Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dudekkm131

siema jestem Tu nowy i nie wiem jak założyć temat wiec przepraszam ze pisze tu ale czy ktoś mi powiedzieć może czy istnieje możliwość zamontowania do passat b6 rocznik 2008 i jakie części mi sa do tego potrzebne i jakie mniej wiecej jest tego koszt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak byś napisał co zamontować, to by było zaje*iście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jak byś napisał co zamontować, to by było zaje*iście

Karol Daj spokój "nowemu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów

 

U mnie tak jak u kolegi przemcionet padło mi światło wraz z doświetleniem zakrętów z lewej strony (drugi raz w przeciągu 2 miesięcy).W listopadzie kupiłem zamienniki d1s i zmontowałem w moim autku.W grudniu przed świętami padło mi po raz pierwszy,wyszło na to że przetwornica.Wymieniłem ją i było ok,ale tylko do stycznia.Teraz padło po raz drugi,Jutro będę demontował przód w celu sprawdzenia czy to znowu przetwornica czy może co innego.

 

Po przeczytaniu Waszych spostrzeżeń wnioskuję że to będzie chyba to.Popatrzyłem trochę na allegro i znalazłem takie coś

 

http://allegro.pl/zarowka-bi-xenon-d1s-osram-sprinter-passat-touareg-i3858628072.html

 

http://allegro.pl/zarowka-bi-xenon-d1s-osram-sprinter-passat-touareg-i3858628072.html

 

http://allegro.pl/zarowka-bi-xenon-d1s-osram-sprinter-passat-touareg-i3858628072.html

 

Czy ktoś kiedyś kupował u tych sprzedawców ?

 

Nie mam zamiaru już bawić się w jakieś dziwne zamienniki za 100 zł na które nie ma gwarancji.Te przynajmniej dają 12 miesięczną.Tylko nie wiem czy jak mi pójdzie następna przetwornica to czy uwzględnią mi reklamację że to od żarnika,Bo ze swoich doświadczeń wnioskuję że to przez moje D1S padają.I nie kupię już tych 6000 bo jazda na mokrej nawierzchni jest tragiczna,nie mówiąc przy padającym deszczu.tylko 4300 fabryczne.

I czy wie ktoś dlaczego przy braku światła nie działa doświetlenie zakrętów ?

Zauważyłem też że nie zawsze przy włożeniu kluczyka do zapłonu działa doświetlenie z prawej strony,Jak wsadze kluczyk ponownie to działa,Czyli raz tak a raz nie

 

Za pomoc byłbym wdzięczny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc rozebrałem dzisiaj przód,zdjąłem zderzak,wyciągnąłem lampy,zamieniłem przetwornicę i świecą.

Podzwoniłem do kilku firm a także serwisów które zajmują się xenonami i wszystkie twierdzą że mają tylko oryginały,ale jak się zapytałem czy jak znowu coś z przetwornicą będzie nie tak to mi powiedzieli że gwarancja obejmuje żarniki na 12 miesięcy.Za przetwornicę nie odpowiadają.

Tak więc skąd mam wiedzieć że to oryginały ?,mimo tego że się naczytałem że muszą być inne numery i hologramy itpi wszystko może się zgadzać.Teraz podrabiają wszystko.

Te podróbki też mi świecą tak jak pisałem wyżej.tylko przetwornice pali.

Szukałem żarników powyżej 200 zł -osram

 

Odpowie mi ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to przyszedł czas na moją "przygodę".

Odpaliłem furę i po przejechaniu 10 km, komunikat na desce i żółta kontrolka. Po dojechaniu do domu - diagnoza. Lewy xenon nie świeci, doświetlenie zakrętów (lewy i prawy) nie działa. OK. Brak garażu, temperatura -10 C, pewnie i sam bym to zrobił, ale łapki kostnieją, więc co pozostaje? Autoryzowany? Za drogo, więc Feu Vert. Podjechałem, zderzaczek "zrzucili", lampkę wymontowali (tak, tak:) obie), i co? Prawa działa, a lewa nie.... :( Tłumaczę gamoniom, aby sprawdzili dobrze żarnik, bo coś mi nie halo, ale "super mechanicy" wiedzą lepiej. OK. Nie ma elektryka (na urlopie) więc złożyli i trzeba czekać. Kolejnego dnia pojechałem do VW, komputerek, i co? "błąd statyczny lewego xenonu". W nogi za pas i znów jestem z wydrukiem w Feu Vert. Kazali mi zapłacić za nowy żarnik.... Oj śmiechem już ich zabiłem :), ale ok. Ponownie zderzaczek, wymontowali lampkę i .... xenon DZIAŁA. Doświetlanie DZIAŁA.

Żeby przynajmniej jakaś k...wa powiedziała przepraszam.....

Obciążyłem ich kosztami za komputerek z VW i .... oddali :)

To tak dla "potomnych", jakby trafili taki przypadek.

A tak jeszcze na marginesie, to wiele się pisze na temat mocy - światła w żarnikach.

Do tej pory nie do końca byłem zadowolony (a to moje już nie pierwsze xenony) ze swoich światełek, ale zamontowałem 6000K i teraz już przyzwoicie. Ja osobiście polecam, ale ... rzecz gustu (dlatego jeździmy paskami :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w Passacie CC do wymiany żarnika trzeba zdejmować zderzak i wyciągać lampę ?? Czy można wymienić normalnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na taki filmik o D1S

 

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę z innej beczki, dzwoniłem dzisiaj do ASO w Sosnowcu i za wymianę żarnika owy serwis życzy sobie 350 zł :D:/, za żarnik orginał - 750 zł, zamiennik proponowany przez ASO - OSRAM 250 zł, ktoś podrzuci sensowną aukcje za przyzwoite pieniądze na żarnik D1S do B6 i czy wymiana żarnika wymaga fachowca, czy samemu można to ogarnąć, i przede wszystkim czy istotne jest zdejmowanie zderzaka przedniego do wymiany żarnika, bo w końcu jedni piszą, że tak, a inni że niekoniecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja trochę z innej beczki, dzwoniłem dzisiaj do ASO w Sosnowcu i za wymianę żarnika owy serwis życzy sobie 350 zł :/, za żarnik orginał - 750 zł, zamiennik proponowany przez ASO - OSRAM 250 zł, ktoś podrzuci sensowną aukcje za przyzwoite pieniądze na żarnik D1S do B6 i czy wymiana żarnika wymaga fachowca, czy samemu można to ogarnąć, i przede wszystkim czy istotne jest zdejmowanie zderzaka przedniego do wymiany żarnika, bo w końcu jedni piszą, że tak, a inni że niekoniecznie...

najtaniej z sensownych sprzedawalme koledze boscha

u siebie sam wymienialem, zderzak niestety trzeba sciagac, duzo latwiejszy dostep do lamp, niz bawic sie w odginanie zderzaka, a to tylko kilka śrubek wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najtaniej z sensownych sprzedawalme koledze boscha

u siebie sam wymienialem, zderzak niestety trzeba sciagac, duzo latwiejszy dostep do lamp, niz bawic sie w odginanie zderzaka, a to tylko kilka śrubek wiecej

 

i ile za takiego boscha?? i czy warto zamienić np. na 6000 k i jak z homologacjami względem policji itp.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ile za takiego boscha?? i czy warto zamienić np. na 6000 k i jak z homologacjami względem policji itp.??

 

jak mialbym zmieniac barwe to tylko na 5000 K (taka barwa jest w nowych mercedesach, a pewnie nie raz mijałes takiego i widziałes jak to swieci) robi to osram na pierwszy montaż. Sprzedałem kilka takich sztuk i klienci dzwonili i dziekowali że na takie ich namówiłem, chociaż są trochę droższe od zwykłych. Koeldze do vectry C sprzedalem boscha zwykle 4300 i dla mnei to swieci nawet biało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Weso jak masz oryginalne żarówki Osram to może pochwalisz się ceną ich? Myślę że każdemu się to przyda prędzej czy później. Bo wiadomo że te z allegro poniżej 200zł to podróbki... Piszesz o tej barwie 5000 i jeśli się nie mylę jest to nowość i jeszcze jak dotąd nie podrabiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie watek do wyceny:) zainteresowanych zapraszam na pw

Z tego co wiem to seria silverstar i cool blue jeszcze nie podrabiają. Nie jest to nowość, już jakiś czas jest na rynku. Jak z rok temu do siebie wybierałem żarniki to pomiędzy tymi 2 się zastanawiałem i w Osramie mówili że tego jeszcze nie podrabiają. Wsadziłem silverstar, ale teraz wsadzał bym cool blue, mimo że cena ponad 300 zł za sztuke;/ podroązło, bo w tamtym roku było niecałe 300

 

Tak samo ze sprawdzaniem żarnika magnesem, klient mi nie wierzył że to oryginał. Zadzwonił do nich, ja wysłałęm maila. Powiedzieli żeby się tym wogóle nie sugerować bo żarniki są wykonywane w różnych technologiach i z różnych materiałów. Także nie wszystko co o podróbkach jest na necie jest prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Randal

Witam,jestem tu nowy i ze wzgledu na nadmiar pracy czyt.brak czasu nie moge przejzec wszystkich stron forum,ale do sedna potrzebuje instrukcje krok po kroku(dla mojej zony)jak zmienic zarowki postoju na led w passacie b6,moglby sie ktos podjac takiego tematu?badz przekleic temat z innego tematu.pozdrawiam wszystkich "szczesliwych"posiadaczy passata b6:)i prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak i zwykłe nie LED. Łapiesz za języczek który wychodzi od postojówki i ciagniesz. Jest na wcisk, wyciagasz starą wkładasz nową i montaż w odwrotnej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanko. Po wymianie żarników d1s w bi xeonon lewa lampa świeci mi nieco wyżej od prawej i bardziej ku pobocza czy jest możliwość jej regulacji ? Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest możliwość regulacji. Jednym pokrętłem regulujesz góra dół drugim lewo prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam bixenon skrętny i pokrętłem mogę regulować tylko góra dół, na boki się po prostu nie da... Cz komputerowo można to jakoś ustawić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności