Skocz do zawartości
Gość dezerter

można jeździc bez lusterka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dezerter

dnia dzisiejszego kilka godzin temu jakis pajac strzelił mi lusterko w samochodzie. dobrze że zdążyłem troche odjechać, bo nie tylko lusterko by poszło. teraz mam pytanie, czy moge przez jakiś czas jeździć bez tego lusterka? zabiorą mi za to dowód? jak wymontować lewe lusterko w pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

No mysle, ze z uwagi na jutro i niedziele dowodu nie powinienes stracic... Ale w pooniedzialek kombinuj i zalatwiaj lusterko...

Jak Cie policja zatrzyma, to mow, ze to sie stalo kilka godzin temu...

A tak na marginesie-lewe lustrko jest wymagane wg przepisow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

ale wkurzony jestem. Jak można tak jeździć. Facet jechał środkiem wąskiej drogi i jeszcze mi wyjechał. Po czym poznać u lusterek na allegro że są grzane jeśli sprzedawa nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, gość z mercedesa z przeciwka uznał że pojedzie sobie bardziej środkiem, poszedł cały wkład w drobny mak, rysa na obudowie i coś się pop*** z mechanizmem elektrycznym i za łatwo jest przestawić lustro np. myjką.

Co go podgrzewanego wkładu, podgrzewany ma dwie blaszki do podłączenia konektorków i dodatkowo od wewnętrznej strony wkładu widać takie jakby spiralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

ale chodzi mi o całe lusterko, jeśli nie jest rozebrane. Bo u mnie poszła cała obudowa. Może uda sie ją skleić, ale nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, coraz gorzej na tych naszych drogach, już nawet osobówkami się nie mieszczą :646: Ojciec kilka miesiecy temu stracił w scanii lewe lusterko, bo gościa (jechał mercedesem ciężarowym) wyrzuciło z zakrętu. Ale jak mu udowodnić że to jego wina? Scania łapnęła pobocza ale było utwardzone i ślad nie został. Koleś też stracił lusterko. Koszt lusterka do scanii to ponad 600zł :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w scani 4 wymienialem w tamtym roku 2 razy lewe lusterko, raz mi prawie kabine zdjal chlopek wywrotka (jego oc), za drugim razem z przeciwka mi lusterko trzasnal ale nie hamowal nawet.

W servisie lustro ponad 1.500zl w suder&suder taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

facet mi proponuje w sklepie za 130 PLN, ale do malowania, a sam wkąłd proponuje za 58 PLN :/ Nie wiem czy nie skleić jakoś obudowy i nie kupić narazie samego wkładu. Może załatwie nakładki chromowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez lewego możesz jeździć nie jest ono wymagane jeżeli masz lustro wsteczne wewnętrzne i prawe także spokojnie, a na wszelki wypadek to dopiero co się stało ale nie z innym autem tylko przed własnym domem o słupek lub coś podobnego bez udziału innych osób tak jest bezpieczniej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Bez lewego możesz jeździć nie jest ono wymagane jeżeli masz lustro wsteczne wewnętrzne i prawe także spokojnie

Ale my ttuaj nie mowimy o samochodzie z UK :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale my ttuaj nie mowimy o samochodzie z UK

Sorki się rozpędziłem;)

W takim razie nie nie możesz jeździć tylko nikt tak od razu Ci głowy z tego tytułu nie urwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy na jakiego upierdliwego policjanta trafisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy na jakiego upierdliwego policjanta trafisz

 

pytanie nie jest o policjanta....

tylko czy mozna......

 

 

wg przepisów prawa - NIE MOŻNA

 

od i tyle......

 

reszta to temat rzeka i ryzyko.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klejenie popekanego lusterka mija sie z celem. mialem tak w ibizie i polamalo sie bardzo szybko bo trafilem babcie ktora nie chciala zejsc z drogi przy predkosci 5km/h i sie nei zlozylo tylko calkiem polamalo. kupic nowe jedyna metoda

pytanie moje czy jesli jest w samochodzie prawe lusterko orginalnie (chodzi o malucha mojej dziewczyny ktoremu kaczka zabrala szklo:D:D ) to czy mozna w swietle przepisow jezdzic bez tegoz szkla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie moje czy jesli jest w samochodzie prawe lusterko orginalnie (chodzi o malucha mojej dziewczyny ktoremu kaczka zabrala szklo ) to czy mozna w swietle przepisow jezdzic bez tegoz szkla?

Nie ale powinieneś dostać samo szkło i nie drogo myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Reporterek

Wg przepisów nie można jeździć.. a czy dostaniesz mandat to już kwestia kto Cie skontroluje.. Tak jak napisał kolega.. mów że stało się to niedawno :) np pod marketem czy coś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności