Skocz do zawartości
zdun_VW

Program do zakładania haseł

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam taki, że u mojej siostry padł komp. tzn. sama sobie głupia naściągała wirusów i trzeba zrobić formata :) Do tego czasu korzysta z mojego komputera. Nic nie było by w tym złego, ale siostra robi mi rentgena w Moich dokumentach, a tam wiadomo - różne zdjęcia itp ;) Jest jakiś program, najlepiej freware lub ostatecznie shareware za pomocą którego mógłbym zrobić folder "Moje dokumenty" na hasło :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż jej konto z ograniczeniami i już nie zajrzy do Twoich dokumentów. Oczywiście Win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załóż jej konto z ograniczeniami i już nie zajrzy do Twoich dokumentów. Oczywiście Win XP.

To jest pierwszy sposób - b. dobry

Drugi to taki którego ja używam - posiadam jedno konto a pliki które nie powinny ujrzeć światła dziennego kompresuje Winrarem z opcją "zabezpiecz hasłem" i po kłopocie. Zawsze przy otwieraniu archiwum pyta o hasło nawet na innym kompie. (Winrar jest za free)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga - WinRAR nie jest Free - ale jako darmową alternatywę polecam 7zipa:

http://www.7-zip.org/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WinRAR nie jest Free

Kurde faktycznie sorki. Ale musi dać się to jakoś obejść :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli macie oddzielne konta użytkownika to logujesz się na swoje, prawy klik na moje dokumenty> właściwości> zabezpieczenia> dodaj

wklepujesz nazwę konta siostry> ok> ok

teraz na tej liście z ptaszkami robisz dla siostry "pełna kontrola"> "zabroń"

zatwierdzasz ok

cieszysz się ze siostra ze swojego konta nie wejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna opcja, jeśli nie chcesz się bawić w chwilowe zakładanie konta odwiedź sobie ten LINK i coś wybierzesz co zadowoli twoje oczekiwania;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam TrueCrypt. Możesz zaszyfrować cały dysk, utworzyć zaszyfrowany wolumen, zaszyfrować całą partycję systemową (chociaż sam nie próbowałem jeszcze tego). I najfajniejszą rzeczą jest to, że możesz sobie utworzyć zaszyfrowny wolumen w zaszyfrowanym wolumenie. Jak Cie ktoś zmusi do podania hasła to je podajesz, ktoś se go otwiera i co jest w środku ?? Nic, a tego drugiego wewnątrz na którym coś jest nikt nie wypatrzy :D

Programik jest w 101% darmowy i w 102% skuteczny.

http://www.truecrypt.org/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zdun nie napisał że to ma być na 3 dni, więc więcej zachodu będzie z programami. Chyba że ktoś chcę na stałe więc programiki tego tupu jak najbardziej wskazane. Najlepszym wariantem jak napisał kazio utworzyć zaszyfrowany/ukryty wolumen i po cieszyć się prywatnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności