Skocz do zawartości
cysiokysio

Wymiana końcówek wtrysków. Różnica między SD274, SD293 i SD297

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam pytanko, po czym poznać że mamy do wymiany końcówki wtrysków?Mi tak troche passacik zaczoł ciężko palć gdy jest zimny (z saniem ok, bez sania to trzeba go trochę nakręcić) Lubi też sobie przykopcić (oleju prawie wcale nie bierze (0.25 L na 5000 km) i tak się zastanawiam czy to nie czasem końcówki wtrysków.

Może ktoś może polecić dobrego pompiarza w okolicach wschodniej części Łodzi. W mojej miejscowości jest jeden ale nie ma zbyt dobrej renomy.

Edytowane przez cysiokysio
ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manio.

nie wykluczone że to końcowki wtrysków ale proponuje ci sprawdzić świece żarow. i ewentualnie kąt wtrysku bo na ssaniu jak opisujesz pali ok.polecić mogę pompiarza w Pabianicach ul.Tkacka.[kiedy polecą końcówki wówczas strasznie kopci na czarno wtedy one leją]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski w 1Y ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtryski w 1Y ???

oczywiście, tak jak w każdym silniku na ON.

 

świece sprawdzałem i są ok,

Jak się sprawdza (reguluje) kąt wtrysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim poprzednim autku (miałem dokładnie taki sam motor) wymieniałem w Boschu w Zgierzu a dokładniej na początku Zgierza po lewej stronie przy zakładach Boruta wjeżdżając od Łodzi ul. Szczecińską.

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cosik bliżej widzewa. Bo do Zgierza to będzie odemnie dobry kawałek drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam swojego kotleta.

Jaka jest róznica między wtryskami od 1.6D/TD a 1.9D/TD. Takie mam podejrzenie że może mi już zaczeły padać końcówki co nie jest jeszcze potwierdzone bo może to wina kiepskiego paliwa ale dziś to się rozstrzygnie.

Nie mniej jednak zaczołem już się rozglądać jakie w moim pasku powinny być końcówki. Wg etki w 1,6 są inne wtryski iż w 1,9(nie ma znaczenia czy D czy TD) natomiast w sklepach internetowych wypatrzyłem że z końcówek do 1,6 oferują SD274 i SD293 a do 1,9 SD293 i SD297 czyli że SD293 pasują do 1,6 i do 1,9. W garażu mam całą głowicę za zwykłego 1.6 i jeżeli chodzi o wtryski to nie miałem z nimi najmniejszego problemu i tak sobie kminie czy czasem nie pasują do mojego 1Y. Ma ktoś wiedzę czym się różnią te typy końcówek?

 

edit: cosik mi się wydaje że im większa ta liczba to większa jest wydajność czyli jak bym założył do mojego 274 to auto paliło by mniej ale zato było by mułowate, dobrze wnioskuje?

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt nie wie. pogrzebałem trochę w necie i chyba jednak źle wnioskuje, jeżeli chodzi o ciśnienie wtrysku to wszystkie się nadają, jednak mogą (co nie nie jest pewne) wytwarzać mgiełkę pod innym kątem i wtedy np zamiast paliwo trafiać na koniuszek świecy trafia na jej środek co utrudnia jego zapłon podczas mrozów. Ciekawe czy głowice 1,6 a 1,9 pod tym względem się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności