odczytem po włożeniu płyty wpierw tzw. ATIP Informations.

ATIP Informations to dane o plycie CD-R: kazda plyta CD-R jaka wychodzi z fabryki juz posiada wypalone fabrycznie dane typu: kod producenta, gatunek dysku (audio albo data), typ dysku (np. Medium Type B, low Beta category (B-)), dane do kalibracji lasera itd. itp.

 

Oryginalne płyty z muzyka tłoczone w tłoczni nie posiadają ATIP Informations, wiec tym samym jeśli odtwarzacz widzi owe dane to znaczy iż płyta jest nieoryginalna i odczyt jest blokowany lub zaklócany.

 

Wiele kombinacji nie ma.

 

1. Przetestowanie kilku CR-Rów. Znaczenie może mieć również barwnik użyty do produkcji danej płyty.

2. Wyczyszczenie modułu lasera.

3. Pogodzenie się z tym, ponieważ player ma założoną w/w blokadę ze względu na produkcję na dany rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności