Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie , wystarczy wzmak plus dobre głośniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mma pytanko bo wiem ze gdzies to było ale nie potrafie sie doszukać tym razem z przodu wchodzą głośniki 16-16,5 a z tyłu ?? to samo czy inne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo 160-165 , wystarczy że zmierzysz maskownice :P

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Proszę o pomoc w wyborze

 

Wzmacniacze:

 

Hertz Ep 2 ( ten już niedostępny)

JBL GTO 752 (75 rms)

JBL gto2060 (75 rms)

Ground Zero Iridium GZIA 2075HPX (60 rms)

(każdy z nich moge mieć za pół ceny)

 

Głośniki:

 

Phonocar ProTech 6.5" High Power Car Component Speakers (100 rms)

JL Audio TR650-CSI (50 rms)

JL Audio TR650-CXi (50 rms)

Hertz DSK165 (80 rms)

VIBE SLICK-6 (90 rms)

Edytowane przez SirPawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nikt tu nie zagląda :( mam nadzieje że teraz ktoś coś poradzi

Z powyższych wzmaków pozostał tylko jeden i jest mój ( JBL GTO2060 ), z głośników są jeszcze wszystkie ( dobra cena), tylko które wybrać pod ten wzmak??? A może jakieś inne sugestie odnośnie głośników???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam glosniki hifonics pasuja bez problemu do b5 graja rewelacyjnie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SirPawel - a jakiej muzyki słuchasz? czego będziesz oczekiwał od zestawu przedniego? - głośnik głośnikowi nie równy

 

a tak btw:

 

Ja u siebie testowałem DIORY GDS 1607 oraz HERTZ ESK 165 i mogę się wypowiedzieć troszkę w tym temacie. Napędzane to wszystko było klockiem spod znaku niebieskiego punkcika EMA260 (55Wx2 przy 4ohm) przy takim samym środowisku (drzwi wygłuszone tak jak zobaczycie to w moim poście, dystans MDF 36mm - i powiem tak Diora ma naprawdę całkiem niezły bas. Mocowo potrafi zrobić bardzo dobre wrażenie, ale przy muzyce do której ja tego potrzebowałem brakowało mi troszkę średnich tonów. Tweeter - gra całkiem nieźle, przy bardzo głośnym graniu sypie piachem po uszach, ale przy odpowiednim jego wysterowaniu da się to naprawdę znieść. I w tym miejscu do gry wchodzą głośniki ze stajni HERTZa. Midwoofery (czyli głośniczki EV165 które są w zestawie) bardzo fajnie oddają średnie pasmo, natomiast niestety coś kosztem czegoś - bas słabszy niż w przypadku DIOR. Tweetery za to niekoniecznie przypadły mi do gustu, miałem wrażenie że nieco zbyt wysoko grają (inną częstotliwość) niż bym tego sobie życzył. Jednak dla mniej wymagających myślę że oba zestawy są niezłym pomysłem ALE - należy pamiętać, że aby wyciągnąć coś z tych głośniczków, jednak musimy je zasilić osobnym klockiem. Diora podobnoż ma mieć 120W RMS i podejrzewam że nie jest to bardzo odbiegające od prawdy, bo w porównaniu z 80-cio Watowymi Hertzami spisywały się dużo lepiej i okazywały lepszą dynamikę dźwięku nawet przy dość głośnym odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SirPawel - a jakiej muzyki słuchasz? czego będziesz oczekiwał od zestawu przedniego? - głośnik głośnikowi nie równy

 

Słucham przeważnie clubówek

 

Z racji tego że sprzęt szybko znikał padło na vibe wspomagane jbl gto2060, teraz tylko czekam na kable też vibe i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych montaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SirPaweł - a drzwi wygłuszone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwirek drzwi będą robione na wiosne :). Dzisiaj zaczne montaż bo nawet pogoda taka sobie (nie pada) i zobaczymy co mi z tego wyjdzie i że będzie lepsze od seri. Jeszcze tylko musze wymyśleć gdzie wzmaka umiejscowić. A nawiasem mówiąc czy 60 A to nie zadużo na bezpieczniku dla tego sprzętu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 mówisz, a jakie masz bezpieczniki na wzmaku? pamiętaj że bezpiecznik nie dalej niż 30cm od akumulatora. umiejscowienie wzmaka? ja u siebie przykręciłem do "sufitu bagażnika". Tzn do górnej części, mam tam dwa wzmaki i kondensator - praktycznie ich nie widać, a działają :D Minus taki, że musisz ciągnąć instalacje z komory do bagażnika i sygnałówki z bagażnika do drzwi - ale tak czy siak musisz kable wymienić, więc poprostu kupisz ich więcej (mi 10m starczyło na dwie strony spokojnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wzmaku jest 25 A i umiejscowiony 25 cm od bateri pod podszybiem. Kable i tak puszczone do bagażnika bo narazie wzmak jest tam (zasilanie przez klime i lewym progiem wraz z jednym głośnikowym - kierownica po lewej stronie ;) , sygnałówka od radia środkiem i prawym progiem głośnikowy).

Jeśli możesz to prześlij jakąś fotke na PW z "sufitem bagażnika" bo na to nie wpadłem.

Głośniczki grają fajnie nawet bez wygłuszenia dają sporo więcej basu niż seria, ogólnie jestem bardzo mile zaskoczony dżwiękiem bez spacjalnego wyregulowania wzmaka :jupi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SirPawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mi sie nie chce auta odśnieżać, jutro jak bede jechać do pracy to pstryknę i wrzucę do tego tematu co by może i innych "zainspirować" ale z góry mówię, że mam dość specyficzne podejście do tematu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60-tka powinna być ok. Pamiętaj, że jest to bezpiecznik zabezpieczający kabel, a nie wzmaczniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar kupić takie głośniki http://allegro.pl/glosniki-hertz-dcx165-vw-passat-sharan-tiguan-lodz-i2778830857.html

i tu moje pytanie czy lepiej kupić głośniki dwudrożne czy jednodrożne, oczywiście mam też tweetery w drzwiach

i czy to będzie grało pod ori radiem gamma 5 bez wzmacniacza

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Aaa i jeszcze jedno czy fabrycznie są zamontowane zwrotnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam zamiar kupić takie głośniki http://allegro.pl/glosniki-hertz-dcx165-vw-passat-sharan-tiguan-lodz-i2778830857.html

i tu moje pytanie czy lepiej kupić głośniki dwudrożne czy jednodrożne, oczywiście mam też tweetery w drzwiach

i czy to będzie grało pod ori radiem gamma 5 bez wzmacniacza

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Aaa i jeszcze jedno czy fabrycznie są zamontowane zwrotnice?

 

Fabrycznie nie ma zwrotek w passacie, głośniki kupuj jako odseparowany zestaw - było o tym z milion razy - po co Ci wysoki ton uderzający w nogi?

 

Bez wzmacniacza zagrają - to nie są jakieś demony mocy, więc spokojnie.

 

Ale tak już po za Twoimi pytaniami - odpuść sobie te głośniki. Jak chcesz coś z Hertza - to zestawy odseparowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakaś podpowiedź jakie konkretnie głośniki do 400zł (4 szt.)

O jakiej max mocy mogą być do ori radia?

 

Może zadaje głupie pytania ale w kwestii car audio jestem prawie całkowicie zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności