Skocz do zawartości
Gość marcinA

Czy silnik APU posiada zmienne fazy rozrzadu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kri100v
Silnik APU , tak jak i inne z rodziny silników benzynowych VW(3B/3BG) nie posiada zmiennych faz rozrządu.

 

Silnik AWT ma zmienne fazy rozrzadu walka ssacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW przeczytaj to co pisze kolega kri100v bo ma racje, lub zadzwoń do serwisu powiedzą Tobie do czego ten napinacz służy i ile kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę się zapierał że silniki 1.8/1.8T nie mają zmienne fazy rozrządu , bo nie "przerabiałem' dogłębnie 'w/w tematu ; o tym napisałem kilka postów wcześniej.Następna sprawa dotyczy stwierdzenia, że mają bo mają - mnie nie interesuje , mnie interesują fakty potwierdzone w jakiś rozsądny sposób.A do serwisu to mnie nie wysyłaj , cenę napinacza podałem w swoim pierwszym poście.Następna sprawa- jeśli mają lub nie to będzie dotyczyć wszystkich 1.8/1.8T bez względu na oznaczenie silnika , bo to jest dokładnie ta sama konstrukcja, różnice są w osprzęcie i dacie produkcji danego modelu silnika. Tak więc stwierdzenie typu AWT ma a AEB czy APU też powinien mieć lub nie należy rozstrzygnąć. Zresztą mnie jest ''rybka'' w tym temacie.Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Tak więc stwierdzenie typu AWT ma a AEB czy APU też powinien mieć lub nie należy rozstrzygnąć.

 

Temat o napinaczach

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12938&highlight=napinacz+zmienne

 

Mam dwoch znajomych ktorzy wymieniali napinacze w swoich AWT, byly drozsze niz normalne bo wlasnie byly dla silnikow ze zmiennymi fazami rozrzadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie wypowiadać w tym temacie, ale...Właśnie załączam wykaz silników 1.8T z napinaczem ze zmiennymi fazami rozrządu i bez

wykaz18tmn7.th.png

Pozycja Variable Valve Timing dotyczy tematu postu.

 

 

EDIT

Przyjrzałem się tematowi w Etce ( jeśli jej wierzyć)- do roku 2000 silniki AEB,APU,ANB,AFY nie posiadają zmiennych faz rozrządu ( cena napinacza ok 122€) ; Silniki APT,ARG,ADR oraz 1.8T- AWT,AWM posiadają zmienne fazy rozrządu ( cena napinacza ok 320€). Wniosek z tego taki , że silnik APU nie posiada zmiennych faz rozrządu.Napisałem w którymś poście , że wszystkie silniki z rodziny 1.8/1.8T niewiele się różnią - no cóż człowiek uczy się całe życie..Pozdrowienia.:)

 

PS.Jutro przyjrzę się temu tematowi w moim silniku:confused::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt według etki jest tak jak mówisz więc jest chyba tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik, który mi ostatnio wymieniał rozrząd, mówił mi że w tylnej części silnika (bliżej przedniej szyby) jest mechanizm od zmiennych faz rozrządu.

 

Silnik 1.8T APU

 

No i komu tu wierzyć:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik, który mi ostatnio wymieniał rozrząd, mówił mi że w tylnej części silnika (bliżej przedniej szyby) jest mechanizm od zmiennych faz rozrządu.

 

Silnik 1.8T APU

 

No i komu tu wierzyć:confused:

 

Możesz sam sprawdzić ''organoleptycznie'' skoro mechanik tak stwierdził;)

Oryginalnie nie powinien mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie które silniki bardziej niezawodne te ze zmiennymi fazami rozrządu czy te bez.Jedno jest pewne te ze zmiennymi fazami będą na pewno droższe w naprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz sam sprawdzić ''organoleptycznie''

 

przed chwilą patrzyłem u mnie i nie ma nic oprócz 3 śrub od góry. zrobiłem fote bo juz sam nie wiem czy ma czy nie ma.

 

 

http://img501.imageshack.us/img501/1569/11111ed1.jpg

 

tylko tak idzie zrobić fotke inaczej nie ma dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed chwilą patrzyłem u mnie i nie ma nic oprócz 3 śrub od góry. zrobiłem fote bo juz sam nie wiem czy ma czy nie ma.

 

 

http://img501.imageshack.us/img501/1569/11111ed1.jpg

 

tylko tak idzie zrobić fotke inaczej nie ma dostępu.

 

smok ; Nie ma zmiennych faz rozrządu.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to mi chodziło krótko zwięźle i na temat. wielkie dzięki.JurekW.

 

 

 

 

CHYBA WSZYSTKO W TYM TEMACIE.

CHYBA MOŻNA ZAMKNĄĆ JAK NIKT NIE MA NIC PRZECIWKO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności