Skocz do zawartości
KrzysiekB

Problem z modułem komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dzisiaj w fabi kolegi podczas testowania modułu komfortu za pomocą waga zmieniłm kodowanie z 00067 na 00257. Od tej poru przy zamykaniu i otwieraniu, za pomocą kluczyka lub pilota, nie działąją w ogóle tylne drzwi. Najgorsze jest to że nie moge się połączyć z modułem komfortu i zmienić kodowania z powrotem na 00067.

Co teraz zrobić żeby wszystko wróciło do poprawnego stanu??

Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja vaga, oznaczenie modulu ?

Czy probowales programem vdc_pro ?

lepiej sie samemu vagiem nie bawic bo pewnie teraz czeka wizyta u kogos kto ogarnie :(

no nic poprubuj vdc_pro i daj znac na pytanie.

moze cos wymyslimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Połączyć sie nie da ani vagiem 409 ani 311, vwtool też sie nie da. Oznaczenie modułu to: 6Q0 959 433 E.

Z vdc_pro będzie problem :( mam interfejs na usb więc nie da rady go odpalić.

Co teraz robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukac kogos kto ma vaga na rs232 i vdc-pro albo hex-can z vagiem nowszym niz 7 \pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Może być, ostatnio jak szukałem kogoś w okolicach gliwic to nic nie znalazłem. Chyba że ktoś w ogóle na śląsku ma coś takiego, tylko gdzie szukać kogoś takiego.

A ty nie znasz nikogo takiego, a może ty masz odpowiedni sprzęt i wiedze?:)

 

Wszystko działa:):)

 

Sprwawa była banalna, wystrczyło odłączyć akumulator (około 5 minut) i potem bez problemu można było sie połączyć z modułem komfortu. Wyczytałem też, że po każdym kodowaniu trzeba wyłączyć zapłon na minimum 60 sekund. No i wszystko jest super:) Nawet udało mi się połączyć z silnikem. Przedtem miałem błąd bałd rate coś tam;) po zmianie w opcjach start baud na 9600 działa bez problemów.

 

Dzięki Misio_TDI za wszelkie rady.A jeśli chodzi o kabelek na coma będę musiał sie w taki w przyszłości wyposarzyć. Na pewno się przyda:)

 

// edytuj posty

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności