Skocz do zawartości
Gość bartc777

Lewy migacz ciagle sie swieci! POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Wymien ten przerywacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartc777

Kolego a czy jest mozliwe ze nawet po wyjeciu przerywacza kierunki dalej swieca? Dzis gdy kierunki lewe swiecily wymontowalem przerywacz i zadnej reakcji-nadal swiecia swiatlem ciaaglym a przerywacz lezy na siedzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co ci doradzic, bo ja jak wyjąłem przerywacz i kierunki nadal świeciły, to wyjalem również bezpieczniki - a i to nie pomogło. Winą była woda w komforcie. A skoro masz suchy, to nie wiem o co tu chodzi. Może po prostu coś z przełącznikiem przy kierownicy jest.

No i odpowiadajac na pytanie: jest to możliwe bo sam to przerabiałem :)

 

ps: A masz na płytce komfortu dwa styczniki :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartc777

Mam. Czarna skrzynka jest suchutka i nic sie w niej chyba nie dzialo. Jesli chodzi o przelacznik przy kierownicy to chyba kierunek by przerywal a nie swiecil swiatlem ciaglym. U mnie podobni jak u Ciebie wyjecie bezpiecznikow nic nie daje. Co moge powiedziec wiecej: kiedy swieci sie kierunek i wlaczam awaryjne to awaryjne rowniez nie przerywaja tylko swieca ciagle-wtedy juz obie strony. Natomiast prawy kierunek dziala normalnie, bez wzgledu na to co sie dzieje z lewym. Pamietam ze za pierwszym razem problem rozwiazal sie tak: lewy kierunek swiecil ciagle po chwili zaczal przerywac w przyspieszonym tempie a za moment wszystko wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik wyszuszył płytkę, wyczyscił styki tych dwóch przekaźników i wszystko gra. Ty masz sedana czy kombi :?: Może gdzies ci po lampie od wewnątrz woda leci :?: No sam już nie wiem.

Jak włączałem awaryjne czy tez migacz , to mi mrugało normalnie, tzn ta strona co się świeciła non stop, to nic sie nie zmieniało. Dodatkowo tylko wtedy mrugała druga strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartc777

Ja mam sedana. Czyli miales kolego te same objawy co u mnie. Ja sie dostalem do czarnej skrzynki ale tam suchutko i zadnych oznak rdzy. Jezdze tym samochode okolo 3 miesiecy, mysle ze gdyby chodzilo o wode w lampie to problem pojawilby sie wczesniej. Dziwi mnie to ze nawet po odlaczeniu na chwile aku i podlaczeniu spowrotem problem nie znika. Czyzby komputer pamietal jakis blad? Sprawdzilem wszystkie zarowki-sa ok. Pozostaje jedynie przerywacz albo przelacznik przy kierownicy. Nie mam pojecia co moge jeszcze zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Twoje kierunki zachowują się jak po sklejeniu styków przerywacza, ale skoro to nie przerywacz, to szukaj zwarcia w innym miejscu. Kable raczej odpadają. Prędzej przełącznik w kierownicy się "zasyfił" po 11 latach pracy (smar do styków+opiłki=masa przewodząca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów! Mam niemalże identyczny problem z kierunkowskazem lewym tzn całą lewą stroną jak kolega który założył ten wątek, tyle że u mnie totalna wariacja, a mianowicie w momencie gdy zamykam samochód jest potwierdzenie dwukrotnie kierunkowskazem tyle że prawym lewy w tym momencie pali się ciągle, zdarzyłem przyuwarzyć że gdy na dworze jest deszczowo to wtedy normalnie non stop sie wiesza, i tak samo jak teraz sie zrobilo ciepło tak samo wiesza sie czyli wilgoć chyba nie wchodzi w gre. Przychiliłęm sie do zaleceń kolegów z forum którzy proponowali odłączyć aku na 2h, sprawdzać bezpieczniki, przekładać przycisk od awaryjnych z innego passata gdzie ten problem nie wystepuje i generalnie kiszka! Co więcej w momencie gdy odłączyłem aku na dłuzej niż 2 h i podłączyłem spowrotem to kierunek cała lewa strona paliła sie jak na poczatku przed odłączeniem, normalnie zdurniałem nie wiem co jest grane, kombinowałem z masą - nic total po prostu - wymiękam! Koledzy pomożcie!!!Szukałem na wszelakich forach i nigdzie defakto nie ma odpowiedzi co może być przyczyną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil1991

Witam

Mam ten sam problem co wszyscy

Dzisiaj chciałem odpalić samochód ale okazało się że akumulator padł

Naładowałem akumulator i gdy podłączyłem klemę to zaświeciły się kierunki i lewa strona zaczeła świecić ciągle po odłączeniu przekaźnika niema żadnej reakcji rozebrałem prawie całą deskę i nic :(:(:(:(

odłączałem alarm fabryczny i dodatkowy tez nic

Niestety nie mam pojęcia co może być

Proszę O Pomoc bo już nie mam pomysłów

Odłączenie klemy też nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie już usterka usunięta!!Hura!! A przyczyną był przekaźnik taki 1cmx1cm który jest przylutowany do płytki w module komfortu i w mojim przypadku zwierał i nie odpuszczal i przypuszczam że kolego u Ciebie jest tak samo. Sam tego nie robiłem lecz elektryk który dobrze sie zna na autach z koncernu VW koszt tej zabawy 150zł myśle że strasznie cenowo nie jest, pomijajac fakt że serwis autoryzowany nie zajmuje sie takim czymś tzn lutowaniem tylko wymienia od razu cały moduł komfortu a to jest bardzo kosztowne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ten samo problem

Czy metoda podana przez korek 71 działa? jeśli tak proszę o opis jak dokładnie sobie z tym poradzić.

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podmień przerywacz kierunkowskazów. Jak to nie pomoże to dopiero wtedy wyciągaj moduł komfortu. Może być zalany więc wysuszenie go - zniweluje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Danek,

Przerywacz juz podmieniałem, ogólnie z tego co sprawdziłem to wygląda mi na to że pewnie mam uszkodzony jakis przekaźnik w module komfortu, tak jak wyżej pisał o tym Korek71, wczoraj zajrzałem troche pod wykładzine i raczej zalane nic tam nie jest, wszystko wskazuje na ten właśnie przekażnik, dzisiaj ma do mnei przyjechac elektromechanik, i jeżeli możesz to podpowiedz mi jak ma znaleś ten przekaźnik w module i co z nim tzreba zrobić, tn. jak naprawić, korek 71 pisał, że trzeba w nim coś rozlutować albo zlutowac ale starsznie nie jasno to opisał

Prosze o pomoc i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość juras25

Czy masz hak założony?, pytam bo kolega miał podobny problem,świeciły się cały czas światła stopu, tak że na noc odłączał aku. Zwarcie było w gniazdku od haka, woda, rdza i sól potrafią cuda zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdanie tj przerywacz, tak jak wyzej koldzy pisali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem był w gnieździe od haka, wszystko naprawione tylko nie potrzebnie było rozebrane pół samochodu, ale szukałem, rozbierałem, sprawdzałem i wkońcu doszedłem do haka i znalazłem całą przyczynę. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam jeszcze inny problem u mnie swiatla awaryjne po okolo dziesieciu mrugnieciach swieca sie nonstop przestaja mrugac, potem auto musi odstac pare godzin zeby to sie zresetowalo dotyczy to rowniez kierunkowskazow lecz tylko po uzyciu awaryjnych, uzywanie samych kierunkow jeszcze nie doprowadzilo do tego

pozdro i prosze o pomoc bo mi przegladu nie moze przejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam jeszcze inny problem u mnie swiatla awaryjne po okolo dziesieciu mrugnieciach swieca sie nonstop przestaja mrugac, potem auto musi odstac pare godzin zeby to sie zresetowalo dotyczy to rowniez kierunkowskazow lecz tylko po uzyciu awaryjnych, uzywanie samych kierunkow jeszcze nie doprowadzilo do tego

pozdro i prosze o pomoc bo mi przegladu nie moze przejsc

przerywacz we włączniku awaryjek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki podjade do kumpla i podmienie zobaczymy co sie bedzie dzilo

pozdro

 

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

 

dzieki wielkie podmienilem przerywacz, przegrzewal sie i smierdzial, polecam zaczac od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem się tak działo, raz wymieniłem wszystkie żarówki to przestało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności