Skocz do zawartości
Gość airwolff

Drgania w samochodzie przy predkości 50-60km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Gość airwolff

Witam wszystkich użytkowników forum.Szukałem i czytałem na forum o różnych drganiach w Passatach ale moje chyba nie kwalifikują się do żadnego postu.U mnie występują przy prędkości 50-60 km/h i ustępują po przekroczeniu 65 km/h .Wszystko już sprawdzałem u mechaników w/g nich zawieszenie dobre,koła wyważone,felgi nie skrzywione.Naprawdę nie mam pomysłu co może być przyczyna występowania drgań tylko w tym zakresie prędkości.Tak było na oponach zimowych (tylko trochę mocniej odczuwalne) na letnich mniej odczuwam te drgania.Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić.Bo mechanicy u mnie w mieście się już poddali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozę nie będzie to dokładna odpowiedz ale mój brat tak miał jak mercedesem w zimę bokiem w krawężnik uderzył to mu wlasnie przy tych predkosciach bilo a ponizej i powyzej juz nie (oczywiscie stalo sie tak od wariowania na sniegu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość steryd81

ja kiedys miałem w hondzie accord cos takiego to była piasta krzywa od przegubu wewnetrznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys miałem w hondzie accord cos takiego to była piasta krzywa od przegubu wewnetrznego

A możesz rozwinąć tą myśl? Przegub wewnętrzny to kumam, ale jego piasta? Masz na myśli mocowanie do skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi sie narazie tylko tyle, że to opona a to ze na innych było mniej słychac to moze tam tez:p Ale jesli sie myle a to prawie pewne bo byłby to niesamowity zbieg okoliczności. Ale to moze byc prawie wszystko np:

nie dokrecone kolo

padło łożysko

któras końcówka drązka luzna (padnieta)

albo inne ustrojstwo:)

Troche mało info

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ze zapytam jeszcze czy na luzie tez czy tylko przy przyspieszaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość airwolff
A ze zapytam jeszcze czy na luzie tez czy tylko przy przyspieszaniu?

 

To jest Passat z automatyczną skrzynią biegów więc jazda na luzie wykluczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Dsssorki:) to moze byc uklad wydechowy. Wejdz pod auto i poszarp troche zobaczysz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze raz sprawdził opony czy nie mają jakis guzów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem taki przypadek i była krzywa półoś.Trzeba by podnieść na podnośnik i patrzeć czy się nie kiwa jak kręcisz kołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobnie - niby koła wyważone a drgania były odczuwalne przy ok 50km/h, któregoś dnia siedziałem z tylu, żona prowadziła i tak sobie słuchałem i wyszło mi że to jedno z tylnych kół - wymieniłem na zapas i drgania ustały, przy następnej sezonowej zmianie opon, zmieniłem felgę z zapasu z podejrzaną na stałe i mam spokój .... Procedura łatwa to przeprowadzenia i zero kosztów - spróbuj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo krzywa tarcza hamulcowa. Wbrew pozorom takie pierdoły rzutują i to ostro na komfort jazdy... Też mi tłukła przy ok 50 km/h. Wymieniłem tarcze i klocki i jak ręką odjął!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności