Skocz do zawartości
raver32

Muszę wyjąć fotel - czy rozlączać akumulator?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę wyjąć fotel przedni w którym jest airbag.Wiadomo,że trzeba rozpiąć przewód od airbag-a żeby go wyjąć,ale wtedy po ponownym zamontowaniu i spieciu przewodu pewnie zapali sie kontrolka i zasygnalizuje bład airbag-u ktory trzeba bedzie wykasowac i po sprawie.Inna opcja to mowiono mi zeby rozpiac akumulator przed operacja i po operacji go podpiac i błędu nie będzie.Słyszałem,że trzeba w odpowiedniej kolejności odłączyc klemy tylko nie pamiętam które + czy - no i troche boję sie tego robić bo miałem przypadek w Seacie Altea,że po odłączeniu akumulatora przez mechanika i ponownym podłączeniu padło elektryczne wspomaganie,komputer wykazywał awarię czujnika momentu sketu i musiałem wymienic całą przekładnie kierownicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

Nie powinno się nic złego stać. Po odłączeniu aku na dłuższą chwilę saksujesz kompa (usterki) Odłączanie w zasadzie dowolne + lub -. Choć mozna się spotkać z praktyką że najpierw +. Z elektrycznego punktu widzenia nie ma to większego znaczenia.

Co do seata to dość ciekawe że coś się popsuło. Ale nigdy nie widzałem wspom.elektr więc nie wiem czym to się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba cos nie tak piszesz - odlaczamy akumulator przez zdjecie przewodu ujemnego a nie +

majstrujac przy poduszkach nalezy wczesniej odlaczyc aku

wtedy po robocie nie trzeba bedzie sie przejmowac kasowaniem bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ulcer

Ja wiele razy ustawiałem koło kierownicy do jazdy na wprost w skodach (pracowałem w serwisie ASO) i gdy wtyczka od air-bagu jest wypięta ale zapłon nie włączony! to żaden błąd sie nie wczyta i akumulatora nie musisz odłączać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też wyciągałem fotel,nie rozłączając akumulatora i żaden błąd mi się nie pojawił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności