Skocz do zawartości
LeVy 83

Rzuca silnikeim i mocno dymi po przygazowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam! czy ktos moglby mi powiedziec dlaczego kiedy przygazuje do dosc wysokich obrotow silnik zachowuje sie jakby chcial z ramy wyskoczyc a z wydechu idzie dymu tyle ze nic nie widac..chodzi tak jakby na 2 wtryskach albo nie wiem juz co:/ kiedy go zgasze dalej tak chodzi ale juz tylko chwilke i po chwili wraca do normy .Moj motor to 1.9 tdi 110 km czy moze tak sie nie robi z dieslem ?? gazu dodalem przypadkiem ..dzieki za odp pozdrawiam :)

 

 

jeszcze jedno pytanko co zrobic z takim jakby "Swistem" w okolicach tylnej szyby (sedan) wyczytalem na forum zeby sprawdzic i odkrecic antenke podzialalo to antenka ale probowalem ja dokrecic i dalej jest ten denerwujacy swist ma ktos jakis pomysl ?? myslalem o zmianie antenki na tego "rekina" jak maja w bmw ale nie wiem nie chcial bym kombinowac i miec normalna antene :)

 

pomozcie co to moze byc dzis znow mi sie to stalo ale przyspieszalem dosc szybko powyzej 3 tysiecy silnik zaczal znow wariowac..jakby chodzil na 3 garach zgasilem i odpalilem znow i dalej tak chodzil a swiata za mna nie bylo widac heh i to przed krzyzowka ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może napiszesz jakiego koloru jest ten dym, to dość istotna informacja. To szarpanie silnikiem jest na zimnym czy ciepłym?? An na vagu byles??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie bylem na vagu nie mam kiedy podjechac heh dym jest niebieski :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie uszczelka pod głowicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikes_ek

Wg mnie to szykuje ci się remoncik silnika.Niebieski dym jest oznaką brania oleju.Sprawdż stan oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z mikes_ek co do dymu a szarpanie silnika może być spowodowane rozwaloną łapą lub poduszką silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
jeszcze jedno pytanko co zrobic z takim jakby "Swistem" w okolicach tylnej szyby (sedan) wyczytalem na forum zeby sprawdzic i odkrecic antenke podzialalo to antenka ale probowalem ja dokrecic i dalej jest ten denerwujacy swist ma ktos jakis pomysl ?? myslalem o zmianie antenki na tego "rekina" jak maja w bmw ale nie wiem nie chcial bym kombinowac i miec normalna antene

MOzesz podjechac do ASO i kupic bat antenowy-koszt ok. 80zl.

Albo poszukaj na Allegro-znajdziesz juz za kilkanascie zlotych bacik antenowy :) Po prostu-on musi byc elastyczny i sie odginac podczas jazdy-nie skutkuje zadne dokrecanie na sile, skracaniegwintu (jesli jest widoczny po dokreceniu) i inne zabiegi (np. odgiananie sztywnego bacika). Po prostu-czeka Cie wymiana albo jazda bez bata, zeby nie swiszczalo...

Ale kilkanascie zlotych to nie jest duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności