Skocz do zawartości
TrojkaT

Problem z katalizatorem 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojawila mi sie zotla lampeczka kolo obrotomierzwa, sprawdzilem i to cos z katalizatorem .Da sie cos z tym zrobic samemu ? co to moze byc ? VW Passat b6 2005 1.9 TDI 105 PS

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Arcy

Samemu to możesz poczekać, aż zgaśnie :) Mój przypadek: cofanie w wolne miejsce, żeby zaparkować. Wysoki krawężnik. Tylne koła wchodzą OK. Przednie natrafiają na w/w krawężnik i mimo 200 KM nie mogę podjechać. Pojawia się smród spalenizny oraz żółta kontrolka się zapala. Rezygnuję z podjazdu, ale kontrolka się świeci nadal. Telefon do ASO. Odpowiedź: to może być coś poważnego, proszę nie jeździć. Proponujemy wizytę w wolnym dla ASO terminie za tydzień. Dzwonię po innych serwisach i to samo. Nie po to kupiłem nowe auto, żeby stało w garażu. Jeźdźę więc ostrożnie następnego dnia i kontrolka gaśnie, a samochód cały czas zachowuje się poprawnie, jak by wszystko było OK.

Smród to być może sprzęgło, ale nachodzi mnie refleksja.

Ciekawa sprawa. Miałem kiedyś Audi 100 C4 V6 2.8 l, 173 KM.

Wierzcie lub nie, ale holowałem tym autem Stara 200 załadowanego na full jakieś 2 km i obyło się bez zapachów. Parę lat póżniej Skoda Octawia 1.8 T 150 KM i holuję Lublina załadowanego na docinku 100 m i smród palonej tarczy sprzęgłowej wyczuwalny chyba w całym województwie. Nasuwa się pytanie: czy sprzęgło jest dostosowane do mocy silnika, czy do jazdy z mocnym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic takiego nie mam, jak wracalem z Holandi to zapalila sie jakos 300 km przed dojazdem do domu. Autko jezdzi normalnie. Moze to byc cos powaznego, mozna jezdzic dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Przydalo by sie napisac cos wiecej o tym passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o sprecyzowanie tytułu tematu i uzupełnienie profilu, inaczej kosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mial podobnego problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo zczytac bledy ale moze to byc przypchanie filtra czastek stalych (jesli 1.9 posiada).przeprowadzic trzeba procedure oczyszczania 15 min na obrotach 2000 na drodze 3 i 4 bieg.powienien uruchomic procedure wypalania.moze byc rowniez zaworek cisnieniowy ktory mierzy roznice cisnien przed i za filtrem czastek stalych.Nie jestem pewien czy 1.9 ale 2.0 maja filtr na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze by bylo zczytac bledy ale moze to byc przypchanie filtra czastek stalych (jesli 1.9 posiada).przeprowadzic trzeba procedure oczyszczania 15 min na obrotach 2000 na drodze 3 i 4 bieg.powienien uruchomic procedure wypalania.moze byc rowniez zaworek cisnieniowy ktory mierzy roznice cisnien przed i za filtrem czastek stalych.Nie jestem pewien czy 1.9 ale 2.0 maja filtr na pewno.

2.0 140 ma w opcji, a 170 w standardzie. Jak masz kontrolke od filtra ( taka żólta zobacz dokaldnie w isntrukcji) to bankowo go posiadasz i moze byc tak jak rosiel mowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dwa dni temu mialem podobny problem-zapala sie zolta kontrolka od DPF-a.Bez paniki rzut oka w instrukcje i wszystko sie zgadza-jezdzilem na krotkich odcinkach i nazbieralo sie troche sadzy-idac dalej za instrukcja-4-5ty bieg powyzej 2000obrotow-15-20 min takiej jazdy i.....kontrolka gasnie......uffff:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zobacze w instrukcji tylko mam jeden problem boj est w jezyku niemieckim :)

Wazzi jest zolta kontrolka i w instrukcji tez troche tam pisze co zrobic itd. ale niestety mam po niemiecku,aleliczb zadnych nie widac w instrukcji jakpiszecie tu o obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle naszej instrukcji zeszyt 3.3 strona 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zeszyt 3.2 strona 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawili mi w serwisie jakis czas temu. Niestety dzis znow sie pojawia kontrolka :) w serwisie mowili ze to nic takiego i normalnie mozna z tym jezdzic ( pytalem sie jak naprawiali mi to za pierszym razem ) prawda to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

C.D.

Zapalila mi sie kontrolka Układ odtruwania spalin (zolta ikonka), juz kiedys mi sie zapalila - troche pojezdzilem i zgasla. Dzis sie znow zapalila czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze wyskakuje informacja

 

"Emission Workshop" - wiec ktos co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam temat, mial ktos z tym doczynienia ?

mozna jezdzic czy od razu bezwlocznie jechac zrobic?

Edytowane przez TrojkaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć jak zakończyła się sprawa z kontrolką " Układ odtruwania spalin" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPrawa zalatwiona, odziwo wyskakuje mi ta kontrolka zawsze na wakacje ;) zobaczymy czy i teraz tak bedzie

Koszt juz dokladnie nie pamietam 100-150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności