Skocz do zawartości
Gość waldip62

ALPINE IDA-X200 do passata 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość waldip62

witam wszystkich , planuję kupić do mojego passka radio ALPINE IDA-X200 , czy ma ktoś takie podobne , jak to będzie współgrać z wyświetlaczem deski , podobno w radiu nie można ściemnić oświetlenia , obawiam się o nocną jazdę , czy nie będzie razić po oczach, każda porada mile widziana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam iDA-X001 powiem ci że mnie trochę rozprasza w czasie nocnej jazdy ale mam na to sposób. A mianowicie ustawiam wyświetlacz na pokazywanie godziny a tam tło jest ciemniejsze i po problemie. co do koloru to nie jest idealnie dopasowany ale można się przyzwyczaić. ja na swoje nie moge złego słowa powiedzieć sprawuje się bardzo dobrze.

pozdrawiam

 

P.S.

w Twoim modelu można wyłączyć wyświetlacz - przynajmniej tak twierdzi Alpine na swojej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

ja mam iDA-X001 powiem ci że mnie trochę rozprasza w czasie nocnej jazdy ale mam na to sposób. A mianowicie ustawiam wyświetlacz na pokazywanie godziny a tam tło jest ciemniejsze i po problemie. co do koloru to nie jest idealnie dopasowany ale można się przyzwyczaić. ja na swoje nie moge złego słowa powiedzieć sprawuje się bardzo dobrze.

pozdrawiam

 

P.S.

w Twoim modelu można wyłączyć wyświetlacz - przynajmniej tak twierdzi Alpine na swojej stronie[/quo

 

iDA-X100 przycisk FUNC przytrzymac na wyswietlaczu pojawi sie cale menu setup wchodzimy w DISPLAY nastepnie wybieramy DIMMER LEVEL 1,2 lub 3 i po problemie nic nie rozprasza mozna tez zmienic kolor z niebieskiego na czerwony (tylko panel) dla kolegi od X200 doradze troche poczekaj nazbieraj kasy i kup X100

Pozdro i milej zabawy zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldip62

dzięki bardzo za pomoc ale jeszcze jedno pytanie jaka jest w praktyce różnica pomiędzy tymi dwoma modelami iDA-X200 a iDA-X100 , oczywiście poza ceną , ponieważ wydaje mi się że parametry radia są podobne:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznia sie moca iDA-X100 4 razy 50W iDA-X200 45W, troche stylistyka i sposobem wyswietlania informacji. Najlepiej zerknij na te linki

http://www.alpine.com.pl/index.php?id=ida-x100

http://www.alpine.com.pl/index.php?id=ida-x200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego AD41AN dzis sprawdzilem masz racje jest opcja dimmer level ale za wielkiej roznicy nie ma. moze w iDA-X100 jest ale w moim iDA-X001 prawie nieodczuwalna.

a koloru czerwonego podświetlenia nie polecam nie jest podobne do czewieni passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldip62

porównywałem wczoraj te dwa modele ida-x100 i ida-x200 w sklepie i powiem szczerze że poza większą mocą radyjka 100 o 5w i wizualnymi efektami to nie dopatrzyłem się innych różnic , wszystkie parametry elektroniki są takie same , więc zastanawiam się czy jest sens wydawać 600 zł więcej?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie na pytanie czy potrzebujesz albo czy bedziesz potrzebował tych 5W mocy?? Jak dla mnie to oba modele mają ładny i ciekawy wygląd różnica w wyświetlaniu niewielka więc szkoda 600 zł na 5W których zwykły a nawet troszkę bardziej wymagający użytkownik nigdy nie wykorzysta.

Wydaj lepiej te 600PLNów na głośniki.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje dwa grosze.

Alipina generalnie zaczeła robić fatalne wyświetlacze. W wielu nowych modelach z niskiej i średniej półki nie stosuje nawet filtra na wyświetlaczu fluorescencyjnym, a co za tym idzie widoczne są nieaktywne opcje. Koszmarnie to wygląda. Filtr napylają takie firmy jak Kenwood, Sony i inne. Alpina nie była tak łaskawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldip62

no i kupiłem po długich namysłach ida-x100 i po tygodniowej jeżdzie myślę że postąpiłem słusznie , sprzęt jest rewelacyjny , brzmienie muzyki z ipoda super , naprawdę warto wydać więcej i kupić ten wyższy model , mam aktualnie fabryczne głośniki założone i słychać różnicę w odwarzaniu muzyki a w przyszłości mam zamiar założyć jakieś mocniejsze głośniki w przyzwoitej cenie , super sprawą jest procesor audio imprint który dopasowuje dzwięk do wnętrza auta , no i najważniejsza rzecz że nie mam już schowku płyt walających się wszędzie tylko wszystko na ipodzie , gorąco polecam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze że jesteś zadowolony :597:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldip62

dzięki bardzo za wszystkie porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłaczał ktoś pod to radyjko ida-x100 zestaw głośno mówiący ?? bo jakoś nie mogę sobie z tym poradzić , czy tylko opcja dodatkowego blu tfu alpiny wchodzi w grę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldip62

wydaje mi się że tylko orginalny bluetooth będzie współpracował z tym modelem ja zastanawiam się nad zakupem tylko jak na razie drogo kosztuje (450zł) z montażem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko co do ida x200, a mianowicie czy mozna podlaczyc pod to radyjko pendrive, albo czy jest tam jakies wyjscie usb. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item976042594_alpine_ida_x200.html widzisz na trzecim zdjęciu z tyłu taki czarny kabelek ? :) to jest USB :P kupujesz przedłużke zwykłą na USB w komputerowym, albo w markecie i wyciągasz do schowka albo gdzie tam chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności