Skocz do zawartości
adamo88

sygnalizacja okladzin

Rekomendowane odpowiedzi

odpalilem VAG COM i zrobilem log, w ktorym wyskoczyly kody

17-01176

46-0953

56-00852

jednak staram sie wylaczyc czujnik zuzycia okladzin hamulcowych - bo po wymianie klockow i tak caly czas sie swieci (po przejechaniu paru metrow sie zapala)

zrobilem cos takiego:

wchodze w 17 (instruments) nastepnie 07 (kodowanie) i tam pokazuje mi sie:

Software coding byl 05145 - zmienilem na 04145 - czy to o to chodzilo?

Workshop code byl 05311 - tu nic nie zmienialem

czy po takiej operacji juz nie powinna sie zapalac kontrolka od okladzin, tj czy zrobilem to jak nalezy, o to chodzilo??

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tez bym sobie wyłączył tą kontrolke od zużycia okładzin bo gdzieś jest kabel uszkodzony i czasem wszystko ok a jak wjade w dziure to pisk kontrolka świeci i komunikat check brake pads. mógłbyś napisać jaśniej jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wchodze w 17 (instruments) nastepnie 07 (kodowanie)

i tam odczytaj kod "Software code"

jesli masz na poczatku 05 to zmien to na 04 i nacisnij write

potem juz mozesz sie cieszyc brakiem komunikatu "brake pads", do tego wszystkiego wystarczy dobry kabelek i VAG COM, jak masz jakis inakszy poczatek kodu to pisz postaram sie pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki dziś po południu bede z tym walczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodziło kolego wielkie THX juz nie świeci i nie pipczy. ale teraz jakiś przewodzik musze gdzieś zakupić bo lubie mieć w pasku wszystko na tip top. wielkie dzięki jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotlecika,

Zmieniałem cały układ hamulcowy tzn. tarcze przód i tył i klocki przód i tył w zaciskach w tłoczkach powymieniałem gumki dosłownie wszystko. Z przodu zamontowałem klocki z czujnikami zużycia. Oryginalnie nie miałem doprowadzonych przewodów do zacisków przednich, sprawdzałem też czy poprzedni właściciel ich nie poodcinał i niestety nie ma ich.

Pytanie: gdzie mam się wpiąć w kostki żebym miał sygnalizacje zużycia okładzin. Co do kodowania zegarów to wiem, że trzeba podmienić wartości, tylko gdzie mam się wpiąć?

 

 

Ok. Już znalazłem topik ze schematem. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6569

Edytowane przez gbels
Update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem wszystko tak jak napisaliście i u mnie jest inny kod, mianowicie, 21112 a w WorkShop mam same zera.

Zaczyna mnie denerwować ten komunikat, a mam zmienione wszystkie klocki i wstawione NOWE tarcze a mimo to komunikat nie zniknoł.

Czemu u mnie jest całkiem inny kod? Auto to golf 4 TDI z 2002 roku w vag to 311 i 409 na obydwu jest to samo, poza tym nie mam opcji write a do it ale to chyba na to samo wychodzi jednak nie zapisuje mi tego co wkleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien na 20112 potem naciśnij Do it i bedzie dobrze. Masz radio/nawigacje w tym kodzie i dlatego taki wysoki nr poczatkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki jutro to sprawdzę, tak mam nawigację/radio MFD DX ale już jest na allegro razem ze zmieniarką i teraz czy jak wstawię inne radio zamiast tej navi ten kod nie powinien być inny?

..............

maryo zadziałało wielkie dzięki.

Edytowane przez mag2k3
Update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co chcesz wsadzic, bo jak zwykle radio nie z palety vw to mozesz jeszcze zmniejszyc przednie dwie cyfry o 16. Wtedy komp nie bedzie widzial nawigacji i nie bedzie sial bledami. Ale to tak dla wlasnej satysfakcji generalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z palety VW będzie to deh 8100bt

Zmniejszyć o 16 czyli 040122?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma być 04112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności