Skocz do zawartości
Gość hrhrhr

pomoc w wyborze silnika B5 1997-98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hrhrhr

Cześć

Obecnie jeżdzę b3, ale zamierzam zmienić na b5, kombi

I proszę o pomoc bo tutaj już nie mam zielonego pojęcia

Jeżdżę dizlem 1.9 (68koni), przez 2 lata uzytkowania byłem zadowolony, mało palił, ale ja za dużo kilometrów nie robiłem

 

sytuacja wygląda tak:

 

dziennie do szkoły robiłem ok 10 km, i to wszystko :D, w miesiącu wypad do Łodzi po towar to 700km, czyli miesięcznie 1000km :D

 

kwota na samochód to 18tys. pln, ale skupie sie na 17tys., możliwe że bedzie potrzeba ten 1000 przeznaczyć na opłaty itp.

 

więc proszę o pomoc, 17tys. pln, kombi b5, rocznik około 97-98

odnośnie silnika, myslałem o benzynie, byłem maniakiem dizla :D ale globtroterem nie jestem i widze co dzieje się z ceną paliw

 

niedaleko mnie znalazłem passata w benzynie 1.8, 150koni, dużo takie cos pali?

 

http://moto.allegro.pl/item370831701__passat_1_8_turbo_skora_klima_.html

 

obecnego passata jeszcze nie sprzedałem ale tą kwote mam możliwość porzyczenia od taty.

 

Prosze o pomoc, o wyrozumiałość i jak coś to nie krzyczeć :D jeśli są błędy w gramatyce to...zdarza się.:)

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tą kwotę to kup se B4 bo dobrego B5 nie kupisz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za tą kwotę to kup se B4 bo dobrego B5 nie kupisz !!!

 

prawda, lepiej kupić wypasionego B4 w TDI 110 km niż rozpad B5 ;) kaska zostanie na niespodziewane wydatki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawda, lepiej kupić wypasionego B4 w TDI 110 km niż rozpad B5 ;)kaska zostanie na niespodziewane wydatki :D

 

prawda :) a wydatków na pewno troche bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 t bedzie palil mix ok 10 l miasto pewnie z 12 . ja mam 1.6 kombi i pali mi tez mix ok 10 benzyny tez jezdze po towar rakieta to nie jest ale tani w uzytkowaniu i bez zadnych awarji

w benzynie w tej kasie cos znajdziesz w dieslu bedzie ciezko .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhr

a to ja chyba raczej poczekam i dozbieram +/- 5000pln, zajmie mi to z rok:( ale nastawiłem się na b5 i b4 raczej nie chcem, kredyty nie wchodzą w gre

dzisiaj w Zielonej Górze widziałem b5 w benzynie wyposarzenie full wypas kolor yyy ni to szary z niebieskim:D, (męzczyzna jestem i rozróżniam 12 podstawowych:6:57:)

 

ale dzieki za podpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to ja chyba raczej poczekam i dozbieram +/- 5000pln, zajmie mi to z rok:( ale nastawiłem się na b5 i b4 raczej nie chcem, kredyty nie wchodzą w gre

dzisiaj w Zielonej Górze widziałem b5 w benzynie wyposarzenie full wypas kolor yyy ni to szary z niebieskim:D, (męzczyzna jestem i rozróżniam 12 podstawowych:6:57:)

 

ale dzieki za podpowiedzi

pozdrawiam

 

słuszna decyzja, lepiej dozbierać niz kupić jakies padło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jeśli dozbierasz jednak na diesla (TDI) to będziesz miał coś na pompie VP 37 - pocieszające jest to że nawet jeżeli kupisz szrota to zawsze lepiej na VP niż na PD to zawsze mniejsze wydadki :)

 

Zresztą dobrze kombinujesz ;) jeśli 5000 będziesz zbierał przez rok to te Passaty co teraz są 97 będą kosztowłąy tyle co teraz pierwsze B5 z 96 r.

 

Czyli raz "+" że dozbierasz więcej , 2 "+" że potanieją rocznikowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy siak jeśli dozbierasz jednak na diesla (TDI) to będziesz miał coś na pompie VP 37 - pocieszające jest to że nawet jeżeli kupisz szrota to zawsze lepiej na VP niż na PD to zawsze mniejsze wydadki :)

 

kolega widze jak chorągiewka na wietrze :) bo jakis czas temu pisałes jednemu użytkownikowi żeby się nie bał PD bo to bardzo dobre silniki i może śmiało kupować a tu doradzasz żeby lepiej nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego schodzimy z tematu i komuś sie to nie spodoba..

-po pierwsze przeczytaj uważnie co pisałem - a mianowicie że nie należy sie bać PD - tylko trzeba kupić nie wyjeżdżonego ! tak ? Owszem polecam bo to fajne silniki i nawet 105 AVB ma ładny moment 250Nm już w serii, dzięki czemu ciągnie lepiej niz 110 KM na VP .

- po drugie jeśłi kolega szuka czegos z rocznika 97 - 98 to co ma kupić na PD ? AJM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- po drugie jeśłi kolega szuka czegos z rocznika 97 - 98 to co ma kupić na PD ? AJM ?

 

niewiem czy w tych rocznikach bylo AJM ?? wydaj mi sie ze od 1999 szly ;)

BTW ja na ten silnik nie narzekam narazie ... od AFN lepiej ciagnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewiem czy w tych rocznikach bylo AJM ?? wydaj mi sie ze od 1999 szly ;)

BTW ja na ten silnik nie narzekam narazie ... od AFN lepiej ciagnie :)

 

ja tez na swój nie narzekam :) i widze że auta w środku mamy sklonowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

Witam Ja mam 1.9tdi 90KM przejechane jakieś 260000km i fajniesię jeżdzi. Taki silniczek 90 koni to nie szał ale mało pali średnio 6 literków. no i podobno żywotny....... Polecam jakktoś dużo jezdzi. Jeszcze jedno szukaj dobrego wozu!!! bo jak szrot to się nie wypłacisz na naprawy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności