Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Serie zostawic i drzwi wytlumic! Zawsze powtarzam! Sam glosnik powinnien byc jednym z ostatnich ogniw uzupelniajacych lancuch audio w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serie zostawic i drzwi wytlumic! Zawsze powtarzam! Sam glosnik powinnien byc jednym z ostatnich ogniw uzupelniajacych lancuch audio w samochodzie.

Jest gdzieś na forum temacik odnośnie wytłumiania? Jak czym itp?

I co lepiej kupić gotową skrzynie czy sam głośnik i dokupić pustą skrzynke? Czy może jakąś używkę?

Edytowane przez conway87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

wybaczcie, że się wtrącę, lecz chciałbym zadać odwiecznie wałkowane pytanie, ponieważ przekopując internet jakoś dalej nie jestem pewien co mam zrobić.

otóż mam radyjko sony cdx-gt35u i zaczął mi szwankować ori głośnik lewy z przodu (mam tylko przód dwa + tweetery), więc myślę na gwałt coś kupić bo nie da się jeździć :) to co oferowało dotychczasowe nagłośnienie było okej, i w zasadzie chciałbym porównywalnie bądź lepiej.

i tak rozmyslam, dac kolo 80-100zl na allegro za uzywane (choc ladne) dwa glosniki czy kupic za 100-150zl jakies inne ale nowe.

z tego co patrzylem najlepsze by były helix b6x blue, klasyka (podobno, bo sie nie znam :D).

mam więc takie pytanie, czy jesli kupie takie oto helixy za 150zl to bedzie to jakos gralo w porownaniu do ori czy nie zawracac sobie tym glowy i kupic ori?

dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam więc takie pytanie, czy jesli kupie takie oto helixy za 150zl to bedzie to jakos gralo w porownaniu do ori czy nie zawracac sobie tym glowy i kupic ori?

kupić ori zupełnie inna charakterystyka głośników, helixy są dobre ale wbrew pozorom potrzebują mocy aby je napędzić ja napędzałem je początkowo z helixa db4 kończąc na p400 i już jakoś te głośniki się bujały, pod samym radiem nie wykorzystamy ich w pełni co innego oryginalne głośniki one są wykonane z papieru i przystosowane pod końcówkę mocy z radia także wykorzystuje ich potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękóweczka wojtekk, zamówiłem ori :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj dokonalem zakupu uzywanego wzmacniacza firmy Ground Zero GZRA 1.1000D 1200w jest to wzmacniacz jednokanałowy. Kupić chce do tego nowy głośnik Ground Zero GZRW 30spl. Moje pytanie jest takie : 1) co możecie powiedzieć na temat tego wzmacniacza? I czy to dobre rozwiazanie dawac ten wzmacniacz pod ten glosnik?

Jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze trafiłem z tym pytaniem na ten dzial jesli nie to prosze mnie skierowac w odpowiednie miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludziska. Mam takie pytanie gdyż przewalilem kilka stron i nie znalazłem odpowiedzi. Mam ori radio gamma V i do tego 8 głośników. I pewnie wszystko byłoby cacy gdyby nie fakt ze nie grają dwa niskotonowe z prawej strony. Gdzie szukać problemu? Spalone głośniki? Przerwa

Przerwa na kablach? Tweetery grają normalnie. Według opisów w książce od radia powinny być gdzieś po drodze zwrotnice, tylko gdzie ich szukać? Na początek wymieniam radio gdyż po poprzednim aucie został mi Pioneer DEH 4000UB. Z czasem będę bawił się w wymianę głośników gdyż ori basowe zaczynają charczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wymieniłem dziś radio. I tu mam pytanie. Z czego są zrobione ori głośniki w passacie i jakie są ich parametry, chodzi mi o moc bo teraz gra to dużo lepiej. Głębszy bas i czystsze brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co powiecie o takowych głośnikach ? Nie mogę znaleźć jakiejś opinii a jestem skłonny kupić taki zestaw.

 

MB Quart QM165 Dedykowane VW

 

http://allegro.pl/mb-quart-qm165-dedykowane-vw-golf-iv-passat-bora-i3741675290.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dedykowane a na zdjęciach nawet nie widać czy to co jest pod głośnikiem to jest właściwy dystans i nie ma adapterów aby wpiąć się w ori kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Na dziendobry powiem ze jestem nowy w temacie .

Do rzeczy ,od 2 ch tygodni kompletuje informacje na tem ca ,mianowicie chce zmienić org system na lepszy ,( nie jestem audiofilem,lecz lubię bobrej jakości dźwięk )

Mam dwie alternatywy

1. Cztery glosniki w drzwiach (przód +tył )+ 2 nowe nisko tonowe w miejsce starych + wzmacniacz

 

Radio Pioneer DEH-X5500BT

Glosniki : myśle o Infinity REF 6530CS lub signat H16 ( chyba ze macie inne propozycje )

Wzmacniacz : hmmm. Właśnie nie wiem jaki dobrać do 400 zł Help :)

 

 

2 . Radio jak wyżej

Glosniki tylko z przodu + niskotonowe jak wyżej

Wzmacniacz jak wyżej hehe

Subufer zabudowany w bagażniku ( sedan ) do 200 zł

 

Pytania .co będzie lepsze dla ucha???

 

 

Oczywiście chce wygluszyc dzwi i zmienić kable

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie 3 szybkie pytania

czy żeby wymienić głośnik z przodu w b5fl trzeba jakiś dystans zakładać czy tam normalnie wkręca się standardowe głośniki

jak rozebrać boczek z przodu

czy poratuje ktoś jakimś wzorem na litraż skrzyni basowej bo zakupiłem pudło i głośnik już tak nie gra jak wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ori głośniki to dystans musisz dać pod nowy głośnik bo ori jest zgrany z dystansem w jedną część. Boczki są mocowane chyba tak jak przed fl. Od spodu dwie śruby w przednich drzwiach i drugie dwie pod uchwytem do zamykania. Nie pamiętam jak w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam jak w drzwiach kierowcy.

 

3 sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad wymianą głośników w moim passacie. W poprzednim aucie byłem bardzo zadowolony z głośników JBL, wiec i w passacie myślałem o niich ale w oko wpadły mi jeszcze takie:

u-dimension

lanzar

jbl

crunch

 

Czy ktoś z was jest w stanie mi powiedzieć coś na temat tych głośników? Myślę, że każdy z tych zestawów zagra dużo lepiej od serii, ale które waszym zdaniem byłyby najlepsze? Poza jbl nie mam doświadczenia z żadnym z w/w marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę nad wymianą głośników w moim passacie. W poprzednim aucie byłem bardzo zadowolony z głośników JBL, wiec i w passacie myślałem o niich ale w oko wpadły mi jeszcze takie:

u-dimension

lanzar

jbl

crunch

 

Czy ktoś z was jest w stanie mi powiedzieć coś na temat tych głośników? Myślę, że każdy z tych zestawów zagra dużo lepiej od serii, ale które waszym zdaniem byłyby najlepsze? Poza jbl nie mam doświadczenia z żadnym z w/w marek.

 

 

jak wpadniesz na spot 29ego to Ci pokaze jak u mnie grają audio system-y w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

francuz a ile Cię ten zestaw kosztował? Ja nie chciałbym przekroczyć 300zł na sam przód narazie. Tył będzie robiony w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie chciałem wymienić głośniki przednie bo dostałem passata lecz są rozerwane. Nie bardzo się znam na tym bo do głośnika idzie kostka z 4 przewodami a głośnik nie oryginalny ma dwa przewody czy kupując na allegro adapter głośnikowy wszystko będzie działało jak należy bo czytalem jeszcze że trzeba jakieś zwrotnice przełożyć. Jak to wygląda bo nie chce mi się szukać tego po rozegraniu drzwi w taka pogodę więc jak by ktoś podpowiedział to był bym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna filozofia , sa 4 kable laczysz po 2 tak jak sa w glosniku i podpinasz pod nowy glosnik, wazne ze musisz miec adapter mdf bo seryjne glosniki sa nitowane i musisz rozwiercic,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności