Skocz do zawartości
Gość vectra74

Łożyska kolumny kierowniczej B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vectra74

Witam.

Na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników Passatów.

Mam taki problem chcąc wymienić kostkę stacyjki która padała stwierdziłem że łożyska kolumny kierowniczej są w stanie totalnie złym. Dolne łożysko się rozsypała po zdjęciu podkładki a górne na totalne luzy na wszystkie strony, jak myślę nie powinno tak być.

Doszedłem do tego etapu jaki obrazuje zdjęcie i teraz jak wypruć te łożysko ze stacyjki, i jeszcze czy może znacie jakiś sklep internetowy gdzie można dostać te łożyska.

:)

?o?ystko.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio też to przerabiałem tylko u mnie rozsypała się sama stacyjka. Z tego co zdążyłem się zorientować to górne łożysko wymienia się razem z obudową stacyjki, do dolnego nawet nie zaglądałem ponieważ do stacyjki dostałem się zdejmując górną tulejkę metalową ( od razu radzę zaopatrzyć się w odpowiedni ściągacz do tej operacji ). Co do sklepu to mam ten komfort, że niedaleko mam IC - tam większość części jest dostępna, a prowadzą również sprzedaż internetową.

 

Teraz po całej operacji u mnie kolumna kierownicza lata w górę i w dół jak żyd po pustym sklepie ( na górnym łożysku nie ma luzu ) co strasznie mnie wkurza. Szczególnie jak wciskam sprzęgło. Na zrywkach trzyma się sztywno, nie wiem co jest już mnie wkur....... na maxa - a dotego mam kolumnę bez regulacji na sztywno. Jakoś helmuty cosik schrzanili w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wałkowałem ten sam temat w serwisie zawołali za dolne łożysko 88 zł szok ,pojechawszy do swojego kochanego motoryzacyjnego w Elblągu kupiłem po 2dniach oczekiwania oryginał za 18 złociszy .powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam luz na tym górnym łożysku i kierownica się telepie przy jeździe po bruku a nawet puka, stuka przy wsiadaniu do samochodu, gdy za nią łapię. Jak mam znaleźć to łożysko na tej dziwnej stronie, bo szukam i mi nie wychodzi.

de5436e069950384m.jpg

Czy to łożysko ma jakieś oznaczenie FAG abym mógł kupić w normalnym sklepie z łożyskami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

tego łożyska nie kupisz osobno,tylko cała stacyjka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności